Informacje

23.11.2018 12:18 po nocnej akcji straży

To nie była eksplozja. Firma wyjaśnia, skąd huk i brak prądu na Grochowie

SERWISY:

W rozdzielni prądu na Pradze Południe doszło w nocy do pożaru. Mieszkańców zaalarmował huk. Z powodu awarii nastąpiła też przerwa w dostawie energii. Prądu nie miało około 10 tysięcy odbiorców.

Do awarii w rozdzielni przy ulicy Chrzanowskiego doszło po godzinie 22. Informację o eksplozji i pożarze otrzymaliśmy na Kontakt 24. Początkowo potwierdziła ją straż pożarna. Później firma Innogy sprostowała, że nie było wybuchu, a jedynie efekt dźwiękowy spowodowany przez wyłączniki.

Te doniesienia potwierdziła straż pożarna. - Doszło do pożaru przekładnika prądowego w rozdzielni prądu. Grochów pozostaje bez prądu. Na miejscu są trzy zastępy, czekamy na wyłączenie sąsiednich instalacji, żeby móc ugasić pożar - przekazał około 23 w nocy z czwartku na piątek aspirant Piotr Rżysko z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Pożar został ugaszony przed północą. Jak w piątek rano powiedział nam dyżurny miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego dostawy prądu na Grochowie zostały przywrócone o 23.50.

"Spektakularna awaria"

W rozmowie z PAP Paweł Blados z biura prasowego Innogy, dostawcy prądu dla mieszkańców Grochowa, powiedział, że była to "niewielka", choć jak dodał, "spektakularna awaria". Zapewnił także, że - wbrew doniesieniom innych służb i mediów - nie doszło tam do wybuchu. - To było wyłączenie na rozdzielni "RPZ wschodnia" wyłączników, które działały na sprężone powietrze - wyjaśnił. Jak dodał, "wyłączyły się one wszystkie na raz i stąd huk", który usłyszeli mieszkańcy dzielnicy.

- Awarii uległ przełącznik prądu, jest to tak naprawdę drobny element i wbrew temu, co podały niektóre media, nie doszło tam także do pożaru transformatora - powiedział Blados. Z jego informacji wynika, że "był tam tylko drobny pożar, który został przez straż pożarną ugaszony w 15 minut".

Blados poinformował równocześnie, że w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, a straty materialne, jakie odnotowano, są bardzo niewielkie. Przekazał także, że w wyniku zdarzenia u około 10 tysięcy mieszkańców Grochowa nastąpiła przerwa w dostawie prądu.

Dopytywany, czy naprawa awarii przez Innogy została już całkowicie ukończona i czy mieszkańcy Grochowa powinni obawiać się kolejnej przerwy w dostawie prądu, Blados zapewnił, że w tej chwili nie powinno już dochodzić do kolejnej przerwy.

- Jeśli miałaby nastąpić przerwa w dostawie prądu, to na stronie internetowej Innogy pojawi się informacja na ten temat. Jednak, z tego co wiem, na chwilę obecną nie ma takich planów - zapewnił.

kk/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • joj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2018 15:41 ~joj

  Greg~Greg

  "Wbrew temu, co podały niektóre media, nie doszło tam do pożaru transformatora". Dwa zdania dalej: "był tam tylko drobny pożar, który staż pożarna ugasiła w 15 minut". To był pożar czy nie? Rzecznik innogy przechodzi sam siebie w PR-owaniu.

  Ach ta trudna sztuka czytania ze zrozumieniem... Był drobny pożar, ale nie transformatora.
  Proste?

 • sasha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2018 14:55 ~sasha

  ELA~ELA

  przekładnik jest transformatorem. skoro huk był przez wyłączniki, które wszystkie wyłączyły rozdzielnię, to na co czekała straż, na jakie wyłączenie?

  Strażacy nie są energetykami i czekają na potwierdzenie wyłączenia przez dyspozycję lub pogotowie energetyczne.

 • MSW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2018 04:45 ~MSW

  To był prawdziwy black friday.

 • Dzik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2018 20:17 ~Dzik

  LUKOWSKI~LUKOWSKI

  Czaskoski z hukiem rozpoczął prezydenturę ;)

  Nie nabijaj się z wady wymowy niedoszłego prezydenta Warszawy! Tak się mówi na południu Polski.

 • ELA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2018 16:56 ~ELA

  przekładnik jest transformatorem. skoro huk był przez wyłączniki, które wszystkie wyłączyły rozdzielnię, to na co czekała straż, na jakie wyłączenie?

 • Greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2018 16:46 ~Greg

  "Wbrew temu, co podały niektóre media, nie doszło tam do pożaru transformatora". Dwa zdania dalej: "był tam tylko drobny pożar, który staż pożarna ugasiła w 15 minut". To był pożar czy nie? Rzecznik innogy przechodzi sam siebie w PR-owaniu.

 • z Dwernickiego

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2018 15:32 ~z Dwernickiego

  Akurat była eksplozja i to bardzo ładna. Właśnie stałem w oknie wychodzącym na ul. Chrzanowskiego i rozmawiałem przez telefon, gdy najpierw okolica rozbłysła jak podczas zachodu słońca (pomarańczowo-czerwono), a potem nad 4-piętrowym blokiem zasłaniającym mi tę część Innogy, gdzie zdarzenie miało miejsce, wzniósł się piękny, ognisty grzyb. Zatem, rzecznik prawdę mówi, ze było to spektakularne, ale czymże jest ognista czasza, jak nie objawem eksplozji? Faktycznie, huku nie było słychać, ale też nie otwierałem okna.

 • UPS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2018 14:44 ~UPS

  Awaria prądu?
  Nie wiem :)
  Ja mam UPS :) i wszystko śmigało całą noc na Szembeka aż miło :)

 • LUKOWSKI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2018 13:38 ~LUKOWSKI

  Czaskoski z hukiem rozpoczął prezydenturę ;)

 • qqqq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2018 13:06 ~qqqq


  nik~nik

  Straż przyjechała wozami gaśniczymi z wodą zamiast z proszkiem. Gratulacje!
  Kamion~Kamion


  Nie trolluj. Na miejsce zadysponowano kontener proszkowy z JRG 17. A wozy strażackie przyjechały, bo strażacy czym mieli dojechać? Nocnym?

  Z OSP Ożarów jesteś, że taki "znafca"? Obecnie część samochodów PSP posiada moduł proszkowy, o tym nie nauczyli na kursach OSP?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »