Informacje

23.07.2012 11:50 lotnisko modlin

"To nie były znaki, tylko reklamy"

SERWISY:


Tablice, które informowały o dojeździe na lotnisko w Modlinie były reklamami - wyjaśniają powody usunięcia ich z drogi krajowej numer 7 drogowcy.

O tym, że znaki zniknęły informowaliśmy na tvnwarszawa.pl w sobotę. Władze lotniska ograniczyły się wtedy do lakonicznej informacji. - Ze względów formalno-prawnych, tablice drogowe trzeba było usunąć. Już niebawem wrócą one na swoje miejsce - poinformowała Magdalena Bojarska, rzeczniczka prasowa lotniska.

Bez pozwolenia

- Tablice, które były ustawione na drodze krajowej nr 7 (przedłużenie Wisłostrady w kierunku Gdańska) były reklamami. Nie były zgodne z wymogami i przepisami prawa. Mówi o tym załącznik do rozporządzenia ministra infrastruktury o szczegółowych warunkach technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunki ich umieszczania na drogach - wyjaśnia Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Poza tym lotnisko w Modlinie nie wystąpiło do nas o pozwolenie na oznakowanie na drodze krajowej nr 7 - dodaje Tarnowska.

Inaczej było w przypadku znaków kierujących na lotnisko na drodze nr 62. - W tym przypadku dostarczono projekt organizacji ruchu i uzgodniono go z zarządcą drogi - mówi rzeczniczka.  I zaznacza, że GDDKiA sama nie ustawia znaków informujących o dojeździe do portów lotniczych. - Naszym obowiązkiem jest kierowanie podróżujących do poszczególnych miejscowości - zaznacza Tarnowska.

Ale zaraz dodaje: - GDDKiA może zezwolić na ustawienie dodatkowego oznakowania na drodze, jednak musi się to odbywać zgodnie z prawem.

Lotnisko jak sklep i restauracja

O wyjaśnienia poprosiliśmy przedstawicieli lotniska w Modlinie. - Lotnisko jest obiektem użyteczności publicznej, związanym z systemem komunikacyjnym kraju. Okazuje się jednak, że znakowanie dojazdu do tego typu obiektów, traktowane jest na równi z podmiotami o charakterze komercyjnym, takimi jak obiekty handlowe lub gastronomiczne - odpowiada Magdalena Bojarska, rzeczniczka lotniska. dodaje, że tablice zostały usunięte po informacji z GDDKiA, że zostały ustawione bezprawne.

- Do GDDKiA kilka miesięcy temu trafił wniosek o oznakowanie dojazdu do lotniska od strony Warszawy.  W tej chwili uzupełniamy niezbędną (bardzo skomplikowaną) dokumentację - tłumaczy Bojarska i precyzuje: - W przypadku drogi krajowej nr 62, do miejscowego oddziału  GDDKiA trafił  projekt włączenia do ruchu dróg lotniska, który został wykonany na koszt portu.

TAK WYGLADA DROGA NA LOTNISKO:

ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2012 08:04 ~Wawka

  ~stary

  W kraju normalnym dyrektor mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji itd itd bylby w trybie natychmiastowym przeniesiony o jakieś sześć urzędniczych stanowisk niżej
  A za co??? To nawalił ktoś, kto robił projekt organizacji ruchu. GDDKiA zatwierdza projekt lub jeśli ma on błędy nie zatwierdza. Ale jesli czegoś nie ma (oznakowania), co nie wpływa na bezpieczeństwo ruchu, to GDDKiA nie ma obowiązku nanoszenia takich rzeczy. Znak ujęty w Kodeksie, E-6, jest znakiem typowo informacyjnym.

 • Pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2012 07:36 ~Pawel


  stary~stary

  W kraju normalnym dyrektor mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji itd itd bylby w trybie natychmiastowym przeniesiony o jakieś sześć urzędniczych stanowisk niżej, albo wysłany na emeryturę i zastąpiony kimś młodszym z inicjatywą i zdrowym rozsądkiem. I to szybko!
  gruby Miś~gruby Miś


  Ale na Mazowszu od czasu zaborów urzędasy nie mają inicjatywy tylko przepisy, to po co mają myśleć?


  Chyba obaj zostaliście zrzuceni do Warszawy przez Rosjan jako żywe ulotki defetystyczne.
  A, nie przepraszam, po prostu z myśleniem u was krucho.

 • tomo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2012 07:32 ~tomo

  Tak durnego oznaczenia to nie widziałem od lat...
  gdyby nie radio CB i jakiś kolega to bym wogóle nie trafił

  niestety to polska bo po co znaki?
  w belgi tam gdzie mieszkam to lotniskąsą minium 30km za miastem i oznaczenie takie że nawet arab się połapie nie znając języka

 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2012 00:44 ~Wawka

  do ~widza: trudno jest wybudować lotnisko w centrum miasta. A dojazd do "Modlina" jest bardzo dobry. Gdyby jeszcze wykorzystano istniejące torowisko kolejowe, którym dowożono paliwo w czasie, gdy stacjonowało tam wojsko, to nie trzeba by przesiadać się do autobusów.
  A jeśli chodzi o znaki, to kodeks Drogowy nie przewiduje takich tablic jak na zdjęciu do tego artykułu. Jest znak E-6. A jeśli, jak mówi rzeczniczka "Modlina" są to reklamy to też trzeba uzyskać zgodę na ich ustawienie w pasie drogi. Wyobraź sobie, że każdy stawiałby sobie co mu do głowy przyjdzie i w miejscach przez siebie wymyślonych. Mielibyśmy las reklam zasłaniających znaki drogowe i sygnalizatory. Ktoś musi nad tym panować i jest to zarządca danej drogi.

 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2012 00:30 ~Wawka

  Wawka o tym wie "Vicvic-u". Bo Wawka tam był w ubiegłym tygodniu. Podam Ci nawet adres Lotniska Modlin: ul. gen. Thommego 1A.
  Do każdego wydania Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym dodawane są kolorowe wkładki z obowiązującymi w Polsce znakami. I tam jest znak E-6, który powinien znaleźć się w projekcie organizacji ruchu zatwierdzanym przez Zarządcę Drogi. Skoro w tym projekcie wykonanym przez Port Lotniczy Modlin nie uwzględniono takich znaków to nie można ich ustawić. A te tablice - reklamy, które postawiono po pierwsze są niezgodne z Kodeksem Drogowym, a po drugie na ich postawienie też musi być projekt i następnie zgoda Zarządcy.

 • vicvic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2012 22:11 ~vicvic

  To jesli to jest beprawne to co tam robią sygnalizatory swietlne,zatrzymujace ruch czy to tez jest samowolona portu Modlin czy Wawka o tym wie

 • Misiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2012 21:30 ~Misiek

  Za Wisłą pierwszy zjazd w prawo i po dwóch kilometrach w lewo jest wjazd na lotnisko!!!

 • gruby Miś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2012 17:20 ~gruby Miś

  stary~stary

  W kraju normalnym dyrektor mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji itd itd bylby w trybie natychmiastowym przeniesiony o jakieś sześć urzędniczych stanowisk niżej, albo wysłany na emeryturę i zastąpiony kimś młodszym z inicjatywą i zdrowym rozsądkiem. I to szybko!


  Ale na Mazowszu od czasu zaborów urzędasy nie mają inicjatywy tylko przepisy, to po co mają myśleć?

 • lordi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2012 15:58 ~lordi

  to jest jedna z najbardziej żałosnych rzeczy w naszym kraju. Wybudowali bardzo drogie Lotnisko a mają problem do tej pory z odpowiednim oznakowaniem dojazdu do Lotniska (nawet prostym). to jest jakiś żałosny żart. Jedni stawiają znaki a drudzy je usuwają.haha. czy to nie jest smieszne? to nawet się krytyowac nie oplaca !

 • MeloMan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2012 15:53 ~MeloMan

  Nie no, LUDZIE!!! Przecież znaki powinny pojawić się przed oddaniem portu do użytku (ew. można zasłonić). To tak jakby ktoś zbudował hotel, czy restaurację przy drodze, a postawienie znaków informujących o tym fakcie zaczął negocjować po roku funkcjonowania. Myślenie nie boli i zapobiega wielu frustracjom...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »