Informacje

24.02.2016 06:50 policjanci o akcji poszukiwania Kajetana P.

To oni zatrzymali Kajetana P.
"Adrenalina, potem satysfakcja"

SERWISY:

- W momencie zatrzymania adrenalina była ogromna. W końcu przemierzyliśmy za nim trzy tysiące kilometrów - opowiadają policjanci, którzy namierzyli Kajetana P. na Malcie. Na dwa tygodnie zerwali kontakt z rodzinami, bo nikt nie mógł wiedzieć, gdzie są. O szczegółach operacji opowiedzieli dziennikarzowi programu "Polska i Świat" w TVN24.

Dla policjantów pościgowych sprawa znalezienia Kajetana P. była szczególna. – Ze względu na zainteresowanie opinii publicznej – nawet priorytetowa – zapewnia oficer operacyjny z zespołu poszukiwań celowych komendy wojewódzkiej w Poznaniu.

Jak mówią funkcjonariusze z Poznania i z Warszawy, choć od początku poszukiwań współpracowali, to dopiero za granicę pojechali razem. – Wyjechaliśmy z Polski jako jedna, zwarta ekipa – zdradza oficer operacyjny Centralnego Biura Śledczego Policji.

Sama podróż śladem Kajetana P. nie była łatwa. – Musieliśmy zerwać kontakt z naszymi rodzinami. Nie mogliśmy im powiedzieć, gdzie pojechaliśmy. Nikt nie mógł tego wiedzieć – opisuje jeden z poznańskich "łowców głów".

"Łóżko było jeszcze ciepłe"

Od początku poszukiwań, cały czas zmniejszali dystans do Kajetana P. Zaczynali od tygodnia opóźnienia, ale gdy dotarli na Maltę zaczęli już wyraźnie deptać mu po piętach. – Dystans skracał się, bo uzyskiwaliśmy kolejne ślady, które zostawiał. Przede wszystkim były to nagrania z kamer w miejscach gdzie pojawiał się P. – tłumaczy oficer CBŚP

– W hotelowym pokoju w Valettcie byliśmy trzy godziny po nim. Obsługa nie zdążyła jeszcze posprzątać. Jego łóżko było jeszcze ciepłe – opowiada oficer z Poznania.

Do konsulatu Tunezji, gdzie P. chciał zgłosić kradzieży paszportu, policjanci wpadli 20 minut po wyjściu podejrzanego. – Minęliśmy się z nim. Ale mieliśmy wytypowane miejsca, gdzie dalej mógł się udać. W tym pętlę autobusową, gdzie doszło do zatrzymania – dodaje policjant z Poznania.

"Miał na sobie damską kurtkę"

Tuż przed ujęciem P. funkcjonariuszom towarzyszyły duże emocje. - W momencie zatrzymania adrenalina była ogromna. W końcu przemierzyliśmy za nim trzy tysiące kilometrów – opowiada policjant z CBŚP.

Emocje opadły dopiero wówczas, gdy policjanci ze stolicy Wielkopolski zidentyfikowali Kajetana P., gdy wychodził z autobusu. - Nie było żadnych problemów, żeby go rozpoznać. Miał na sobie tę samą damską kurtkę, którą kupił w Poznaniu – dodaje funkcjonariusz z Poznania.

Następnie ich maltańscy koledzy dokonali zatrzymania. – Czuliśmy wtedy ogromną satysfakcję, że morderca został schwytany – dodaje oficer Centralnego Biura Śledczego Policji.

Brutalny mord

Do zatrzymania Kajetana P. doszło w środę 17 lutego w stolicy Malty. Mężczyzna jest podejrzany o to, że 3 lutego w bestialski sposób zabił 30-letnię Katarzynę J., odcinając jej głowę. 27-latek uciekł m.in. przez Niemcy i Włochy na Maltę. Niebawem ma zostać przetransportowany do Polski, gdzie czeka go proces.

Łukasz Frątczak/jb/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zniesmaczny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2016 11:21 ~Zniesmaczny

  Ciekawe kiedy strażacy będą dostawać nagrody za gaszenie pożaru zakończone sukcesem? Swoją drogą najmniej zarabiające służby w naszym śmiesznym państwie w państwie, 2000 zł miesięcznie smiech na sali... od 2008 roku żadnych podwyżek, gdzie policja i wojsko juz po 2 podwyżkach :/ Za co te nagrody, za wykonanie pracy? Od tego jest pensja miesięczna!

 • dinozaur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2016 20:07 ~dinozaur

  ja im gratuluję, ale mogliby dorzucić jeszcze sprawców zaginięcia dziewczyny z Sopotu, wtedy mógłbym z satysfakcją nazywać ich Łowcami Cieni a nie grupą szybkego reagowania do zadań celowych

 • mysz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2016 14:03 ~mysz

  jaka adrealina 1 facet namierzony na ulicy, warte śmiechu

 • szafa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2016 11:57 ~szafa

  hahaha .. i mógł uciekać jeszcze dalej .... hahaha

 • sensacja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2016 14:02 ~sensacja

  Jak bym słuchał gimbusa opowiadającego wrażenia z nowej gry komputerowej.

 • Bor666

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2016 13:43 ~Bor666

  Brawo Brawo !!! jak Grecja w Polsce...
  Minister daje kasę w "nagrodę" za normalna pracę !!!
  Moja Mama pracuje w szpitali ( też praca państwowa ) pracuje całe lata robi to dobrze i sumiennie...
  Teraz pytam - gdzie i kiedy może moja Mama odebrać premię za sumienną pracę !!!???
  Nooo Kur.a pytam się gdzie i kiedy !!???
  Komuna pełną gębą czekamy na Teleranek i z utęsknieniem na Dziennik Telewizyjny i prowadzącego w mundurze !!!

 • ksiegowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2016 13:13 ~ksiegowy

  dobrze zarobiona dniowka, no i jeszcze dietka spora, w euraskach :)

 • łowcy leszczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2016 11:57 ~łowcy leszczy

  Adrenalina !! HAHAHA :) Jakby zatrzymanli barona narkotykowego to może bym i uwierzył w adrenalinę :) Ale sciganie jakiegoś maślaka z biblioteki w damskiej kurtce ?:) Rzeczywiscie mieliście mega trudnego przeciwnika, który miał wsparcie całej bandy gangsterki.

 • hivasregal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2016 11:44 ~hivasregal

  A Mąka, pytam się za co dostał ten awans? Bo chyba nie za zatrzymanie Kajetan. Wszyscy zainteresowani wiedzą, że ten oficer nigdy robotą się nie schanbił a jak trzeba było znaleźć koordynatora to od razu nasz pułkownik Mąka pręży pierś. A tak w ogóle brawo chłopaki z celówki widać większość czytelników pojęcia nie ma o waszej robocie .... to i dobrze. Mam tylko jeno pyt. Czy "nasi łowcy cieni " COŚ zrobili czy jak zawsze lans? Pozdrawiam .

 • ttomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2016 11:16 ttomek

  I ani słowa o rodzicach Kajtusia.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

Motto, które umieścił na swoim aucie kierowca tego auta wyraźnie nie przyświeca jemu samemu. Samochód postawił na ulicy Dąbrowskiego, a dokładniej - na... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »