Informacje

27.10.2016 13:23 PRACUJĄ NAD ORGANIZACJĄ RUCHU

Tramwaj na Kasprzaka w 2020 r.
Jest decyzja środowiskowa

SERWISY:

"Decyzja środowiskowa dla budowy trasy tramwajowej w ciągu ul. Kasprzaka stała się ostateczna i prawomocna" – poinformowały w czwartek Tramwaje Warszawskie. Według planów tramwajarzy, trasa ma powstać w latach 2019-2020.

Chodzi o odcinek między Skierniewicką i Redutową. W ramach inwestycji zostanie przebudowana również trasa w ul. Wolskiej (od Kasprzaka do Elekcyjnej). Powstanie też węzeł tramwajowy przy przystanku Szpital Wolski.

"Przez węzeł ul. Wolskiej, Kasprzaka i Redutowej tramwaj przejedzie w sposób bezkolizyjny, a na pozostałych skrzyżowaniach zastosowany zostanie priorytet dla tramwajów w sygnalizacji świetlnej" – precyzują tramwajarze.

Wariant poprowadzenia tramwaju właśnie taką trasą został wybrany po konsultacjach społecznych przeprowadzonych w połowie ubiegłego roku.

Kiedy początek budowy?

Projektant przystąpił właśnie do opracowania stałej organizacji ruchu. Po zatwierdzeniu, opracowana zostanie dokładna dokumentacja budowlana i rozpoczną się prace.

"Termin budowy uzależniony jest od możliwości koordynacji z budową II linii metra i jej objazdami, tym niemniej chcielibyśmy otworzyć trasę dla Warszawiaków jak najszybciej, wiedząc, jak ważna jest dla mieszkańców Jelonek oraz Woli, w tym szczególnie - nowych osiedli na Odolanach" – informują Tramwaje Warszawskie.

Trawiaste torowisko

Jak dodają, większość trasy będzie wyposażona w trawiaste torowisko. Oprócz tego, większość przystanków ma mieć dwustronne dojścia, a przystanek pomiędzy ul. Bema a al. Prymasa Tysiąclecia będzie zapewniał przesiadkę do pociągów.

"Planujemy, że trasa powstanie w latach 2019-2020 w koordynacji z budową zachodniego odcinka drugiej linii metra" – zapowiadają Tramwaje Warszawskie.

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2016 07:20 ~Nick

  Toms~Toms

  A trolejbus? Cóż, niby można zbudować pojazd tak pojemny jak tramwaj, ale jak jeden się zepsuje i zablokuje linię, to nie wiem czy pozostałe byłby w stanie go objechać, tak więc ta wada tramwaju jest nie do uniknięcia.


  Bzdura. Współczesne trolejbusy są jednocześnie autobusami hybrydowymi -- oprócz pantografu mają akumulatory i diesla -- więc nie tylko nie okraczą się na środku jak tramwaj, ale jeszcze objadą wszystko, co rzeczywiście się okraczy. Można nawet jeździć na trakcji w centrum, a hybrydowo poza nim, jeśli nie da / nie opłaca się gdzieś zbudować trakcji albo dopiero testuje się trasę.
  Jedyny zysk z tramwajów to wolny pas dla karetek, ale akurat do tego w dużym mieście powinny być śmigłowce ratownicze...

 • bob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2016 11:02 ~bob

  qweta~qweta

  Obeceni UE chodzi na smyczy tramwajowo-gejowsko-imigranckiego lobby

  zaraz, zaraz
  a to nie przypadkiem trwamwajowo-gejowsko-imigrancko-antykatolicko-antypolsko-rowerowo-lewackie lobby?
  chyba nie jednak jesteś kryptolewakiem, że tego nie wiesz.

 • Baśka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2016 10:20 ~Baśka

  Tramwaj nie powinien być wprowadzany w wykop - to mocno utrudnia dostęp pasażerom.

 • Toms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2016 09:23 ~Toms

  qweta~qweta

  Nie podajesz źródeł, nie masz wiedzy.
  Autobusy elektryczne już dziś są szybsze, cichsze, bardziej oszczędne i dają większą przepustowość trasy i niezawodność.
  Na przeszkodzie stoi TYLKO POLITYKA. Obeceni UE chodzi na smyczy tramwajowo-gejowsko-imigranckiego lobby dlatego je tak promuje.
  A w mądrych Chinach BYD wyprodukował 10tyś autobusów elektrycznych.


  Powtarzasz dyrdymały jak kapłan waszej religii smoleńskiej - Antoś o 3 wybuchach.
  W mądrych Chinach jest kilkanaście systemów tramwajowych a powstają kolejne.
  W ogóle gubisz się w zeznaniach bo pokazałeś BRT z Brazylii gdzie kursują autobusy spalinowe a piszesz o elektrycznych, gdzie technologia pojazdów akumulatorowych jest w sumie na etapie testów. Są pojazdy seryjne, ale one nie są w stanie być kręgosłupem systemu transportowego, nadają się tylko na linie dowozowe do głównych w węzłów komunikacyjnych.

 • oszołom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2016 09:20 ~oszołom

  To jest jakiś absurd!! Jak zaczęłam tu pracować na woli, to nie mogłam się nadziwić co za pijany pacan porozmieszczał tak przystanki. Przystanek jeden na drugim Rondo Daszyńskiego i Karolkowa, po to następny był hen hen daleko.
  Widziałam, że tory były. Pomyślałam szkoda, że nie ma, ułatwiły by dojazd.
  Ucieszyła mnie informacja o budowie metra.
  to teraz, jak nie ma czym wygodnie dojechać, tak za kilka lat będzie wszystko.

 • Wolak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2016 09:17 ~Wolak

  Na załączonym filmie widać tramwaj skręcający w Siedmiogrodzką.Co zmieni dla mieszkańców odcinka Kasprzaka (Płocka-Bema) ten odtworzony(!)kawałek linii?Tam nie ma wiele domów mieszkalnych.A dla nowo powstałych osiedli z terenów Odolan(Ordona,J.Kazimierza)czy ulic Kasprzaka,Prymasa 1000-lecia blisko jest do obecnego tramwaju na Wolskiej ,są też autobusy,robią Metro.Po co ta "wydumana" inwestycja?Prościej dołożyć przystanki czy autobusy.Wygląda mi to na inwestycję tramwajową "na siłe"!

 • Xavery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2016 09:13 ~Xavery

  Wolak~Wolak

  Chyba chcą nakręcić "Nie lubię poniedziałku 2"-jak Bogdan Łazuka z korbą w szynach wędrował po Kasprzaka .A tak na poważnie po kiego wała likwidowali tę trasę wcześniej,a teraz chcą odbudować?Przecież będą metro robić po tej trasie

  Trasę zlikwidowali jak rozbudowywany był odcinek Prymasa 1000-lecia pomiędzy Kasprzaka i Wolską. Zabrakło wtedy miejsca na tory na tym odcinku a co za tym idzie część torów na Kasprzaka stała się bezużyteczna.
  A metro od ronda Daszyńskiego ma skręcać w stronę Wolskiej/Skierniewickiej więc Kasprzaka praktycznie metra nie będzie miała.

 • buu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2016 08:46 ~buu

  I bardzo dobrze!

 • maniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2016 08:43 ~maniak

  AdiWawa~AdiWawa

  Tam zielone torowisko to już jest gotowe od lat.

  100/100!

 • benio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2016 08:29 ~benio
  warszawian~warszawian

  super ale trolejbus byłby najlepszy bo mam dość kopcących autobusów i hałasujących tramwajów szczególnie na zakrętach i rozjazdach. błagam niech wreszcie wrócą do warszawy trolejbusy bo są najlepsze
  Lipek~Lipek


  A nie lepsze autobusy elektryczne?
  Toms~Toms  Qweta was tymi autobusami zaraził?
  Przy obecnej technologii budowy akumulatorów (a sami wiecie jak krótko działają nasze laptopy i komórki), takie autobusy miałyby słaby zasięg, szczególnie dociążone dużą ilością pasażerów. Pojazdy elektryczne właśnie mają te wady: długi czas ładowania akumulatorów, a krótki zasięg w porównaniu z pojazdami spalinowymi, dlatego też jest ich na drogach bardzo mało. Kiedyś się to pewnie zmieni i pojazdy elektryczne zaczną wypierać spalinowe, ale to będzie za wiele lat, a zacznie się od małych samochodów, a nie autobusów. A trolejbus? Cóż, niby można zbudować pojazd tak pojemny jak tramwaj, ale jak jeden się zepsuje i zablokuje linię, to nie wiem czy pozostałe byłby w stanie go objechać, tak więc ta wada tramwaju jest nie do uniknięcia.
  qweta~qweta


  Nie podajesz źródeł, nie masz wiedzy.
  Autobusy elektryczne już dziś są szybsze, cichsze, bardziej oszczędne i dają większą przepustowość trasy i niezawodność.
  Na przeszkodzie stoi TYLKO POLITYKA. Obeceni UE chodzi na smyczy tramwajowo-gejowsko-imigranckiego lobby dlatego je tak promuje.
  A w mądrych Chinach BYD wyprodukował 10tyś autobusów elektrycznych.

  no to wyjaśniło się po co wypisujesz swoje "mądrości": ile BYD ci płaci od wpisu? i co mają tramwaje do gejów i imigrantów?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »