Informacje

14.12.2011 08:58 PO WYPADKU NA MODLIŃSKIEJ

Tarchomin zablokowany
Szli pieszo do centrum

SERWISY:

Komunikacyjna katastrofa na Tarchominie. Po wypadku na Modlińskiej ulica została zamknięta. W gigantycznym korku utknęły tysiące kierowców i pasażerów.

Setki, jeśli nie tysiące pasażerów miejskich i podmiejskich autobusów idą na piechotę w kierunku centrum miasta. Niektóre autobusy skierowano na trasę objazdową ulicą Płochocińską. Brak tych, które utknęły na Modlińskiej, odczuwalny był w całym mieście. - Skutki wypadku pasażerowie mogą odczuwać do popołudnia - powiedział rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, Igor Krajnow.

W jeszcze gorszej sytuacji byli kierowcy samochodów osobowych, którzy nie mogli ich tak po prostu zostawić na jezdni. Nie mieli też pola do żadnego innego manewru.

Na miejscu pojawiła się policja, która zamknęła Modlińską na czas akcji podnoszenia wywróconej ciężarówki. Niewiele to zmieniło, bo ulica i tak stała.

Sytuacji na Żeraniu nie poprawiał też wypadek na moście Gdańskim, gdzie przez około godzinę ruch odbywał się wahadłowo, jezdnią w kierunku Pragi. Na jezdni w kierunku centrum stały trzy rozbite samochody.

Północny nie pomoże

Kierowcy stojący w korku na Modlińskiej z tęsknotą patrzyli na wjazdy na most Północny. Drogowcy szybko rozwiali jednak nadzieję: - Nie możemy wpuścić tam samochodów, ani pieszych. To wciąż jest plac budowy. Coś takiego można by wziąć pod uwagę tylko, gdyby chodziło o ratowanie życia - powiedział Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Czy na Modlińskiej nie można było wyznaczyć tymczasowego kontrapasa na jezdni w kierunku Legionowa, gdzie ruch o tej porze był zdecydowanie mniejszy? - Taką decyzją może podjąć tylko policja - stwierdził Sobieraj.

Kontrapas? "Byłby niebiezpieczny"

- To byłoby zbyt niebezpieczne i zbyt trudne do zrealizowania. Mogłoby skończy się groźnymi wypadkami. Nie możemy postawić patrolu przy każdej bocznej ulicy dochodzącej do Modlińskiej.  - odpowiedział Wojciech Pasieczny ze stołecznej drogówki.

Czy kierowcy mogą w takim razie zawrócić do domów przez pas zieleni lub zostawić samochody na trawniku, licząc na to, że policja przymknie dziś oko. - Nie ma takiej możliwości. To niezgodne z przepisami - odpowiadał Pasieczny.

Służby radzą: "Zachować cierpliwość"

Jaką radę ma więc dla kierowców policja? - Muszą uzbroić się w cierpliwość - rozkładał ręce szef stołecznej drogówki.

Co na to ratusz i miejskie biuro bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego? - Skoro policja nie może nic zrobić, to my tym bardziej - powiedział rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2011 19:36 ~qwerty

  Jechać nie można, zawrócić nie można bo to niezgodne z przepisami. Policja kontrpasa nie wyznaczy, ratusz tym bardziej nic nie zrobi - SUPER! to CUD, że przez to pobojowisko nie jechało akurat pogotowie z pacjentem, któremu groziła śmierć. Ciekawe, co wtedy by się działo. CO Z MOSTEM PÓŁNOCNYM? KIEDY WRESZCIE BĘDZIEMY MOGLI NIM POJECHAĆ? MAMY JUŻ DOŚĆ KORKÓW NA BIAŁOŁĘCE!!!

 • amen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2011 11:35 ~amen

  Zobaczcie jak to jest,503 nie dojeżdżało na Ursynów,i tam kierowcy innych lini wysłuchiwali ,jakie to złe mza,a ten ztm jeszcze gorszy,"bo kierowcy sobie skracają"wymyślił kolejny niedorozwinięty pasażer.Widzicie jak cierpią ci co muszą użerać się na co dzień z mędrcami od komunikacji,pełno tu takich na tvn Warszawa.

 • frajer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2011 05:42 ~frajer

  Freejazzy- u nas zwykły obywatel to dla władzy śmieć bez prawa głosu . Na tym polega nasza nowoczesność i demokracja.

 • widoczny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2011 01:15 ~widoczny

  kupowanie mieszkania w Białołęce to wywalenie pieniędzy w błoto! tam nic nie ma. Lepiej kupić w jednej z satElit Wawy jak np. Pruszków, Legionowo, Piastów, itd., które mają infrastrukturę i lepszy dojazd do centrum Wawy niż z Białołęki.
  Tylko dlatego kupują tam aby mieć adres z napisem "Warszawa" , a mieszkają jak na wsi!

 • peło

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2011 23:22 ~peło

  tam mieszkaja zwolennicy peło, którzy przyjechali ze wsi i wybrali miszkanie na wsi blisko pól z burakami i 1,5 godz. dojazdem do wawy

 • Freejazzy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2011 21:18 ~Freejazzy

  Nie możemy postawić patrolu na przy każdej bocznej ulicy?! Bzdura!! Na Żwirki i Wigury nie ma miesiąca, żeby policja nie czatowała godzinami przy każdej przecznicy, tylko po to, żeby jakiś VIP mógł przejechać sobie bezkolizyjnie z lotniska. Można? A pewnie, że można, tylko nie dla zwykłego obywatela - dla byle SZYCHY już można.

 • Laszlo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2011 21:11 ~Laszlo

  "Skoro policja nie może nic zrobić, to my tym bardziej".
  Ktoś już powiedział, że żyjemy w kraju Donalda "nic nie moge" Tuska...

 • agen_J

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2011 21:09 ~agen_J

  @do Policji: to identyfikator C-16 magicznie modyfikuje parametry fizyczne ciężarówki ?

 • garda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2011 21:08 ~garda

  nie podniecajcie sie, to dzielnica LLU, jeden wypadek i cała prowincja odcięta od cywilizacji warszawskiej, tak narzekają a tak siępchają i chcą tu dostać. Rodowity warszwiak idzie do pracy poechotą w max. 10 minut lub dojeżdża autem tyle samo, lub komunikacją w 15.

 • he45

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2011 20:55 ~he45

  Miałam okazję być w tym korku przez 1,5 godziny od 9 i zastanawia mnie jedna kwestia. Dlaczego w tym czasie w ogóle nie kurowała linia 508? Od godziny 9 powinny kursować co 5 minut, ale ani w jedną, ani w drugą stronę linia nie widziałam ani jednego. Dla porównania 509 i 503 choć kursują co 10-15 minut, na drodze było ich znacznie więcej.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »