Informacje

22.10.2018 21:10 trzaskowski w rozmowie z olejnik

"Tam, gdzie mój wynik był najsłabszy, pojadę w pierwszej kolejności"

SERWISY:


- Byłem szczerze wzruszony, gdy widziałem te tłumy przed lokalami wyborczymi. Bardzo się cieszę z tej niesłychanej mobilizacji. Warszawiacy wiedzieli, jaka jest stawka
- mówił w "Kropce nad i" Rafał Trzaskowski, według sondaży, zwycięzca wyborów na prezydenta Warszawy.

Rafał Trzaskowski, który wedle sondaży wygrał wybory prezydenckie w Warszawie już w pierwszej turze, był gościem specjalnego wydanie "Kropki nad i" w TVN24. Prowadząca rozmowę Monika Olejnik pytała go, co zadecydowało o sukcesie.

- Mnóstwo rzeczy. Konsekwencja przez cały czas, bo dziewięć miesięcy trwała ta kampania. Przede wszystkim starałem się być pozytywnym. Wiele osób mnie namawiało, żeby być bardziej agresywnym wobec PiS, ale ja chciałem rozmawiać merytorycznie - mówił Trzaskowski.

Kampanię Patryka Jakiego ocenił jako napastliwą. - Wystąpienie z partii pokazało, że ten polityk jest zupełnie niewiarygodny. Warszawiacy się nie nabrali - podsumował.

Na początek żłobki i pakiet senioralny

Olejnik pytała Trzaskowskiego, od czego zacznie swoją pracę w urzędzie miasta. Odpowiedział, że jedną z pierwszych spraw, które będzie chciał załatwić, są darmowe żłobki oraz pakiet senioralny. Zadeklarował, że po objęciu stanowiska przygotuje prezentację decyzji, które będą wprowadzane w życie.

- Niektórzy mnie pytają, dlaczego ja się ciągle nie uśmiecham. Dlatego, że odbyłem setki spotkań i spotkałem tak wielu ludzi, którym trzeba pomóc, że do ostatnich chwil się zastanawiałem, czy mi się uda pomóc im wszystkim - dodał zwycięzca wyborów w Warszawie.

Polityk Koalicji Obywatelskiej uniknął odpowiedzi na pytanie, czy pogratuluje Patrykowi Jakiemu wyniku wyborczego.

- Tam, gdzie mój wynik będzie najsłabszy, tam się w pierwszej kolejności udam. Będę chciał się dowiedzieć, dlaczego mi ludzie nie zawierzyli, co trzeba poprawić. Mam zupełnie inną filozofię niż PiS. Oni chcą pomagać tylko swoim, a ja chcę przekonać tych, którzy są nieprzekonani - powiedział Trzaskowski. Dodał, że chce traktować wszystkich warszawiaków równo i jego hasło kampanii "Warszawa dla wszystkich" nie jest sloganem, tylko prawdziwą deklaracją.

Warszawa tylko przystankiem?

Monika Olejnik chciała wiedzieć również, jak nowo wybrany prezydent miasta ocenia działanie komisji weryfikacyjnej oraz sprawę reprywatyzacji. Trzaskowski przyznał, że dzika reprywatyzacja to była afera, ale dodał, że obciążająca również PiS. - Ja chcę traktować warszawiaków poważnie. Jest w sejmie ustawa o reprywatyzacji, wystarczy ją przyjąć, żeby te sprawy unormować - mówił Trzaskowski. Dodał, że praca komisji Jakiego, to był teatr na potrzeby kampanii wyborczej - powiedział.

Był także pytany o to, czy będzie chciał w przyszłości - wzorem Lecha Kaczyńskiego, który też był prezydentem Warszawy - zostać prezydentem Polski. - Być może obejmę jeden z najbardziej prestiżowych urzędów w tym kraju. I już naprawdę nie muszę osiągać niczego więcej, mogę się skupić na Warszawie - odpowiedział.

mś/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Retro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2018 09:59 ~Retro

  Dzisiaj stałem w korku na Moście Łazienkowskim. Z utęsknieniem czekam na kładkę pieszo-rowerową, która rozwiąże moje problemy.

 • gemin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2018 22:55 ~gemin

  kemik~kemik

  To ile tych linii metra będzie za 5 lat? ;) Czy już opadły emocje i jedynie na ukończeniu pierwszej się zakończy co i tak było oczywiste bo zostało niewiele stacji:) hahaha;) Z drugiej strony PO przecież mówiło o zamrożeniu metra w Warszawie na 20 lat a ten dzieciak chce budować? O co tu chodzi? Ach te chorągiewki PO-wskie, chyba znów powiało z drugiej strony:)

  Wiesz Hania obiecywała 5 a ledwie ukończyła jeden;) To ta sama klika więc oby ukończyli drugą;)

 • dziedzic pruski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2018 19:12 ~dziedzic pruski

  Paweł~Paweł

  To kiedy poleci pan do tego Chicago?

  z lotniska w Berlinie, oczywiście.

 • Pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2018 18:00 ~Pawel

  Kiedy wbicie łopat na budowach trzech nowych linii metra? Jako miłośnik komunikacji miejskiej jestem tym szczerze zainteresowany.

 • Antek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2018 17:58 ~Antek

  leming~leming

  Areszt Śledczy na Grochowie
  Trzaskowski - 58,06 proc.
  Jaki - 16,13 proc..

  Zakład Karny na Białołęce
  Trzaskowski - 83,78 proc.
  Jaki - 8,11 proc.


  Bo jak ktoś siedzi w pudle to już absolutnie nie może mieć racji...

  Dla odmiany Jaki dominuje w grupie z wykształceniem podstawowym. To wiele mówi o wyborcach tak jego jak i PiSu.

 • leming

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2018 13:20 ~leming

  Areszt Śledczy na Grochowie
  Trzaskowski - 58,06 proc.
  Jaki - 16,13 proc..

  Zakład Karny na Białołęce
  Trzaskowski - 83,78 proc.
  Jaki - 8,11 proc.

 • kemik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2018 13:07 ~kemik

  To ile tych linii metra będzie za 5 lat? ;) Czy już opadły emocje i jedynie na ukończeniu pierwszej się zakończy co i tak było oczywiste bo zostało niewiele stacji:) hahaha;) Z drugiej strony PO przecież mówiło o zamrożeniu metra w Warszawie na 20 lat a ten dzieciak chce budować? O co tu chodzi? Ach te chorągiewki PO-wskie, chyba znów powiało z drugiej strony:)

 • dddd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2018 12:56 ~dddd

  Robert~Robert

  Trzaskowski mapę sobie odpal na telefonie bo się jeszcze zgubisz warszawiaku

  W zasadzie jak każdy warszawiak nie zna Warszawy chyba że taksi itp, po za swoim osiedlem i drogą do pracy i w weekend drogą do galerii handlowej:) Co się przekonałem ogrom razy i ileż to razy rodowitym tłumaczyłem jak gdzie dojechać po tym mieście:)

 • hbhbh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2018 12:53 ~hbhbh


  wyborek~wyborek

  Nie rozumiem jednej rzeczy, tak narzekaliście na Hanię, że źle rządziła wszystko źle robiła, zwężała ulice likwidowała parkingi i dalej na to samo g..no zagłosowaliście:) Bo co bo opowiadał bajki jakie tu będzie Eldorado?;) hahaha
  tytek~tytek

  Miasto jest dla ludzi a nie dla samochodów. To PIS i jego wyznawcy mówią, że wszystko robiła źle. Jak szerokie musiałyby być ulice, żeby pomieścić liczbę samochodów zbliżoną do liczby mieszkańców (szczególnie w szczycie)? Gdzie logika i zdrowy rozsądek? Każdą głupotę można napisać ale kto chce mieszkać w mieście gdzie dominują szerokie ulice pełne samochodów? A co z jakością życia? Nic tego nie zmieni ani szersza ani węższa ulica ani dobra komunikacja miejska. Czekam na obwodnice Panie R. Trzaskowski. Byle czym się Warszawa nie zadowoli.

  A o jakiej obwodnicy mówisz? śródmieścia mam rozumieć skoro mówisz o Trzaskowskim że ma w mieć w niej jakiś udział?:)

 • A777

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2018 12:16 ~A777  njhuytg~njhuytg

  Z własnych mieszkań nikt nie wyrzuci a jak się żyje na koszt pozostałych zajmując lokale z zasobów miasta to jestem za. Podpisuję się dwoma rękami pod sprzedażą terenów na których stoją budynki komunalne! ZGN-y to zaraza zżerająca to miasto. Żadna władza w Wa-wie nie okradała i nie okrada. Po prostu trzeba pogodzić się z faktem, że jak się z czegoś korzysta to trzeba za to płacić a nie całe życie w mieszkaniu komunalnym bez opłat za wodę, centralne ogrzewanie, z niskim czynszem i inny wygodami za które w lokalach spółdzielczych trzeba słono bulić.
  kwinto~kwinto

  Podaj adres dostawcy, tak dobry towar jest bezcenny !
  PS.
  1. "dwoma rekami = półtorej roku",
  szanuj język polski, łącznie ze stylistyką i interpunkcją - jest tego warty.
  2. głosisz demagogię -w mieszaniach komunalnych czynsze są porównywalne z pozostałymi, płacimy za wodę, CO i pozostałe media.
  Bądź rzetelny w swoich ocenach, bowiem na naukę zapewne za późno!

  Ad vocem~Ad vocem

  Szkoda twego wysiłku, bo to gł..ek POspolity. Oni zamiast głów mają pustaki i w zależności od przekazu dnia, powtarzają swoje mantry.

  W powtarzaniu mantr, to pis jest mistrzem i jego wyznawcy. "Przez osiem ostatnich lat"... powtarzała przy każdej okazji pani premier. Wynik 27/1 a wielbiciele powtarzają zgodnym chórem: "zwycięstwo". Nie oceniaj innym swoją kiepską miarą. No, chyba, że za judaszowe srebrniki ? Zapamiętaj - im więcej nienawiści i agresji, tym gorszy będzie wynik.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »