Informacje

08.07.2013 13:30 zmiany w komunikacji

Tłok w tramwajach. W autobusach wolne miejsca

SERWISY:

ZTM zmienił część rozkładów jazdy, żeby pasażerowie mieli łatwiejszy dojazd do metra. W poniedziałek rano mieszkańcy stolicy zdecydowanie częściej wybierali tramwaje. W autobusach było sporo wolnych miejsc.

- Na pl. Bankowym największy tłok panował na przystankach tramwajowych. Niektórzy musieli czekać na kolejny skład, bo nie wszyscy mogli znaleźć miejsce w pierwszym tramwaju. Zdecydowanie łatwiej było dostać się do autobusów, m.in. linii Z-1– relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Bez problemów pasażerowie mogli się też przesiąść do autobusu na Politechnice. Tu także większy tłok panował na przystankach tramwajowych.

Nowe trasy i rozkłady

W związku z zamknięciem dwóch stacji metra: Centrum i Świętokrzyska, podziemna kolejka kursuje w dwóch pętlach – od Kabat do Politechniki oraz od Młocin do stacji Ratusz Arsenał.

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził zmiany w rozkładzie jazdy, dzięki którym mieszkańcy mają łatwiej dostać się do metra. Zmiany dotyczą linii: 174, 313, 520 i 527. Dodatkowo zmienione zostały trasy linii 174 i 313.

Autobusy linii 174 w kierunku pętli ZACHĘTA kursują na trasie zmienionej: BOKSERSKA - … - Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy -  … - ZACHĘTA. Dzięki temu pasażerowie dotrą bez przesiadki do stacji metra RATUSZ ARSENAŁ i będą mogli kontynuować podróż metrem na Żoliborz i Bielany.

Trasa linii 313 została wydłużona – w obu kierunkach – do przystanku METRO POLITECHNIKA. Autobusy będą kursowały trasą: DW. WSCHODNI (LUBELSKA) - … - Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego –METRO POLITECHNIKA. Osoby korzystające z tej linii dojadą do stacji metra POLITECHNIKA i dalej już metrem na Mokotów, Ursynów i Kabaty.

TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY

Dodatkowo od 5 lipca, bramki wyjściowe na stacjach metra Ratusz Arsenał i Politechnika zostały otwarte, co pozwala pasażerom szybciej dotrzeć z peronów metra na przystanki komunikacji zastępczej.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Peter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2013 08:34 ~Peter

  Największa farsa to linia Z1 - nie każdy autobus jedzie do metra Marymont. Na niektórych jest przyklejona mała informacja, że ostatnim przystankiem jest pl. Bankowy. OK, jeszcze mogę to zrozumieć, ale jeżeli autobusy te zatrzymują się na środku jezdni przy Ratuszu, abym mógł tylko żegnać wzrokiem kolejne Z1, które jedzie dalej w kierunku metra Marymont, zamiast zatrzymać się na tym samym przystanku to już są kpiny z ludzi. Czy barany odpowiedzialne za to mają rozum?

 • Nam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 15:36 ~Nam

  Może trzeba wziąć pod uwagę w jakich korkach stoją te autobusy? A dodając ich niesamowicie skuteczną klimatyzację, można w nich zejść i nikt nawet tego nie zauważy.

 • GdzieTuLogika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 13:42 ~GdzieTuLogika

  Od kilku dni próbuje nie narzekać na komunikację zastepczą, szukam innych możliwości dojazdu. Dziś wymyśliłem kolejną, ale oczywiście coś i tak musi być nie tak. SKM S3 przyjeżdża na stację Płudy o g. 16.18, autobus natiomiast z PKP Płudy lini 152 odjeżdża o g. 16.17! Gdzie tu logika??? Rozumiem wszelakie remonty, no cos sie w mieście dzieje, ma być lepiej, rozumiem, że kom. zastepcza może jechac dłużej niż normalnie, no ok, 10min, w porządku, ale, żeby przez to powrót do domu wydłużał sie minimum o 40min to już przesada!

 • Lady

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 13:15 ~Lady

  anoni~anoni

  Powinna zatrzymywać się tylko na ratuszu, świetokrzyskiej, centrum i politechnice


  Dokładnie ! W końcu jest to linia ZA METRO !

 • robotnick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 12:23 ~robotnick

  nie byłoby takich problemów z tłokiem w tramwajach gdyby ciemny lud wsiadał równomiernie do całego składu, ale ciemny lud koniecznie musi jechać w pierwszym wagonie a obowiązkowo wsiadać/wysiadać przez pierwsze najwęższe drzwi. Jednak dawny pisowski bulterier Kurski miał rację: ciemny lud to ciemny lud, może za 50 lat coś się w Polsce zmieni...
  ZTM pochwalił się punktualnością komunikacji, tramwaje miały najmniejszą! Dziwne co? Przecież mają swoje tory. Tylko niestety dzięki wyżej opisanemu zachowaniu gawiedzi (starych zgredów w szczególności) wielokrotnie tramwaj nie zmieści się w najbliższym cyklu świetlnym i stoi niepotrzebnie po parę minut w każdym kursie.
  A akcja "Bądźmy razem bezpieczni"? Nie widać by ciemny lud zmieniał specjalnie zachowanie na torach. Jak włazili/wjeżdżali pod tramwaje tak włażą/wjeżdżają nadal (a stare zgredy w szczególności)

 • tag

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 11:10 ~tag

  większe prawdopodobieństwo że przyjedzie klimatyzowany...

 • wkurzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 11:05 ~wkurzony


  freeman~freeman

  Tramwaj jeździ częściej więc nie dziwota że ludzie go wybierają.
  kraz~kraz

  tia tylko jakoś nikt tu nie napisał, że niektóre tramwaje od 1 lipca kursują rzadziej i dlatego, szczególnie w godzinach porannych jest taki tłok. Ale co się dziwić, najpierw likwidują część połączeń, potem na wakacje zawieszają część i zmieniają częstotliwość innych. ZTM sobie myśli, że dnia 1 lipca połowa Warszawiaków wyjeżdża na wakacje...

  W tegoroczne wakacje na miasto wyjeżdża tyle sam brygad tramwajowych co w ciągu roku. Motorniczych z letnich urlopów pościągali, więc przestań bajdurzyć, bo ludzie i tak są wkurzeni jak cholera (też byś był, gdyby urlop w jakimś ciepłym miesiącu wypadał ci raz na pięć lat, a jakbyś się w końcu doczekał, to by cię z niego w ostatniej chwili odwołali). Wyjeżdża wszystko co jest. Więcej nie ma, ani tramwajów, ani bezrobotnych chętnych do wożenia państwa niezadowolonych.

 • linijka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 10:59 ~linijka

  Dzisiaj jechałam autobusem z Bankowego, fakt było miło i przyjemnie bo pojazd klimatyzowany oraz z wolnymi miejscami siedzącymi. Minus jeden przystanek jechałam ponad 20 minut!Dlatego od jutra przesiadam się do tramwaju.

 • Padam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 09:43 ~Padam

  Dzisiaj postanowiłem zamiast tramwajem pojechać autobusem z Ratusza. Dojazd do Królewskiej zajął ok. 20 minut. Autobus jedzie prawym pasem, na którym jest kolejka do skrętu w prawo w Królewską.Dziękuję bardzo.

 • kraz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2013 09:00 ~kraz

  freeman~freeman

  Tramwaj jeździ częściej więc nie dziwota że ludzie go wybierają.

  tia tylko jakoś nikt tu nie napisał, że niektóre tramwaje od 1 lipca kursują rzadziej i dlatego, szczególnie w godzinach porannych jest taki tłok. Ale co się dziwić, najpierw likwidują część połączeń, potem na wakacje zawieszają część i zmieniają częstotliwość innych. ZTM sobie myśli, że dnia 1 lipca połowa Warszawiaków wyjeżdża na wakacje...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »