Informacje

05.02.2015 19:36 nie będą czekać do wiosny

Tramwaj na Powstańców wcześniej?
Może ruszyć już za kilkanaście dni

SERWISY:


Ul. Powstańców Śląskich pokonamy tramwajem jeszcze w lutym – to ustalenia z czwartkowego spotkania urzędników odpowiedzialnych za komunikację i inwestycje. Jeszcze kilka dni temu ratusz twierdził, że gotowa linia będzie musiała poczekać na dokończenie remontu ulicy, czyli do wiosny.

- Dziś po południu odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Transportu Miejskiego i Tramwajów Warszawskich z wiceprezydentem stolicy Jackiem Wojciechowiczem. Zapadła decyzja, że tramwaj na ul. Powstańców Śląskich ruszy w ciągu kilkunastu dni – powiedział tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

Torowisko na Bemowie jest już gotowe i ma pozwolenie na użytkowanie. Przeszkodą we wpuszczeniu składów na tory okazały się jednak tymczasowe przystanki autobusowe zlokalizowane blisko torowiska. Na takie rozwiązanie zdecydowano się, ponieważ ruch na Powstańców Śląskich odbywa się tylko na jednej, zachodniej jezdni. Remont drugiej potrwa do wiosny, wciąż brakuje na niej warstwy ścieralnej.

Tramwaje i autobusy

Jeszcze w piątek dyrektor ZTM Wiesław Witek twierdził, że oba środki transportu nie mogą w tych warunkach funkcjonować równolegle, a zatem uruchomienie tramwaju oznacza likwidację przystanków autobusowych.

Wnioski płynące z czwartkowego spotkania są jednak inne. – Uznano, że możliwe jest takie usytuowanie i zabezpieczenie przystanków, aby zarówno pasażerowie tramwajów, jak i autobusów mogli z nich bezpiecznie korzystać – zrelacjonował Milczarczyk, choć nie zdradził, jak dokładnie zostanie to rozwiązane.

- Szczegóły zostaną dopracowane w najbliższym czasie – dodał.

Brakujący fragment

Choć brakujący odcinek od Górczewskiej do Radiowej ma zaledwie 2 kilometry, do jego budowy przymierzano się prawie 20 lat. Po podpisaniu umowy w 2010 roku, urzędnicy mówili, że pojedziemy nim za rok. Niestety procedury ciągnęły się kilka lat.

b/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • skrzacior

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 13:27 ~skrzacior

  Otwierajcie ten przejazd, korki, korki korki. Powstańców musi być dwujezdniowa, na całej linii. Będą czekać do kwietnia, a autobusy stoją od Dywizjonu;/

 • ajajaj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 12:35 ~ajajaj

  Super tramwaj, super wolny i super pusty by jeździł, ale co to to nie. Do tego nie dopuszczą. Zlikwidują klika autobusów i będzie odtrąbiony sukces opłacalności.

 • Polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 08:12 ~Polak

  ale muzeum pejsatych jest ok i hejka zadowolna

 • cap

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 08:03 ~cap

  Pablo~Pablo

  Łucjo,

  Niestety proces inwestycyjny w naszym kraju jest tak rozbudowany, że dla przeciętnego Kowalskiego wydaje się to być absurdem. Wszelkie Decyzje, pozwolenia, zgody właścicieli ternu naprawde trwają długo, na dodatek wszystkiego w projektowaniu nie da się przewidzieć i wiele rzeczy i problemów rozwiązuje się na etapie wykonawstwa, co przedłuża czas trwania inwestycji.
  Ale dla czego za granicą nie lubią Polaków??
  Bo Polak ma taką naturę, że zawsze mu coś nie pasuje. Wystarczy poczytać komentarze:)

  A ja bym nawet nie mówił o marudzeniu. To jest odzew społeczny na kłamstwo władzy, która zaniża oficjalne koszty i skraca terminy bez jakiejkolwiek szansy, na ich dotrzymanie.

  Przykład: wiemy, że budowa tramwaju zajmie rok i będzie kosztowała 50 milionów. Z wielką pompą, w blasku fleszy podpisujemy umowę na pół roku i 30 milionów. Oczywiście już w momencie podpisywania umowy wiadomo, że tak się nie da. Więc cichaczem podpisujemy kolejne aneksy - na 7 miesięcy i 35 milionów, na 9 miesięcy i 40 milionów, wreszcie na 13 miesięcy i 55 milionów.

  Miasto to nie szary czlowieczek, któremu budowa jedynego domu w życiu się opóźniła o tydzień, bo w wykopie znalazł się pocisk moździerzowy. Urzędnicy siedzą w ratuszu od lat i wypadałoby dołożyć sobie rezerwę x% czasu i x% kosztów na wypadek "zdarzeń nieprzewidzianych". Sam pracuję w budownictwie i wiem, jakie ryzyka się z tym wiążą. Ale nie oszukujmy ludzi!

 • BEMOWO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 06:22 ~BEMOWO

  Metro nie wyszło, Bulwary nie wyszły, Zabezpieczenie przeciwpowodziowe Pragi nie wyszło, parkingi podziemne nie wyszły, a jak już coś wyszło (udało się wykonać i odebrać torowisko) to znowu z ulicą coś nie tak. Więc ktoś (HGW) się wkurzyła i "poprosiła" aby coś w końcu wyszło, dodam jeszcze iż nadal na Bemowie sprawa rządzenia dzielnicą nie jest jasna. Czyli inaczej mówiąc sprawa jest polityczna (zróbmy coś na tym Bemowie bo nas do końca znienawidzą) i nieważne jakim kosztem ale trzeba w końcu gdzieś błysnąć i coś z tym zrobić. BHAWO JA .

 • jatu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 00:18 ~jatu

  gruby już ma zaciesz bo wie że ma kontrargument jak wykosi 184 i 112 (a już się przymierza)będzie tak: metro dociera do Bemowa + kasacja wszystkich autobusów następnie gigantyczne protesty po czym wychodzi i wzorem gronkowiec wygłasza swe chrumkania macie metro!? macie! macie tramwaj!? macie po czym wychodzi ale nie głównym tym co wszyscy tym dla vipów

 • Anka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2015 23:33 ~Anka

  Pablo~Pablo

  Łucjo,

  Niestety proces inwestycyjny w naszym kraju jest tak rozbudowany, że dla przeciętnego Kowalskiego wydaje się to być absurdem. Wszelkie Decyzje, pozwolenia, zgody właścicieli ternu naprawde trwają długo, na dodatek wszystkiego w projektowaniu nie da się przewidzieć i wiele rzeczy i problemów rozwiązuje się na etapie wykonawstwa, co przedłuża czas trwania inwestycji.
  Ale dla czego za granicą nie lubią Polaków??
  Bo Polak ma taką naturę, że zawsze mu coś nie pasuje. Wystarczy poczytać komentarze:)


  Za to lemingowi w Polsce zawsze wszystko pasuje, no a święta prawda urzędnicza głosi, że "się nie da". Za przywołaną przez Ciebie granicą jakoś można tak prowadzić inwestycje by nie paraliżować miasta.

 • www

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2015 23:13 ~www

  zaskoczyło budowniczych, że w zimę jest zimno. Inwestycja miała być ukończona w październiku 2014r.

 • ojej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2015 22:53 ~ojej

  Łucja~Łucja

  2 km torowiska w 9 miesięcy... nie mówiąc o remoncie drogi, która przez taki sam okres czasu nie mogła zostać wyremontowana. Było lato, jesień i łagodna zima, ale warunki oczywiście niesprzyjające. Prawie rok kataklizmu drogowego i stania w wielkich korkach. Kto mi zwróci stracony czas?

  Narzekasz jak rodowity warszawiak..;):):) Czy Wy nie potraficie się z niczego cieszyć? Przecież to dla Was się robi byście mieli jeszcze lepiej mimo że macie najlepiej w kraju:):)

 • izak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2015 22:48 ~izak

  A czy w Warszawie jakakwiek budowa była oddana w terminie ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »