Informacje

20.03.2017 13:02 od ministra spraw wewnętrznych

To oni wytropili "Hossa". Nagrody dla policjantów

SERWISY:


Minister spraw wewnętrznych i administracji wyróżnił w poniedziałek liczne grono mundurowych. Wśród nagrodzonych znaleźli się też policjanci, którzy namierzyli kryjówkę Arkadiusza Ł. ps. Hoss.

Ale oprócz nagród dla policjantów, który doprowadzili do zatrzymania "Hossa", minister wręczył wyróżnienia za ratowanie ludzkiego życia.

- Jestem dumny z tego, że mogę wyróżnić prawdziwych bohaterów - powiedział minister Mariusz Błaszczak. - To jest wielka wartość, największa; ratowanie życia ludzkiego to jest rzecz niezwykła, rzecz, o której należy mówić - dodał.

"Ponownie zatrzymali"

Błaszczak poinformował, że przed jawną częścią uroczystości wyróżnił też policyjną grupę "Łowcy Cieni" z Poznania i funkcjonariuszy CBŚP z Warszawy, którzy "ponownie zatrzymali człowieka nazywanego tym, który stworzył mafię wyłudzającą od starszych ludzi pieniądze na tak zwanego wnuczka".

Minister zaznaczył, że musiał tak zrobić ze względu na charakter ich służby. Błaszczak ubolewał, że "Hoss" został wypuszczony za kaucją i był poszukiwany ponownie, wyraził przekonanie, że nie będzie trzeba go zatrzymywać po raz trzeci.

Poszukiwany listem gończym 49-letni Arkadiusz Ł. stał na czele grupy zajmującej się wyłudzaniem, w kilku krajach Europy, pieniędzy od starszych osób tzw. metodą na wnuczka. Został zatrzymany na początku lutego, ale wówczas sąd uznał, że nie ma potrzeby jego aresztowania i wyznaczył mu policyjny dozór.

"Hoss" wkrótce zniknął i przez kilka tygodni był poszukiwany. Ujęto go w czwartek na warszawskim Żoliborzu. Stołeczna prokuratura okręgowa zarzuciła "Hossowi" dokonanie oszustw na łączną kwotę ponad 1,4 mln zł.

Więcej odznaczeń

W poniedziałek nagrody od szefa MSWiA otrzymali także policjanci, którzy odnaleźli porwaną 12-letnią Amelkę z Golczewa. Dziewczynka została uprowadzona na początku marca niedaleko swojego domu. Wśród nagrodzonych są także policjanci, którzy pomogli rodzicom duszącego się noworodka, udzielił pierwszej pomocy dziecku pogryzionemu przez psa w miejscowości Dubin.

Minister wręczył także Krzyże Zasługi za Dzielność oraz Medale za Ofiarność i Odwagę - otrzymali je funkcjonariusze, którzy m.in. uratowali tonących, wynosili z mieszkań ofiary pożarów i ratowali próbujących popełnić samobójstwo.

Główne zdjęcie: Radek Pietruszka/PAP

PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ygo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2017 10:49 ~ygo

  Bardzo dobrze. Ale mam pytanie w kwestii formalnej, kiedy sędzia ustali kaucje.

 • Artur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2017 22:19 ~Artur

  Pracujecie w swych firemkach albo matkach korporacjach od do od pn do pt z wolnymi świętami niedzielami itd. Jak tak zazdrościcie to sprawdźcie się w tym zawodzie?! co?! zobaczymy ile tak wytrzymacie zazdrościuchy?!!!!!

 • podatnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2017 17:24 ~podatnik

  Brawo!!! Za dobrą robotę nagroda się należy.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2017 16:47 ~nick

  Za co ich wyróżnił skoro jego odnalezienie było ich psim obowiązkiem? W czynie społecznym tego nie robili tylko za wynagrodzenie. Chyba od tego są żeby szukać uciekinierów. To teraz dawajcie nagrody każdej grupie zawodowej za to że robi to za co bierze wypłatę.

 • POLDEK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2017 16:28 ~POLDEK

  bagno i metr mułu.

 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2017 16:22 ~Marcin

  SEBBAXSEBBAX

  coraz ciekawiej - nagrody za wykonywanie swoich obowiązków - czyli każdy policjant, który cos robi powinien dostać nagrodę - czyli każda osoba, która pracuje zgodnie z wyznaczonymi obowiązkami powinna otrzymać nagrodę... to państwo robi się coraz bardziej chore i coraz bardziej trwoni Nasze podatki

  Czego szczekasz?! A w firmach nie ma nagród dla pracowników, którzy dobrze wywiązują się ze swoich obowiązków?
  Ja też płacę podatki i CIESZĘ SIĘ BARDZO że oni właśnie z nich dostali te nagrody!!!!!!!!

 • mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2017 15:55 ~mieszkanka

  Qe 11Qe 11

  To tak jakby piekarzowi dać nagrodę ,bo upiekł chleb.


  Dokładnie!Przecież to ich praca i wykonują ją zgodnie z obowiązkami i przysięgą którą składali.Nie robią tego za darmo.Oczywiście chylę czoła za ofiarność i odwagę,ale lekka przesada z tymi nagrodami.Ja pracuję w szpitalu i nie raz jeden ratujemy życie jak cała reszta służby zdrowia na całym świecie i nagród żadnych nie mamy.Też nie jednokrotnie z narażeniem życia bo pacjenci bywają o wszelakich schorzeniach i czasem bywają nie poczytalni.Dodam że lata pracy mundurowi mają nieco krótsze i mogą odejść na emeryturę.My niczego takiego nie mamy,a tyramy po 12 godz.Dżwigamy biednych schorowanych ludzi:( Nie jest to sprawiedliwe.Jest to przykre!

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2017 15:52 ~stonka  antyGALAS~antyGALAS

  może by tak te nagrody sfinnsować z kar nałożonych na tych, którzy go wypuścili.. ?
  Qe 11Qe 11


  Prawo ,prawo Nikt go nie wypuścił dla własnego widzi mi się. To prawo jest wadliwe.
  jam~jam

  Nie misiu, prawo daje możliwość wypuszczenia i pozostawia decyzję sędziemu, który nie ma żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje.

  Nie kłam. Za dużo się naoglądałeś propagandy w państwowej TV?! Polecam przeczytanie ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych. Zgodnie z treścią art. 107 w/w akt prawnego, za przewinienia służbowe, w tym za oczywistą i rażącą obrazę przepisów prawa i uchybienia godności urzędu (przewinienia dyscyplinarne), sędzia odpowiada dyscyplinarnie. Inna sprawa że środowisko jest "hermetyczne" i ciężko będzie coś wywalczyć. Tak samo trudno jak choćby za błędy lekarskie gdzie orzekają "koledzy" lekarze...

 • PREZES

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2017 15:33 ~PREZES

  Teraz panowie policjanci nowe zadanie.Złapać te panie co kradły ciuchy w Centrum Handlowym.Nagroda będzie od prezesa CH.

 • smutny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2017 15:29 ~smutny

  a stonoga

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Porzucone audi blokuje chodnik na Jagiellońskiej

Porzucone audi blokuje chodnik na Jagiellońskiej

"Od około tygodnia auto stoi na środku chodnika na Jagiellońskiej, w okolicy numeru 74" - napisała na Kontakt 24 jedna z Reporterek. Dziwi się, dlaczego... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »