Informacje

29.03.2016 21:09 kolejna odsłona konfliktu w Studio

Teledyskiem w dyrektora.
"Teatr Romana - straszna kaszana"

SERWISY:

Aktorzy warszawskiego Teatru Studio nagrali teledysk, który ma w prześmiewczy sposób przedstawiać ich konflikt z dyrektorem Romanem Osadnikiem.

Nagranie to kolejna odsłona trwającego od kilku miesięcy konfliktu. W teledysku wystąpiło ponad 20 aktorów teatru, m.in. Krzysztof Stelmaszyk, Mirosław Zbrojewicz, Natalia Rybicka czy Dominika Ostałowska. Piosenkę zaśpiewaną na melodię discopolowej "Zupy Romana" udostępniono na kanale o nazwie "TeatRomani PL" w serwisie YouTube.

"Hej! To teatr Romana"

Tekst piosenki, ostro choć w ironicznym tonie, krytykuje działania dyrektora Romana, czyli jak się łatwo domyślić Romana Osadnika, dyrektora Studio. Artyści mają mu za złe, że stawia komercję nad prawdziwą sztukę i zamienia teatr w firmę eventową.

"Roman jest dobrym gospodarzem, daje nam angaże i zniżki mamy w barze. Roman robi co przykażą, więc oszczędza tak jak może" – śpiewają aktorzy.

Punktują również za to, że dyrektor wyrzuca z pracy osoby, które nie zgadzają się z jego zdaniem. "Kto statystyk nie chce chwalić, tego trzeba stąd wywalić, to.. Teatr Romana…" – słyszymy w drugiej zwrotce piosenki.

"Gdy się budzę w barze rano, dookoła wciąż to samo, to Teatr Romana. Przybywają i gadają, przy tym wódę popijają. Hej, to teatr Romana... A wieczorem jest to samo, leją to co rano. Roman szefem tutaj jest, więc gra muzyka..." - dodają w refrenie.

Wspominają także o ignorowaniu aktorów: "Nic tu nie ma do gadania ten co tylko jest od grania ma bana Romana.

"Stanowisko dyrektora po audycie"

O stanowisko zapytaliśmy dyrektora teatru Romana Osadnika. W jego imieniu odpowiedział nam Łukasz Kustrzyński z działu promocji.  - Do czasu zakończenia audytu w teatrze dyrektor nie będzie wypowiadał się w mediach na temat konfliktu. To kontrola ma wyjaśnić niejasności, później przyjdzie czas na ostateczne decyzje – komentował Kustrzyński.

Nie pierwsza taka akcja

Piosenka "Teatr Romana" to nie pierwsze nagranie, które pojawiło się na kanale TeatRomani PL. Na początku roku udostępniono tam krótki film przedstawiający osoby w maskach. Tajemnicze postaci znajdują się w gabinecie Romana Osadnika i malują ściany czerwonym sprayem. Na jednej z nich napisali cytat Einsteina: "Aby zapewnić sobie przychylność ludzi, lepiej zaoferować im coś dla żołądków niż dla umysłów".

Filmik nosi tytuł "Cwaniary Strike Back" i w oczywisty sposób nawiązuje do spektaklu "Cwaniary". Jego reżyserką była ówczesna dyrektor artystyczna teatru Agnieszka Glińska skonfliktowana z Osadnikiem. Ten odwołał próby do spektaklu, do premiery nigdy nie doszło.

Dyrektor teatru odpiera zarzuty. Jego zdaniem większość aktorów i pracowników teatru chce pracować i zależy im na jak najszybszym uspokojeniu sytuacji.

"Na zarzut medialny dotyczący odwołania przeze mnie spektaklu "Cwaniary" odpowiadam, że moją intencją nigdy nie było odwołanie przedstawienia"– komentuje w oficjalnym komunikacie Osadnik. "Nie mogłem zgodzić się na realizację premiery bez stosownej dokumentacji prawnej i gwarancji, że spektakl dojdzie do skutku" – kwituje.

Chcą spotkania z prezydent

To nie pierwsza akcja protestacyjna zorganizowana przez aktorów Teatru Studio. Dwa tygodnie temu zwołali konferencję prasową, na której apelowali o spotkanie z prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz i rozpoczęcie prawdziwego dialogu w tej sprawie.

Przekonywali, że Roman Osadnik podejmuje ważne decyzje dotyczące teatru bez ich wiedzy. Nie liczy się z ich zdaniem, a o wszystkich istotnych sprawach dowiadują się z mediów.

"Mamy inne priorytety"

Jeden z aktorów Marcin Januszkiewicz przypominał, że artyści od początku nie potrafią się porozumieć z Osadnikiem.

– To jest jednak człowiek ulepiony z zupełnie innej gliny, nie jest tak naprawdę człowiekiem teatru. Jest menedżerem, w związku z tym mamy również inne priorytety i oczywiście trudniej nam dyskutować – mówił.

W grudniu ubiegłego roku w wyniku konfliktu z Osadnikiem odeszła dyrektor artystyczna Teatru Studio Agnieszka Glińska. Aktorzy długo nie mogli się z tym pogodzić i domagali się jej powrotu – bezskutecznie.

Obecnie w Teatrze Studio trwa kontrola, zlecona przez stołeczny ratusz.


kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kitulek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2016 08:15 ~kitulek

  Jeśli już wyjasniać to w w teatralnej knajpie od rana do wieczora mozna spotkac ulubieńców HGW JJ -ja , jego chłopaka no i "Małego" drugiego wce Hanki. Siedzą i knują jak tu sie pozbyć " człowieka owcy"

 • Tola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2016 23:53 ~Tola

  Świetny teledysk! Januszkiewicz genialny! Trzymam za Was kciuki.

 • Stacho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2016 20:35 ~Stacho

  Niby wygląda jak Petru, a nie mówi jak Petru.

 • Różnica

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2016 20:15 ~Różnica

  Daniel CactusDaniel Cactus

  Teledysk genialny. Aktorzy maja poczucie humoru w swoim konflikcie z dyrektorem Romanem Ogrodnikiem, ktory idzie na komercje, robiac za duzo imprez event'owych (forsa) i dajac licencje na bar alkoholowy, ktory czasami robi taki halas ze aktorzy nie moga grac i "robic sztuke" na gorze. Technicznie wideo jest super z wieloma smiesznymi pomyslami. Ci hejterzy co sie wpisali to chyba koledzy Ogrodnika albo on sam.

  Ogrodnik, Osadnik, nie ma różnicy. Tak samo jak między kaktusem, a agawą, prawda ?

 • disco Polo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2016 20:08 ~disco Polo

  Podaje Nazwę Strony Gdzie Możecie zobaczyć pełen Teledysk Zupy Romana

  https://www.youtube.com/watch?v=4uX87NYjS04

  Teledysk Naprawdę śmieszny

 • Pani Matematyka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2016 19:34 ~Pani Matematyka

  Teatr Studio to kultowe miejsce ostatnich wielu....lat. Widać, że można zniszczyć szybko. Zarabianie pieniędzy powinny zająć się fabryki, teatr SZTUKĄ.

 • łysy79

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2016 19:02 ~łysy79


  jantar2005jantar2005

  Teledysko jest dennie słaby tak jak i jego twórcy. Ten dyrektor ma naprawdę problem z nimi.
  rfc~rfc

  idz się leczyć chłopie . nie wiesz o czym mówisz
  Obejrzałem... i wszystko mi opadło:) A poza tym chyba nie ma feudalnego przywiazania komediantów do jednego teatru. Chyba mozna rozwiazać umowę i grać gdzie indziej? Chyba ze nie rozumiem prawdziwj istoty sporu.

 • łysy 79

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2016 18:59 ~łysy 79

  Gdzie mogę zobaczyć cały teledysk . ha ha ha

 • rfc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2016 13:29 ~rfc

  jantar2005jantar2005

  Teledysko jest dennie słaby tak jak i jego twórcy. Ten dyrektor ma naprawdę problem z nimi.


  Obejrzałem... i wszystko mi opadło:) A poza tym chyba nie ma feudalnego przywiazania komediantów do jednego teatru. Chyba mozna rozwiazać umowę i grać gdzie indziej? Chyba ze nie rozumiem prawdziwj istoty sporu.

 • ale jajca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2016 10:42 ~ale jajca

  BOSKIE !!!! Jesteście wielcy wspaniali aktorzy z warszawskiego teatru.
  Objąć satyrą (oprócz dyrektora teatru) także MINISTRA KULTURY

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »