Informacje

05.12.2011 15:26 tramwaj na zieloną białołękę

Targówek vs. Białołęka: wojna na uchwały

SERWISY:

Radni Białołęki bronią projektu tramwaju wzdłuż św. Wincentego i Głębockiej. Na specjalnej sesji rady jednomyślnie poparli wniosek o wpisanie inwestycji do miejscowego  planu zagospodarowania przestrzennego. - Sprzeciwiamy się próbom odcięcia wschodniej części dzielnicy od komunikacji - podkreślali.

Ta uchwała to reakcja na stanowisko radnych Targówka, którzy 2 listopada wystosowali do władz

miasta wniosek o rezygnację z planu budowy linii tramwajowej wzdłuż ulic św. Wincentego i Głębockiej. Projektowane połączenie umożliwiłoby sprawną komunikację do centrum mieszkańcom kilku dużych osiedli ze wschodniej Białołęki. - Te obszary są przygotowane do tego, zeby zamieszkało na nich 100 tys. osób - tłumaczy radny dzielnicy Waldemar Roszak.

Jednym głosem za tramwajem

Według niego już teraz trzeba zadbać o to, żeby za kilka lat uniknąć paraliżu komunikacyjnego dzielnicy. - Szynowa komunikacja publiczna to najlepsze rozwiązanie - przekonuje. Na razie jednak nie ma na to funduszy. Właśnie dlatego radni sąsiedniego Targówka próbują przeforsować rezygnację z inwestycji, a środki przeznaczyć na poszerzenie ul. św. Wincentego.

- Jesteśmy przeciwni takim pomysłom, bo skazywałoby to w przyszłości mieszkańców Zielonej Białołęki na wieczne korki - mówi radny Roszak. Takie stanowisko podzielają wszyscy pozostali radni dzielnicy, bez względu na przynależność klubową.

"Myślimy o przyszłości"

Radni podkreślają, że nie chodzi o to, żeby już teraz zaczynać inwestycję. Zależy im jednak na zaplanowaniu rezerwy terenu pod nią, tak aby sprawnie ruszyć z budową, kiedy warunki będa bardziej sprzyjające.

- Zgadzam się z Targówkiem, że miasta nie stać teraz na budowę  tej linii tramwajowej. Ale my walczymy o to, żeby już teraz uwzględnić ją w planach na przyszłość. Po to, by za kilka lat, kiedy przybędzie mieszkańców i znajdą się fundusze, było gdzie tę linię wybudować - tłumaczy Roszak.

"Robią krzywdę własnej dzielnicy"

Zdaniem radnego postawa radnych Targówka jest niezrozumiała tym bardziej, że z tramwaju na Zieloną Białołękę skorzystali także mieszkańcy tej dzielnicy. - Nie rozumiem działań Targówka. Ta linia przechodziłaby przez gęsto zaludnione tereny Zacisza i Bródna. Sprzeciwem wobec tego projektu robią krzywdę mieszkańcom nie tylko Białołęki, ale też własnej dzielnicy - komentuje Roszak.

Zdecyduje miasto

Na rozstrzygnięcie sporu między dzielnicami trzeba będzie poczekać. Rady dzielnic wnioskują i opiniują propozycje do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ale jego ostateczny kształt ustali rada miasta.

js//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • przyjezdny burak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2012 22:51 ~przyjezdny burak

  Targówek też był kiedyś orany, ale minęło już wiele lat od tamtej pory, więc Pani ~Warszawianka39 zdążyła ewoluować z buraka na tępą ci** :)

 • Nika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2011 18:29 ~Nika

  Uważam, że mieszkańcy Białej powinni podziękować mieszkańcom Targówka, za udostępnianie miejsówek parkingowych. Jak Wy wyjeżdżacie rano samochodami do pracy to my mamy gdzie zaparkować, żeby móc przesiąść się do tramwaju i jedynie wówczas można sensownie do pracy dorzeć nie stojąc godzinami w korkach. Nie wspomnę, że do jedynego sensownego autobusu 527 który zanim przejedzie te kilka przystanków po Białej to jest tak zapchany, że mało w szwach nie pęknie, wciskają sie jeszcze ludzie z Targówka jakby mieli mało innych autobusów dojeżdżajacych do metra. Skoro każdy widzi tylko czubek własnego nosa to ja też.

 • Warszawianka39

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2011 19:41 ~Warszawianka39

  28 lat temu,kiedy byłam małą dziewczynką jak ktoś pytał się gdzie mieszkam, odpowiadałam "Bródno". Była dumna że tu tyle zieleni.Wszyscy się śmiali to Ty mieszkasz na "wsi".Ale cóż na Białołękę ul.Głębocka dalej jeździł tylko jeden autobus raz na godzinę.Jakoś nadal tu mieszkam, owszem przeszkadzają mi korki,ale wiem jak i o której godzinie wyjechać aby w nich nie stać mam ten zaszczyt że wykonuję wolny zawód. Rozumiem że Warszawa jest naszą dużą nekropolią ale czemu pseudo Warszawiacy wypowiadają się że jak nam nie pasuje to spadać na wieś.To własnie wy pseudo Warszawiaki ze wsi na wieś się przeprowadziliście, szczycicie się ze mieszkacie na osiedlu Derby, bo Skarbka z Gór tam kiedyś naprawdę były pola ze zbożem, marchewką,burakami. Morał z tego taki że i tak buraki pseudo Warszawiaki mieszkają tak na wsi. Inteligencja wiejska niech nie obraża nas Warszawiaków z dziada pradziada.
  Dojdzie do tego że miast stołeczne Warszawy zaczynać się bedzie od Wyszkowa, kończyć w Grójcu.
  Tyle mam do powiedzenia.

 • faw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2011 10:26 ~faw

  ludzie nie mający pojęcia o Białołęce, nie wypowiadajcie się. Proszę.

 • kim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2011 08:57 ~kim

  Radni Targówka nie dajcie się! Poszerzyć drogę wystarczy! Niech tramwaj od Annopolu sobie przeciagną!

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2011 08:42 ~xyz

  ~przyjezdny : ja bym jeszcze dodał ze 4 stacje SKM/PKP !!!

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2011 08:38 ~xyz

  ~sebastian & ~łysol30 : budujcie sobie linie na Białołękę, tylko nie koniecznie przez Wincentego.Z Annopola na Białołękę, może to lepsze rozwiązanie gdyż większą część Białołęki obsłuży tramwaj!

 • łysol30

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2011 03:32 ~łysol30

  ~Powi... co brałeś i czemu nie poczęstowałeś? Te dragi muszą być silne bo bredzisz od rzeczy

 • roko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2011 23:56 ~roko

  A dzisiaj w Urz.Dzielnicy na Kłopotowskiego było zebranie z mieszkańcami dotyczące pomnika 4 Śpiących.
  Podobno mają go postawić na"trawniku" dokładnie pod oknami przed budynkiem Targowa81 i Targowa78!!!
  Czy ktoś coś wie na ten temat???

 • Powi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2011 23:08 ~Powi

  Mamo! Poczytałam chwilę i ręce mi opadły!!! Nie rozumiem czemu ludzie z Białej nie chcą tramwaju????? Wolą stac w korkach? Przecież bez tramwaju będzie jeszcze gorzej..... Na Tragówku będzie jeszcze gorzej.... Z przyjezdnymi będzie jeszcze gorzej.... Budują osiedla na potęgę! I ni huhu nowych dróg! LLU będzie jeszcze więcej.... Jakaś masakra! Tylko tramwaj może coś rozładuje te korki, które trwają wiecznie..... Nie wspominając o weekendach.... "Kochające się rodziny spędzają razem weekend w supermarkecie" BOSKO! Wspólczuję! Edek! A co Cię to obchodzi gdzie zrobią? Po Twojej działce przejadą?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »