Informacje

04.08.2014 18:37 71. Tour de Pologne

Tour de Pologne sparaliżował stolicę

SERWISY:

Powoli wraca do normy ruch na warszawskich ulicach. Po południu samochody i komunikacja utknęły w gigantycznych korkach, niektóre ulice były zamknięte, a ruchem kierowała policja. Wszystko przez utrudnienia związane z Tour de Pologne.

Przed  godziną 18.00 kierowcy zaczęli wracać w Al. Jerozolimskie (od Nowego Światu do ronda Dmowskiego) i na Marszałkowską (od ronda do Królewskiej). - Są już przejezdne - poinformował po godzinie Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak mówi Magdalena Potocka z Zarządu Dróg Miejskich, wróciły już także autobusy.

- Na Krakowskim Przedmieściu, Nowym Świecie, Bielańskiej i Senatorskiej trwa jeszcze sprzątanie po wyścigu. Jeżeli zostanie przywrócony ruch, to autobusy wrócą na trasy podstawowe - informuje Potocka.

Kolarze opanowali ulice

Kolarze do stolicy wjechali ok. godz. 15.30 od strony Starych Babic ul. Górczewską. Dalej pojechali na pl. Bankowy, ul. Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Miodową do Senatorskiej i placu Teatralnego. Ulice były czasowo wyłączane z ruchu.

- Pojawili się policjanci kierujący ruchem - relacjonowała po 16.00 Anna Kulbicka.

Jak dodała, peleton już przejechał i po godzinie 16.15 ruch na placu Bankowym został wznowiony.

Komunikacja nie trzymała się jednak rozkładów. Autobusy utykały dziś w korkach. - Problem mają pasażerowie, którzy kłębią się na przystankach - ostrzegała Kulbicka.

>>> O TOUR DE POLOGNE CZYTAJ WIĘCEJ NA SPORT.TVN24.PL <<<

Utrudnienia od rana do popołudnia

Pierwsze ulice zostały zamknięte już rano. Był to rejon placu Teatralnego: Senatorska, Wierzbowa, Moliera i Miodowa. Kierowcy trochę się gubili w związku z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu. Większych korków jednak nie było.

Jak informują drogowcy, dojazd do Teatru Wielkiego i budynku Metropolitan jest możliwy wschodnią jezdnią pl. Piłsudskiego i ul. Focha, na których został wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Parkingi dla pojazdów ekip kolarskich zostały wytyczone na ulicach: Senatorskiej (od ulicy Bielańskiej do pl. bankowego), Bielańskiej, Niecałej i Fredry.

Jak podał po 14.00 Marcinczak, korkowały się: Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, rondo przy Rotundzie, rondo de Gaulle'a, most Poniatowskiego, Żelazna i Krucza.

To była już kolejna godzina z utrudnieniami. Wcześniej, po 12.00, Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl, podawał: - Jeszcze nigdy nie widziałem tak zakorkowanego miasta.

Ostrzegał przed zatorami w centrum, w Al. Ujazdowskich, pl. Trzech Krzyży oraz wjeździe z Wisłostrady na most Poniatowskiego.

Ogromne utrudnienia w tej części Warszawy związane były z wyłączeniem z ruchu o 11.30 jezdni Al. Jerozolimskich na odcinku od Nowego Światu do ronda Dmowskiego oraz ulicy Marszałkowskiej od ronda do ul. Królewskiej.

Jak podali nasi reporterzy, kierowcy, jadący mostem Poniatowskiego w kierunku ronda de Gaulle'a, mogli skręcić jedynie w lewo w Nowy Świat lub zawrócić. Ponadto ulica Marszałkowska na dojeździe do ronda Dmowskiego od strony pl. Konstytucji została zwężona do dwóch pasów. Jednym można było skręcić w lewo na rondzie w kierunku al. Jana Pawła II, a drugi służy do jazdy w prawo w Al. Jerozolimskie.

To nie jedyne zmiany. Wyłączone z ruchu zostały wszystkie ulice na pętli, na której będą ścigali się kolarze na rundzie końcowej: Senatorska, pl. Teatralny, Wierzbowa, pl. Piłsudskiego, Królewska, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodowa do mety na pl. Teatralnym.

Ruch na ulicach jest przywracany od około godz. 17.30.

 

Autobusy na objazdach

Zmiany w komunikacji miejskiej są dziś wprowadzane etapami i mają obowiązywać maksymalnie do 21.30.

Na objazdy, od początku kursowania linii dziennych, zostały skierowane autobusy linii 111, 116, 128, 174, 175, 178, 180, 222, 503 i 518.

O godz. 10.45 swoją trasę ponownie zmieniła linia 222, a od godz. 11.15 na trasy objazdowe są kierowane autobusy linii E-2, 102, 105, 107, 111, 116, 117, 127, 128, 158, 171, 174, 175, 178, 180, 222, 503, 507, 517, 518, 520 i 521.

Kolejne zmiany będą wprowadzane sukcesywnie, wraz z przywracaniem ruchu na kolejnych ulicach (ok. godz. 17.30 i 20.00).

Szczegóły zmian na stronie ZTM.


 

PAP/lata/b/wp/mz

zdjęcie na stronie głównej: PAP/tvnwarszawa.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • pracujący

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 20:26 ~pracujący

  Manolo~Manolo

  No tak bo jakby jaśnie państwo na jeden dzień porzuciło samochody to korona z głowy z hukiem by spadła....
  mob~mob


  I co by to dało, skoro zbiorkom też stanął? A nie zapominaj, że po tym mieście jeżdżą również samochody dostawcze, które dowożą żywność do Twojego sklepu, abyś sobie miał czym chlebek posmarować i kurierzy z ważną dla Ciebie przesyłką.
  iga~iga

  A Ty niezapominaj, że godzina, trasa, wszystko było dawno zaplanowane i każdy wiedział gdzie przejechać się nie będzie dało. Wystarczy ruszyć mózgiem i jechać inną trasą, z przesiadkami, ale dojechać się da, od czasu do czasu nikomu nic się nie stanie jak wróci do domu 5 min później...Litości ludzie...

  pracujący~pracujący


  Nie zapominaj, że niektórym trasa przejazdu koliduje z trasą, jaką jeździ podczas pracy... Nieroby jedne...

  wiola~wiola


  Nie ma chyba takiego miejsca w Wawie żeby tylko jedna jedyna droga do niego prowadziła. Mapa, GPS, i dojedzie się wszędzie.


  ale najkrótsza i owszem. I tak płacę przeogromne podatki jeżdząc samochodem, więc jakiś szacunek mi się należy!!!

 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 17:10 ~aaaa

  I fajnie! Codziennie i tak tłumy obcych korkują nam miasto, więc kolarze to po prostu miła odmiana.

 • iga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 16:34 ~iga


  Brylu87~Brylu87

  i jak zwykle lament, dla większości lepiej byłoby wokół Warszawy postawić mur i mieć w dupie cały Świat, maraton źle, imprezy sportowe żle, kolarstwo źle, koncerty źle, remonty źle, inwestycje źle, kręcenie filmu źle i tak dalej, jeśli miasto ma się rozwijać takie imprezy Muszą mieć miejsce. Utrudnienia raz na miesiąc nikomu jeszcze krzywdy nie zrobiły.
  KKK~KKK


  A czy ciężko raz na miesiąc pomyśleć nad dobrą orgaznizacją? Czy wszyscy cykliści i inni rolkarze muszą jeździć przez sam środek miasta, które i tak jest zakorkowane przez remonty?


  Rolkarze jeżdżą wieczorami/nocą. Korków już wtedy nie ma. Poza tym gdyby jeździli bocznymi ulicami nikt by na nich nie zwrócił uwagi, więc masy krytyczne itp byłyby bez celowe.

 • wiola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 16:32 ~wiola
  Manolo~Manolo

  No tak bo jakby jaśnie państwo na jeden dzień porzuciło samochody to korona z głowy z hukiem by spadła....
  mob~mob


  I co by to dało, skoro zbiorkom też stanął? A nie zapominaj, że po tym mieście jeżdżą również samochody dostawcze, które dowożą żywność do Twojego sklepu, abyś sobie miał czym chlebek posmarować i kurierzy z ważną dla Ciebie przesyłką.
  iga~iga

  A Ty niezapominaj, że godzina, trasa, wszystko było dawno zaplanowane i każdy wiedział gdzie przejechać się nie będzie dało. Wystarczy ruszyć mózgiem i jechać inną trasą, z przesiadkami, ale dojechać się da, od czasu do czasu nikomu nic się nie stanie jak wróci do domu 5 min później...Litości ludzie...

  pracujący~pracujący


  Nie zapominaj, że niektórym trasa przejazdu koliduje z trasą, jaką jeździ podczas pracy... Nieroby jedne...  Nie ma chyba takiego miejsca w Wawie żeby tylko jedna jedyna droga do niego prowadziła. Mapa, GPS, i dojedzie się wszędzie.

 • hihuhi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 16:31 ~hihuhi  pepe~pepe

  "Warsz~Warsz

  Mieszkać w Warszawie to dramat - trzeba znosić protestujących górników, stoczniowców, taksówkarzy, wizyty Obamy, masowe imprezy na stadionie w centrum miasta i ścigających się po mieście kolarzy."

  Zapomniales o Masie Krytycznej - znaczy cyklistach...
  hejka~hejka


  zawsze można się wyprowadzić :)

  anty rower~anty rower


  tak! Porzucić rodzinę, pracę, mieszkanie, znajomych, bo się polaczkom na rowerze zachciało jeździć? Inteligencja w narodzie wymiata...  praca jest wszędzie. Dla chcącego nic trudnego. Rodzinkę też można zabrać. Może mniej marud w mieście zostanie...

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 15:43 SEBBAX

  mieszkańcy powinni się w końcu zebrać - dopaść władze Warszawy i raz na zawsze sparalizować ich - tak jak oni paralizują życie mieszkańcom... nie dość, że debile blokuja miasto w weekendy - to jeszcze w tygodniu pracy !!!
  nie wiem co za bezmózg wydał na to zezwolenie - ale powinni go od razu zrzucic z Pałacu Kultury...

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 12:54 ~Piotr

  ahun~ahun

  Znowu zaczną teraz wyłazić pielgrzymki z Warszawy na Jasną Górę!Też będzie "nerwowo"?Czy tylko kolarze i rowerzyści tak "przeszkadzają" ?:-)Bo są ludzie,którym przeszkadzają pienia hipokrytów pielgrzymkowych i procesje w Boże Ciało!


  Szczerze mówiąc mam w głębokim poważaniu, czy to pielgrzymka, wyścig pokoju, maraton, walkaton, street racing, bieg niepodległości... chciałbym po prostu wyjść z domu w Śródmieściu i poruszać się po mieście w sposób przewidywalny a nie codziennie nerwowo sprawdzać w gazetach i na portalach czy dziś będzie normalnie czy też znów miasto zorganizowało mi kolejne "wielkomiejskie atrakcje" dla gawiedzi z Tarchomina, Ursusa czy innego Ursynowa. Nie wiedzieć czemu akurat pod moimi oknami.

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 12:53 ~Piotr

  ahun~ahun

  Znowu zaczną teraz wyłazić pielgrzymki z Warszawy na Jasną Górę!Też będzie "nerwowo"?Czy tylko kolarze i rowerzyści tak "przeszkadzają" ?:-)Bo są ludzie,którym przeszkadzają pienia hipokrytów pielgrzymkowych i procesje w Boże Ciało!


  Szczerze mówiąc mam w głębokim poważaniu, czy to pielgrzymka, wyścig pokoju, maraton, walkaton, street racing, bieg niepodległości... chciałbym po prostu wyjść z domu w Śródmieściu i poruszać się po mieście w sposób przewidywalny a nie codziennie nerwowo sprawdzać w gazetach i na portalach czy dziś będzie normalnie czy też znów miasto zorganizowało mi kolejne "wielkomiejskie atrakcje" dla gawiedzi z Tarchomina, Ursusa czy innego Ursynowa. Nie wiedzieć czemu akurat pod moimi oknami.

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 12:48 ~Piotr

  Chleba i igrzysk wiecznie żywe.
  Jak niewiele gawiedzi potrzeba...

 • michal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 11:17 ~michal

  objazdy nic nie daja bo w nich tlocza sie wszyscy, stad paraliz, takie imprezy powinny odbywac sie w weekend, i byloby spokojniej, niezaintertesowani by nie musieli cierpiec, a zainteresowani mieliby swoje swieto. Nie kazdy sledzi wszystkei imprezy w miescie, takie informacje opwinny byc umeiszczone kilka dni wczesniej we wszystkich autobusach i tramwajach, jak to ma miejsce przed siwetami, dlugimi weekendami, itd, wystarczy chciec i pomyslec, ale po co... skoro mozna zrobic masakre i to do tego w taki upal.Na przystanku w pelnym sloncu jedna pani zemdlala, autobusu sie nei doczekala...tu nie chodzi o to ze imprez ma nie byc, ale jesli chca cos organizowac niech zajmie sie tym ktos kto sie na tym zna, tak jak jest to organizowane na calym swiecie. Nie chodzi tez o przepychanie interesow, ale o wspolne dobre zycie i organizacja w miescie, ktore tworzymy jakby nie bylo :) Uciazliwosci powinny byc jak najmniejsze dla mieszkancow, ludzi pracujacych itd, a nie na hura, bo jest tur de poloń, malo ktorego pracodawce interesuje to ze nie dotrzesz do roboty bo jest wyscig, takie wymowki byly dobre w podstawowce, a obowiazki, uslugi itd nie beda zawieszane bo ejst wyscig i robta co chceta.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »