Informacje

17.07.2013 09:05 radny pis o zamieszaniu ze sprzedażą biletów

"To jest kompromitacja. Prezydent nie panuje nad pracownikami"

SERWISY:

– To kreatywna księgowość i rozpaczliwa próba ratowania prezydent – komentuje błędne dane ZTM na temat sprzedaży biletów w Warszawie Jarosław Krajewski, radny PiS.

- To jest kompromitacja. Jeżeli to prawda, to znaczy, że Hanna Gronkiewicz-Waltz nie panuje nad swoimi pracownikami. Odpowiedzi na moją interpelację udzielił wiceprezydent Jacek Wojciechowicz. Podpisał się pod tymi danymi – komentuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jarosław Krajewski, radny PiS.

I dodaje: - Jeżeli Hanna Gronkiewicz-Waltz komentuje niekorzystne dane, to czy ktoś sprawdza te liczby? To wygląda na kreatywną księgowość i rozpaczliwą próbę ratowania pani prezydent.

Radny czeka teraz na wyjaśnienia, ponieważ nikt nie poinformował go, że przekazane mu dane były błędne. Dowiedział się o tym od nas.

"Magia liczb"

To właśnie Krajewski w interpelacji do Hanny Gronkiewicz-Waltz zwrócił się o podanie danych ze sprzedaży biletów za okres od stycznia do maja w 2012 i 2013 roku. Z przedstawionych liczb wynikało, że sprzedano o ponad 4,1 mln mniej biletów, a wpływy zmalały o prawie 16 mln złotych.

PRZECZYTAJ TREŚĆ ODPOWIEDZI NA INTERPELACJĘ RADNEGO KRAJEWSKIEGO.

Sprawę komentowała prezydent Warszawy. - Spadek sprzedaży biletów nastąpił w sposób naturalny. Trzeba wziąć pod uwagę to, że podwyżka wchodziła od 1 stycznia, wtedy wiele osób w grudniu zaopatrzyło się w długoterminowe bilety na pół roku. W związku z tym bilety długoterminowe nie były kupowane. To jest taka magia liczb, która nie odpowiada rzeczywistości – tłumaczyła.

Ratusz: to pomyłka ZTM

Kilka godzin po konferencji Hanny Gronkiewicz-Waltz,  rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk przekazał, że w interpelacji podano błędne dane: - Wyjaśniamy, kto jest za to odpowiedzialny - poinformował nas rzecznik.

Jak dodał, miasto nie traci, a wręcz zyskuje na sprzedaży po podwyżce. – Rok temu wpływy do kasy miasta wyniosły 299 390 093 zł, a w tym roku 323 218 319 zł – sprecyzował Milczarczyk.

- Zarząd Transportu Miejskiego podał wartość wszystkich biletów będących w hurtowym obiegu. Nie wszystkie bilety zostały jednak sprzedane, więc realne wpływy do kasy wyniosły o kilkadziesiąt mln zł mniej niż podał ZTM – tłumaczył.

"Protest Wściekłych Pasażerów"

Tymczasem w stolicy wciąż trwa zbiórka podpisów przeciwko wprowadzonym i tym planowany podwyżkom biletów komunikacji miejskiej. Zbiórkę organizuje komitet "Wściekłych pasażerów". Pod koniec czerwca w Radzie Warszawy złożyli projekt uchwały przywracający niższe ceny za przejazdy komunikacją miejską.

Organizatorzy chcą, by ceny przypominały te sprzed podwyżki w 2012 roku. Wtedy to bilet jednorazowy kosztował 2,80, dobowy 9 zł, a miesięczny 78 zł. Teraz normalny (bez ulg) bilet jednorazowy kosztuje 4,40 zł, dobowy 15 zł, a miesięczny 100 zł.

Ratusz chce wprowadzić Kartę Warszawiaka uprawniającą do tańszych biletów długookresowych komunikacji miejskiej osoby, które płacą w stolicy podatki:

bf/lata/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kakkkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2013 12:25 ~kakkkk

  bedzie jeszcze mniej, wolomin - wilenska brak wspolnego biletu, owszem ludzie jezdza kupuja sieciowki koleji mazowieckich

 • Studiujący Słoik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2013 12:16 ~Studiujący Słoik

  Pani Prezydent, tak jak nie lubię Pani przeciwników politycznych - tak właśnie też obecnie nie lubię Pani!! Zero umiejętności w sprawowaniu władzy! podwyżki biletów - karty dla osób płacących tutaj podatki?? a co ze studentami oni też dostaną kartę czy będę musieli bulić więcej bo w sumie są przyjezdni to co mi tam, jakoś sobie poradzą! Akademików brak trzeba wynajmować mieszkania za horrendalne pieniądze, ale co tam jeszcze im dowalimy i pokażemy że stolica to stolica i tu życie kosztuje!!
  HGW - twoja władza w wawie mam nadzieję że skończy się bardzo szybko, tego Pani życzę! Pozdrawiam studiujący słoik!

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2013 01:25 ~Warszawiak

  Uważam, że nowym dyrektorem ZTM powinien zostać Pan Doktor Michał Wolański, autor wielu opracowań teoretycznych z zakresu komunikacji miejskiej,

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 16:35 ~Warszawiak

  Poza swą kieszenią, od dawna nad niczym nie panuje!

 • Kershaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 13:01 ~Kershaw

  A Kaczyński panuje nad swoimi wyznawcami. :) Paru już mu uciekło, parę wyborów przegrał a nadal siedzi na wysokim stołku.

 • ralf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 09:54 ~ralf

  Płoszę Pani, magia liczb to inaczej kreatywna księgowość lub oszustwo. Jeżeli się powołuje Pani na to że dużo biletów długoterminowych zostało sprzedanych w grudniu ub. roku i do połowy tego roku bedą obowiązywały to proszę podać liczbę tych biletów. Podejżewam że jest to bardzo mały procent.

  Zobaczymy czy te wartosci się zbilansują.

  Nikt nie był takim idiotą żeby nabijać kasę ZTM-u.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 08:57 ~Tomek

  Bo to jest magia wdzięku pani Hani... :-)

 • mac

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 06:33 ~mac

  A czegóż można oczekiwać od urzędniczej miernoty?

 • Obserwator ludzkiej głupoty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 00:27 ~Obserwator…

  Łał, nie wiedziałem, że ludzie pracujący aby wozić warszawiaków nazywają się łajdacy.
  To ciekawe, jaką wielką energię można wykrzesać z polaków za 22zł miesięcznie. Mnie by się nie chciało wykrzykiwać i ślęczeć godzinami nad taką bzdurą jak cena biletu nawet za 222zł miesięcznie :)
  Pozdrawiam wszystkich co nie mają w życiu nic ciekawszego do roboty niż czytanie tych kretynizmów :)

 • Tadzio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 22:17 ~Tadzio

  iks~iks

  Ludzie, co wy bredzicie?! MZA zarabia na siebie.


  MZA może i zarabia ale kasę dostaje z ZTM, który dostaje ją z "Ratusza" a ten ma pieniądze z NASZYCH podatków. Zatem o jakim zarabianiu mowa?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »