Informacje

06.07.2013 09:15 modlą się m.in. o uzdrowienie

Tłumy na stadionie. Rekolekcje dla 60 tys. wiernych

SERWISY:

Trwają rekolekcje na Stadionie Narodowym. Jak informują organizatorzy, w spotkaniu z o. Johnem Baptistą Bashoborą z Ugandy uczestniczy nawet 60 tys. osób.

Wierni już wcześnie rano zaczęli ustawiać się przed bramą Stadionu Narodowego. - Wszystkie parkingi wokół stadionu są zapełnione, a dojazd w okolice areny jest utrudniony - ostrzega Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. Przed godz. 9.00 tłoczno było m.in. na moście Poniatowskiego w stronę Pragi. Rekolekcje rozpoczęły się po godz 10.

Sprawdź komunikację po spotkaniu "Jezus na Stadionie"

1250 wolontariuszy

Organizatorem rekolekcji jest Kuria Warszawsko-Praska i wpisują się one w obchody Roku Wiary w Kościele katolickim - poinformowała rzeczniczka rekolekcji Katarzyna Matusz. 

Rzeczniczka poinformowała też, że spotkanie to spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, jakie obowiązują przy imprezach masowych, choć - jak podkreśliła - rekolekcje nie są imprezą masową.

Ze strony organizatorów będzie 1250 wolontariuszy, księży i członków innych służb. - Ze strony Stadionu Narodowego blisko 700 osób, w tym służby medyczne i stewardzi będą czuwać nad zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa podczas trwania rekolekcji - powiedziała Matusz.

W spotkaniu uczestniczyć będą te osoby, które do 22 czerwca zapisały się przez stronę internetową www.jezusnastadionie.pl i opłaciły swój udział (wejściówki w cenie 40 zł i ulgowa 20 zł).

Spotkanie przewidziane jest na cały dzień, od godz. 10 do 22 i - jak podkreśliła Matusz - nie będzie możliwości, by wziąć w nim udział tylko częściowo, tzn. jeśli dana osoba opuści stadion, to ponownie nie będzie mogła wejść. Uczestnicy spotkania będą wpuszczani na stadion do godz. 10. Na jedną wejściówkę może wejść tylko jedna osoba.

Modlitwa o uzdrowienie

W programie rekolekcji na Stadionie Narodowym - jak poinformowała Matusz - przewidziane są m.in. trzy konferencje o. Johna Bashobora oraz modlitwa o uzdrowienie prowadzona przez rekolekcjonistę. Mszy św. przewodniczył będzie biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk, który też wygłosi homilię.

John Bashobora wielokrotnie gościł już w Polsce, prowadząc rekolekcje. Na co dzień pracuje on w kurii biskupiej w swojej diecezji Mbarara w Ugandzie, jest też diecezjalnym koordynatorem Odnowy Charyzmatycznej, zajmuje się też tysiącami ugandyjskich sierot.

Kim jest ojciej John?

SPRAWDŹ ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA:

PAP/bf

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Maciek Rycak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2013 19:28 ~Maciek Rycak

  Witam :-) ,

  dlaczego większość dziennikarzy z uporem
  "OSŁO-MANIAKA" powtarza cały czas słowa W RODZAJU :
  UZDROWICIEL, WSKRZESZA ZMARŁYCH, CZYNI CUDA itp.itd

  NINIEJSZYCH CUDÓW I UZDROWIEŃ PODCZAS REKOLEKCJI PROWADZONYCH PRZEZ OJCA JOHNA,
  MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO DOKONUJE SAM -
  JEZUS CHRYSTUS !!!

  PROSZĘ ZAJRZEĆ DO DZIEJÓW APOSTOLSKICH
  I PRZECZYTAĆ O TYM CO SIĘ DZIAŁO PRZEZ RĘCE APOSTOŁÓW!!! :-) :-)

  Pozdrawiam

 • w71950

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 10:38 ~w71950

  Doprawdy trudno zrozumieć i ataki na O.Johna, i na ludzi,którzy zechcieli tam pojechać i na samego Boga. Skąd ta nietolerancja wobec ww. osób? Przecież, jak ktoś chciał wziąć udział w show Madony, to wziął i jakoś katolicy nie atakowali tego kiepskiego wydarzenia!!!! A jak tylko dzieje się COŚ wielkiego, bo Bożego, to zaraz atak. A może tu też zdałaby się dawka (bodaj najmniejsza!) tolerancji?! A może nam zazdrościcie, że nie żyjemy na próżno? Że mamy Kogo wielbić i dziękować za cuda, w tym cud życia, tak po prostu? Za rok prawdopodobnie znów będziemy wielbić Boga za wspaniałe Jego czyny, więc może dołączycie do nas i sami zobaczycie.Więcej miłości, więcej dobroci, więcej wyrozumiałości, więcej tolerancji - dla innych. Naprawdę wówczas jest fajniej!!!!!!

 • ulek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2013 21:32 ~ulek

  Wspaniałe wydarzenie dla Kościoła w Polsce. Niesamowicie budująca postawa ludzi, którzy modlili się obok mnie. Kościół w Polsce jest realny i prawdziwy. Uwielbiam Pana w tym spotkaniu - że się wydarzyło!

 • Piter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2013 17:59 ~Piter

  A jednak Jezus wczoraj kogoś uzdrowł jeden człowiek wstał z wuzka i zaczoł chodzić Chwala Panu za to

 • Aga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2013 14:28 ~Aga

  Niech sobie ludzie mówią co chcą.Wolno im. Ja wiem jedno- to Jezus leczy i uzdrawia. Modlę się za wszystkich niewierzących i proszę Pana by otworzył ich serca na swoją łaskę. Za Jezusem szły tłumy i teraz też idą. O.Bashobora jest kapłanem Jezusa Chrystusa i to co się dzieje przez jego posługę zadziwia świat. Jezus jest jedynym Panem i Zbawicielem!!!

 • Uczestniczka rekolekcji

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2013 14:28 ~Uczestnicz…

  Niesamowite przeżycie - tyle wiernych, nieuwielbiających Jezusa w jednym miejscu i Jezus czyniący cuda, wypędzający złe duchy z wielu ludzi - naprawdę ciężko sobie to wyobrazić,jeśli sie tam nie było i tego nie doświadczyło. Chwała Panu za te rekolekcje.

  PS. Do osób oskarżających:

  Ojciec John przez całe spotkanie powtarzał kilkukrotnie ze on nie ma mocy uzdrawiania - uzdrawia sam Jezus Chrystus, osoby które naprawdę wierzą ze mogą być uzdrowione, Ojciec John powtarzał cytat z Pisma Św. "Twoja wiara Cie uzdrowiła"

  Jeśli chodzi o oskarżenia odnośnie kosztów:
  - wynajęcie stadionu na jeden dzień to koszt ponad miliona złotych

  Inne bardzo wysokie koszty:
  - wynajęcie lub zakup profesjonalnego zewnętrznego nagłośnienia
  - wynajęcie lub zakup dmuchanej sceny w kształcie serca
  - wynajęcie lub zakup krzesełek dla wiernych ustawionych na płycie stadionu mysle ze było ich ok. 5000-7000 szt.
  - i dodatkowe koszty ktorych zazwyczaj sie nie zauwaza, ale zebrawszy je razem zawsze daja dodatkową dużą kwote.

  Myśle ze cena za bilet była jak najbardziej odpowiednia, a nawet jesli cos z tych pieniedzy zostało to Ojciec John ma pod swoja opieką ok 5000 sierot z Afryki, wiec napewno nic sie nie zmarnuje.

  Chwała Panu - oby więcej było takich rekolekcji

 • zadowolona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2013 12:47 ~zadowolona

  Ojciec John nikogo nie uzdrowił i nikogo nie wskrzesił. Nie przyjechaliśmy dla Ojca tylko dla Jezusa. I te "mówi się o nim" sprawiło, że później ci najbardziej zorientowani w sytuacji, czyli ateiści mają radoche z tego, że wierzymy w szamana. Ale czy to istotne? Na stadionie było prawie 60.000 biednych, nieświadomych ludzi, na których Kościół zarobił. Hmm.. to był zaszczyt, że mogłam być jedną z nich :)

 • Mruk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2013 23:41 ~Mruk


  Olo~Olo

  [
  [/cytat_1589864]
  Tysiące. Mówi się nawet o dziesiątkach tysięcy. Tyle DZIENNIE umiera dzieci z głodu. Rozumiem, że twój bóg tak je kocha, że wzywa do siebie. Ciekawy sposób okazywania miłości...
  starsza~starsza

  Zaraz zaraz. twoja wypowiedź jest dowodem na twoją ciemnotę.
  To nie Bóg winien, nie obwiniaj Boga za ludzką obojętność czy egoizm.
  to MY - ludzie cywilizowani jesteśmy winni, że te dzieci umierają. Bo my - cywilizowani - nie potrafimy czy też nie chcemy temu zapobiegać.


  A dlaczego nie? Przecież wszystko może i stworzył was/nas na swoje podobieństwo. To kogo ma winić? To chyba logiczne. A, zapomniałem - logika to myślenie, a tego religia nie toleruje w pierwszej kolejności...

 • ME34

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2013 23:33 ~ME34

  dobra nie czytałem n/w komentarzy; ale nasówa mi się prosty rachunke= 60.000 razy ~30zł za wejście = 1.500.000 / wynajęcie Stadionu Narowdowego strzelam 500.000/ wolontariat jak to wolontariant za FREE/ czarnoskóry za występ=34.000zl, reszta Bez Cenna :)

 • observer60

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2013 21:33 ~observer60

  No i niech na tym stadionie zostaną ... na dłużej ...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »