Informacje

02.03.2012 15:39 ministerstwo przeprowadziło kontrolę

To koniec WSOTiH.
Uczelnia do likwidacji

SERWISY:

To koniec Wyższej Szkoły Organizacji Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie. Po alarmujących sygnałach od studentów, którzy informowali nas o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu placówki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w trybie nadzywczajnym przeprowadziło kontrolę uczelni.

W komunikacie nadesłanym dziś na skrzynkę Kontaktu 24, rzecznik resortu, Bartosz Loba, poinformował, że wczoraj z uwagi na rażące naruszenie prawa, MNiSW wszczęło postępowanie administracyjne w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie WSOTiH i nakazu likwidacji uczelni.

Problemy finansowe

WSOTiH w Warszawie w listopadzie została bez rektora, kanclerza i senatu. Placówka miała ogromne problemy finansowe, a właścicielka przebywała w Bangladeszu.

Studenci, którzy zrezygnowali z nauki na WSOTiH i przenieśli się na inne uczelnie, przez trzy miesiące walczyli o wydanie swoich dokumentów. Szkoła nie chciała zwrócić im papierów, bo nie uiścili opłat za zajęcia, których... nie było. "Nie mamy siły walczyć" - pisali na Kontakt 24, a rzecznik MNiSW komentował: "Wydanie dokumentów nie może być uzależnione od zaspokojenia roszczeń uczelni z tytułu czesnego".

Pomogły światła kamer

Sytuacji na WSOTiH przyjrzał się reporter programu "Blisko Ludzi" TTV Mateusz Wróbel, który pojechał na miejsce z kamerą. Nowy rektor uczelni niechętnie odpowiadał na pytania, jednak dzięki spotkaniu w świetle kamer, studenci (po trzech miesiącach walki) odzyskali swoje papiery. O przyszłości placówki miały zdecydować wyniki kontroli, które w listopadzie w trybie nadzwyczajnym przeprowadziło MNiSW.

Jednak koniec

"Informuję, że z uwagi na stwierdzone nieprawidłowości i rażące naruszenie prawa wczoraj wszczęliśmy postępowanie administracyjne w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie Wyższej Szkoły Organizacji Turystyki i Hotelarstwa oraz nakazu jej likwidacji - co stanowi najpoważniejszą sankcję administracyjną wynikającą z uprawnień Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wobec uczelni" - poinformował w piątek w mailu nadesłanym do redakcji Kontaktu 24 rzecznik resortu Bartosz Loba. Uczelnia ma teraz 14 dni na odparcie zarzutów.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

Kontakt24

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • student

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 14:05 ~student

  Chodakowska była najepszą uczelnią , dobra kadra. Niestety , co dobre się kończy......

 • aśka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2012 22:53 ~aśka

  hej, w tym roku piszę maturę i miałam zamiar wybrać się do tej szkoły. Możecie mi coś o niej powiedzieć? Warto się tam wybrać, można się czegoś nauczyć?
  Dzięki;)

 • studentka wshgit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2012 00:21 ~studentka wshgit

  WSHGIT na Chodakowskiej to dokładnie to samo!!! tą "pseudo uczelnią" tez wypadało by się zająć i zawiesić kłódkę na drzwiach!Ministerstwo powinno się temu przyjrzec i przeprowadzic kontrolę i wywiad środowiskowy!
  PORAŻKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • STUDENT WSHGIT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2012 00:07 ~STUDENT WSHGIT

  To samo powinno spotkac
  WSHGIT na Chodakowskiej,taki sam cyrk
  1;-)Porażka!!!

 • Dami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2012 17:02 ~Dami

  Na UKSW też przetrzymują papiery, w moim przypadku, zalegali należne mi świadczenia za praktyki. Nie mogłem odebrać papierów z uczelni z powodu nieuregulowanych świadczeń finansowych (byłem na studiach dziennych)...

 • pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2012 11:17 ~pawel

  rafal wsotih~rafal wsotih

  MAM PYTANIE PROSZE O POMOC...chodzilem do tej szkoly przez 2 lata nie zaliczylem 2 przedmiotow i przestalem placic siano poczym ostatecznie zrezygnowalem..szkolawysylala domniepisam aleich olalem teraz sprawe przejela jakas kanceraia istraszy mnie sadem..pytanie brzmiczy jezeliszkola upadkie ktos bedzie mnie sciagal czy upieczemi sie i nie bede musial zwracaanizlotowi?zalegam ok 3 tysi :) pzdr i dziekuje za odp

  Raczej ci sie upiecze, chociaz jestes zlym czlowiekiem

 • mmmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 22:11 ~mmmm

  może ktoś zaloży Wyzszą Szkołe Technik Przekrętów i Machlojek , bo to kabarety nie szkoły. Zakładasz szkołe a przy niej fundacje np wspierania czegokolwiek. Jako fundacja nie płacisz podatków i legalnie mozesz przytulić 15% od ktorego płacisz podatek a reszta to koszty. Tym samym robisz w wala studentów i panstwo a sam zyjesz jak Pan. to samo jest z lecznicami

 • TakaJA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 21:19 ~TakaJA

  polecam jeszcze Wyższą Szkołę Mazowiecką :(

 • takaJA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 21:17 ~takaJA

  a może tak jeszcze Wyższą Szkołę Mazowiecką??? :/

 • rafal wsotih

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 20:52 ~rafal wsotih

  MAM PYTANIE PROSZE O POMOC...chodzilem do tej szkoly przez 2 lata nie zaliczylem 2 przedmiotow i przestalem placic siano poczym ostatecznie zrezygnowalem..szkolawysylala domniepisam aleich olalem teraz sprawe przejela jakas kanceraia istraszy mnie sadem..pytanie brzmiczy jezeliszkola upadkie ktos bedzie mnie sciagal czy upieczemi sie i nie bede musial zwracaanizlotowi?zalegam ok 3 tysi :) pzdr i dziekuje za odp

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »