Informacje

13.07.2011 18:33 AKCJA INSPEKCJI TRANSPORTU DROGOWEGO

Teraz fotoradary będą żółte

SERWISY:

Inspekcja drogowa rozpoczęła oznaczanie czynnych fotoradarów. Zostaną oklejone żółtą taśmą, by kierowcy wiedzieli, że w tym miejscu jest mierzona prędkość. Pierwsze zostały oklejone w środę w Warszawie, m.in. na ul. Pułkowej, Czecha i w Al. Stanów Zjednoczonych.

Inspekcja ma czas do lipca 2014 r. na oznaczenie masztów z działającymi fotoradarami. - Na razie mamy 75 czynnych urządzeń, które przejęliśmy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz policji. W tym roku chcemy dokupić kolejnych 300 fotoradarów - wyjaśnił rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Dodał, że według przepisów, w ciągu 36 miesięcy mają zniknąć z polskich dróg puste skrzynki na fotoradary. - Po to urządzenia będą oklejane żółtą folią, by kierowcy wiedzieli, że w danym miejscu działa urządzenie mierzące prędkość i należy zdjąć nogę z gazu - powiedział Gajadhur.

Miejsca szczególnie niebezpieczne

Inspekcja drogowa czeka na ostateczne analizy dotyczące wyboru miejsc na umieszczenie fotoradarów. Jak wyjaśnił rzecznik, będą to głównie miejsca, gdzie często dochodzi do wypadków albo kierowcy nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość. Mieszkańcy i władze lokalne mogą też proponować miejsca, gdzie ich zdaniem, powinny działać fotoradary.

Urządzenia, które są w dyspozycji Inspekcji Transportu Drogowego, pracują 24 godziny na dobę. Zdjęcia pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość są przekazywane drogą elektroniczną do inspekcji, która może wystawić kierowcy mandat. Teraz na wystawienie mandatu jest 180 dni, wcześniej służby miały 30 dni.

Czytaj także na tvn24.pl.

tvn24.pl//mn/fac

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2011 10:07 ~Mario

  do 'krzyk rozpaczy': Widać tak często przemierzasz ten odcinek. Mi mignęło w poniedziałek (11.07.11r.). Więc nie mów, że od kilku miesięcy nie był odwracany. Inną sprawą jest fakt, że zanim tą skrzynkę przejęło ITD to ani Policja ani SM nic z nim nie robili. Odkąd skrzynki przejęło ITD to niemalże codziennie na rogu Czecha i Kajki zgrywają dane.
  A to, że BMW wypadło z drogi to chyba nie jest winą fotoradaru. Braki umiejętności, nadmierna prędkość i pogoda - mieszanka wybuchowa.

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 12:45 ~LLU

  Bardzo dobże bendeł widział z daleka :)

 • Rafal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 12:29 ~Rafal

  @Modelka: 115km/h? Chyba nie do końca... Mnie ustrzelił przy 93km/h

  @krzyk rozpaczy: Zgadzam się z Tobą. Radar powinien zostać skierowany na trasę z Centrum do Pragi - tak aby kierowcy zwalniali przed tym zakrętem.

 • Kracho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 12:07 ~Kracho

  Ale to nie fotoradar na żółto obklejają, tylko puszkę, w której ten fotoradar siedzi. Koloru fotoradaru nie widzisz. On może być nawet różowy.

 • krzyk rozpaczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 11:38 ~krzyk rozpaczy

  fotoradar na Al. Stanów Zjednoczonych od conajmniej roku jest ustawiony w stronę Pragi. A na zakręcie za fotoradarem w stronę Pragi jest co jakiś czas wypadek. Ostatni z przed kilku miesięcy- ciemne BMW wypadło z zakrętu i skosiło zieloną tablicę z oznakowaniem. Efekt jest taki że samochody rozpędzone od mostu Łazienkowskiego uderzają w kraweżnik na zakrecie odbijają się przecinają pas zieleni rozwalając barierki dzielące i przelatują na pasy w stronę Centrum.
  Takich wypadków już tu było wiele i będzie jeszcze dopuki nie obrócą fotoradaru w stronę Centrum.

 • jasiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 10:52 ~jasiek

  do [krzyk rozpaczy]
  Co ty człowieku za herezjo opowiadasz. Na skrzyżowaniu o którym piszesz faktycznie wzrosła liczba wypadków ale z winy głupoty korowców i brakiem znajomości przepisów, podczas gdy przestawała działać sygnalizacja świetlna. Druga sprawa przejście o którym piszesz jest około 1300-1400 metrów od fotoradaru

 • Mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 10:32 ~Mario

  `krzyk rozpaczy: Zamiast wymądrzać się jak przedszkolak zwróć uwagę, że owy fotoradar jest urządzeniem obrotowym. Jest ustawiany raz w jedną a innym razem w drugą stronę. I to od kierowcy zależy jaką ma prędkość.

 • krzyk rozpaczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 09:43 ~krzyk rozpaczy

  barany !!!!!!!! którzy obsłgujecie ten fotoradar na Al. Stanów Zjednoczonych , kiedy wreszcie zrozumiecie że jest on w złym kierunku obrócony, obrócić go trzeba dla nadjeżdżających z Centrum a nie z Pragi dlaczego ???? a proszę bardzo powiem dlaczego , zaraz za mostem Łazienkowskim jest górka z której ludziska rozpędzają się nawet do 140 km/h a za fotoradarem na wysokości Al. Stanów Zjed. 26 jest źle wyprofilowany zakręt , odkąd obróciliście fotoradar w strone Pragi liczba wypadków wzrosła ale na pasach które prowadzą w stronę Pragi a nie na pasach prowadzących w stronę Centrum !!!!!

 • Next

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 09:11 ~Next

  No to pięknie wkońcu zaczną działać :) Huraaaaa

  Mnie fotoradary nie straszne i tak jezdze przepisowo;)

 • Dyzio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 08:54 ~Dyzio

  Brawo pismami z tvn w końcu policja z małej litery!. A skrzynka na pulkowej tylko czekać jak zostanie zamalowana. I żeby była jasność, mam w d.... wasze komentarze.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »