Informacje

05.05.2015 12:41 wystąpili o zrid i decyzję środowiskową

Tędy pobiegnie Wschodnia Obwodnica Warszawy

SERWISY:

Wiemy jak dokładnie przebiegnie Wschodnia Obwodnica Warszawy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała ostateczny wariant budowy najdłuższego odcinka trasy. WOW prowadzić będzie przez Sulejówek. Inwestycja ma powstać do 2020 roku.

WOW to droga ekspresowa (S17), która od wschodu zamknie ring warszawskiej obwodnicy. Łączyć się będzie z Południową Obwodnicą Warszawy (węzeł Lubelska) oraz z Trasą S8 (węzeł Drewnica). To w sumie ponad 20 km nowej trasy.

Inwestycję podzielono na trzy odcinki: węzeł Drewnica - węzeł Zakręt (15 km), węzeł Zakręt - węzeł Lubelska (2,5 km) oraz sam węzeł Lubelska (2 km).

Przebiegnie przez Sulejówek

Sporym problemem dla drogowców okazało się wytyczenie trasy najdłuższego odcinka wschodniej obwodnicy. Od węzła Drewnica do węzła Zakręt. Zastanawiano się nad wieloma wariantami. Jeden z nich stanowił zagrożenie dla chronionego gatunku ryb. Pisaliśmy o tym w 2011 roku.

Myślano również o budowie tunelu na terenie Wesołej.

Teraz już wiadomo, że tunelu nie będzie. - Przeprowadzone Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe jako najkorzystniejszy wskazało wariant przez Sulejówek, bez tunelu w Wesołej - mówi Agnieszka Stefańska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak tłumaczy, w analizie brano pod uwagę możliwe natężenie ruchu, wpływ na środowisko i koszty.

- Analizując każdy z wyżej wymienionych czynników jako dominujący w wyborze wariantu, okazało się, że w każdym przypadku jako najkorzystniejszy wskazywany był przebieg właśnie przez Sulejówek - dodaje.

Ważne dokumenty

Tak jak zapowiadaliśmy, w kwietniu drogowcy wystąpili o ważne dla rozpoczęcia inwestycji dokumenty.

Chodziło o zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla węzła Lubelska oraz dla odcinka węzeł Zakręt - węzeł Lubelska.

Ponadto, jeszcze w kwietniu Generalnej Dyrekcji udało się wystąpić o decyzję środowiskową na pierwszy fragment realizacyjny (3,6 kilometra od węzła Drewnica w kierunku węzła Zakręt) najdłuższego odcinka trasy (od węzła Drewnica do węzła Zakręt).

- W najbliższych dniach planujemy wystąpić o decyzję środowiskową na drugi odcinek realizacyjny (około 11 kilometrów) - informuje Stefańska.

Już raz na ten odcinek WOW drogowcy mieli decyzję środowiskową.

Zgodnie z obecnymi planami trasa ma zostać zbudowana do 2020 roku. Rok temu w swoim exposé podała także w październiku 2014 r. Ewa Kopacz. Jak zapowiedziała, do 2020 do użytku oddana zostanie cała obwodnica Warszawy.

82 km obwodnicy

W sumie warszawski ring będzie miał ok. 82 km długości. Do użytku zostało już oddanych ok. 38 km. - Kolejne 6,8 km jest na etapie realizacji (trasa AK z mostem Grota-Roweckiego oraz fragment obwodnicy Marek, który także jest częścią warszawskiego ringu) natomiast 18,5 km na etapie przetargu (Południowa Obwodnica Warszawy) - wyjaśnia rzeczniczka.

 

Kolorem zielonym oznaczono na mapie istniejące odcinki S8 i S2 (POW). Kolorem czerwonym - odcinek przebudowywany (Trasa AK i most Grota). Przerywana czarna linia oznacza odcinki przygotowywane- dokończenie POW (S2) oraz planowaną WOW (S17).


W październiku 2014 r. premier obiecała obwodnicę:

su

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • koniec protestu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2019 15:17 ~koniec protestu

  Przestańcie protestować. Wiedzieliście doskonale, że będą tu obwodnice. Kupowaliście domki w cenie mieszkań w Warszawie z małymi ogródkami. Teraz siedźcie w tych ogródkach lub idźcie na spacer do lasu, a jest go sporo i dajcie żyć innym. My mieszkamy w miastach i też chcemy dojechać do swoich rodzin i działek.

 • gosc 2018

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2018 19:13 ~gosc 2018

  mieszkancy otwocka i sulejowek , gmina wesola peotestuja przeciw budowie obwodnicy poludniowej warszawy przez ich gminy otwock , wiazowna ,sulejowek , wesola przeciw budowie poludniowej warszawy prowadzona przez generaklna dyrekcje drug i autostrad warszawie lapuwkarzy z warszawy i prezydent warszawy channe gronkiewicz wallz wreczaja lapowy firmie budjaca autostrade s 17 od ursynowa do szosy lubelskiej opretostowana przez gminy podwarszawskie jak otwocl , jozefow , wiazowna , sulejowek , wesola gmina sa przewcinie budowie autostrady s 17 od warszawy do szosy lubelskiej i zakretu , bedzie sprawa skierowana przeciw generalnej drug i autostrad warszawie ...

 • DOZBUD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2018 13:49 ~DOZBUD

  Zachęcamy do sprawdzenia oferty nowych domów w tamtej lokalizacji - blisko obwodnica, planowane centrum rozrywki, a ceny jak za mieszkanie. Dozbud Development buduje nowe domy w Góraszce, planowane inwestycje dają gwarancje wzrostu cen nieruchomości

 • wojt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2015 16:38 ~wojt

  Polonez, czy jechałeś przez rondo na skrzyżowaniu A2 i 50 koło Żyrardowa? wiesz co tam się dzieje jak Tiry tam jadą korek zawsze jest bo tam właśnie jest rondo , ronda są dobre tylko w miastach, ale nie na trasach tranzytowych!!

 • Polonez

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2015 13:49 ~Polonez

  Zbyt dużo kasy idzie na budowę luksusowych dróg ale tylko przez parę km. Zamiast 2-pasmówek (dróg 2-jezdniowych) powinno się budować je etapami, najpierw 1 jezdnię na całym odcinku, oddać ją do użytku, a później budować 2 jezdnię. Tak samo można by budować S-7 na północ do Mławy. Tak w ogóle, w kraju potrzeba nam wielu dróg ekspresowych ale na razie 1-jezdniowych, ze skrzyżowaniami w postaci 2-pasmowych rond zamiast drogich wiaduktów, zostawiając z boku miejsce na dobudowanie 2 jezdni i wiaduktów, za kilka lat.

 • Żwirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2015 08:59 ~Żwirek

  A co z Trasą Olszynki Grochowskiej na Białołęce

 • WWO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2015 00:08 ~WWO

  Słuchajcie, mieszkam na Ochocie. Ostatnio pierwszy raz jechałem ulicą chyba Okuniewską, ale mogę dobrze nie pamiętać. Mam pytanie. Co za cymbał widząc z jednej strony mur a z drugiej las postawił tam tabliczkę teren zabudowany?

 • Molibden płk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2015 17:47 ~Molibden płk

  już widzę te dziesiątki tirów ze wschodu i płn-wsch. stojące na moście grota. kto z sulejówka , wesołej ,mińska do centrum pojedzie tą " obwodnicą "????

 • Tomko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2015 22:57 ~Tomko

  A co z trasą przez Jeziornę ? Po raz kolejny przesunięto termin. Planu zagospodarowania dla tego terenu nie ma..., nikt nie chce wykupić działek - bo będziemy kupować jak ruszy inwestycja....A inwestycja leży i kwiczy do św.nigdy...

 • nikki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2015 22:27 ~nikki

  A kiedy s-7 na północ od Warszawy?Chyba nigdy, za dużo mieszka bogatego chłopstwa w Ślomiankach.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »