Informacje

06.04.2013 10:50 po spotkaniu z władzami miasta

TR wciąż bez siedziby i dyrektora.
"Miasto bierze odpowiedzialność"

SERWISY:

Miasto podtrzymuje, że TR Warszawa będzie miał tymczasową siedzibę, zanim powstanie docelowa, przy placu Defilad. Wciąż nie ujawnia jednak lokalizacji, a dotychczasowy dyrektor teatru Grzegorz Jarzyna nadal nie podpisał nowego kontraktu.

Podczas piątkowego spotkania ustalono m.in., że TR Warszawa i miasto będą wspólnie pracować nad zabezpieczeniem środków na dalszy rozwój artystyczny teatru. Podpisy pod komunikatem - obok Jarzyny - złożyli: zastępca dyrektora ds. organizacyjnych i finansowych TR Warszawa Wojciech Gorczyca i dyrektor biura kultury w ratuszu Marek Kraszewski.

- Uzgodniliśmy, że zabezpieczenie długofalowych środków finansowych na nowe produkcje jest teraz sprawą najważniejszą. Usłyszeliśmy, że organizator (władze miasta - PAP) bierze odpowiedzialność za naszą sytuację infrastrukturalną. Podjęto już decyzje lokujące przyszłą siedzibę TR na placu Defilad, a do tego czasu miasto zapewni teatrowi siedzibę na czas przejściowy. Traktujemy deklarację miasta bardzo poważnie i koncentrujemy się na przygotowaniu konkretnych propozycji organizacyjnych i finansowych do czasu następnego spotkania - napisał Jarzyna w oświadczeniu.

Zbiórka trwa

TR Warszawa to jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych teatrów w Polsce. Przyciągnał najlepszych reżyserów, takich jak Krystian Lupa, Krzysztof Warlikowski, Rene Pollesch czy sam Jarzyna. Teatr zapraszany jest na festiwale na całym świecie.

Od grudnia 2012 roku w władze TR Warszawa prowadzą zbiórkę pieniędzy w ramach akcji "Kup sobie Teatr". Jej celem jest zebranie funduszy na wykupienie obecnej siedziby w kamienicy przy ul. Marszałkowskiej 8, o którą upomnieli się spadkobiercy właścicieli. TR Warszawa potrzebuje co najmniej 5 mln złotych.

Jarzyna wciąż bez kontraktu

W marcu Jarzyna ujawnił, że nie zgodził się na warunki zaproponowanego mu przez miasto nowego kontraktu dyrektorskiego, a jego poprzedni kontrakt wygasł 1 stycznia. Rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk zapewnił wówczas, że miastu zależy na tym, aby dyrektorem TR Warszawa nadal był Grzegorz Jarzyna.

Jak na razie sprawa nie została rozwiązana. - Zastępca dyrektora TR Warszawa do spraw organizacyjnych i finansowych Wojciech Gorczyca potwierdza, że podczas spotkania nie doszło do podpisania umowy z Grzegorzem Jarzyną - informuje tvnwarszawa.pl Monika Lewicka odpowiadająca za PR teatru.

PAP/lata/b/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Savoir vivre

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2013 16:28 ~Savoir vivre

  Fakt, niezwykle jesteś kulturalny, skoro pisząc o teatrze, walisz od razu z grubej rury, coś tam o burakach, czy brukwi...

 • kulturalny warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2013 14:29 ~kulturalny…

  nie ma się co dziwić buraki, skoro do teatru nie chodzicie, to nie wiecie co to TR Warszawa...

 • AIS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2013 13:54 ~AIS

  Zdjęcie ze sztuki "Miedzy nami dobrze jest" na podst. Masłowskiej, widziałam i szczerze polecam :))))

 • WLO1970

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2013 13:52 ~WLO1970

  TO PO PROSTU TEATR ROZMAITOSCI

 • JotKa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2013 13:42 ~JotKa

  Trudno aby słyszał o tym teatrze (czy o jakimkolwiek innym) taki koleś, który na jakimś spektaklu był ostatnio w przedszkolu - mimo że to było pewnie mniej niż 15 lat temu; koleś, który nie ma pojęcia jaki jest profil repertuarowy Współczesnego, a jaki Sceny Prezentacje, nie słyszał ani o Krystnianie Lupie ani o Krzysztofie Warlikowskim (nie mówiąc o Lassalle'u czy Brooku), bo jego lekturą jest co najwyżej rubryka sportowa jakiegoś tabloidu, a w telewizji oglądać jest w stanie tylko mecze i teleturnieje. Słowem pseudowarszawiak, nawet nie wiedzący, jakie są w mieście teatry, nie interesuje go to, ale się wypowiada; Nie jestem zwolennikiem kierunku artystycznego tego teatru (po zmianie nazwy z Teatru Rozmaitości na TR Warszawa parę lat temu bardzo się zepsuł), ale mierzi mnie zabieranie głosu przez ludzi, którzy o danej sprawie nie mają pojęcia ani nic nie mają o niej do powiedzemnia, a piszą bzdury, by mieć okazję do manifestacji swoich kompleksów politycznych i nienawiści. Administratorze, pora wreszcie zablokować konto tego kolesia, nie widzicie nawet, że swoimi chamskimi dzialaniami on psuje wizerunek tym, których popiera?

 • bratek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2013 13:30 ~bratek

  co to jest TR???

 • JotKa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2013 12:51 ~JotKa

  Trudno aby słyszał o tym teatrze (czy o jakimkolwiek innym) taki koleś, który na jakimś spektaklu był ostatnio w przedszkolu - mimo że to było pewnie mniej niż 15 lat temu; koleś, który nie ma pojęcia jaki jest profil repertuarowy Współczesnego, a jaki Sceny Prezentacje, nie słyszał ani o Krystnianie Lupie ani o Krzysztofie Warlikowskim (nie mówiąc o Lassalle'u czy Brooku), bo jego lekturą jest co najwyżej rubryka sportowa jakiegoś tabloidu, a w telewizji oglądać jest w stanie tylko mecze i teleturnieje. Słowem pseudowarszawiak, nawet nie wiedzący, jakie są w mieście teatry, nie interesujego to, ale się wypowiada; Nie jestem zwolennikiem kierunku artystycznego tego teatru (po zmianie nazwy z Teatru Rozmaitości na TR Warszawa parę lat temu bardzo się zepsuł), ale mierzi mnie zabieranie głosu przez ludzi, którzy o danej sprawie nie mają pojęcia ani nic nie mają o niej do powiedzemnia, a piszą bzdury, by mieć okazję do manifestacji swoich kompleksów politycznych i nienawiści. Administratorze, pora wreszcie zablokować konto tego kolesia, nie widzicie nawet, że swoimi chamskimi dzialaniami on psuje wizerunek tym, których popiera?

 • Anty PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2013 11:52 Anty PiS

  No bardzo znany teatr, gdyby nie stracili siedziby to nikt by o nich nie słyszał.

 • Marycha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2013 11:01 ~Marycha

  Chętnie bym się dowiedziała, co to za teatr, bo nazwa TR Warszawa nic nikomu nie mówi. Domyślam się wszakże, że chodzi o Teatr Rozmaitości, co wywnioskowałam z adresu, ale dla kogoś zpoza śródmieścia Warszawy to jaiś szyfr.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »