Informacje

20.08.2013 18:00 Referendum 13 października

Taka będzie karta do głosowania

SERWISY:

- Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Hanny Beaty Gronkiewicz-Waltz Prezydenta m.st. Warszawy przed upływem kadencji? - na tak postawione pytanie odpowiedzą wszyscy, którzy zdecydują się wziąć udział w październikowym referendum.

Głosowanie odbędzie się w niedzielę 13 października. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7-21.  Zaznaczyć będzie można odpowiedź TAK albo NIE. Głosując za odwołaniem trzeba postawić znak "X" w kratce obok odpowiedzi "TAK". Głosując przeciw, trzeba postawić znak "X" w kratce obok odpowiedzi "NIE".

Postawienie znaku "X" w obu kratkach albo niepostawienie znaku "X" w żadnej kratce powoduje nieważność głosu. Dla niewidomych przygotowana będzie nakładka z alfabetem Braille’a

166 tys podpisów

O dacie referendum poinformowała we wtorek komisarz wyborcza w Warszawie sędzia Dorota Tyrała. Pełnomocnik referendalny Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej Marek Makuch podał, że prawidłowo złożonych podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum jest 166 tys. 726.

Referendum będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy wzięli udział w wyborze odwoływanego organu. W wyborach prezydenta Warszawy w 2010 r., w których zwyciężyła Gronkiewicz-Waltz, wzięło udział 649 049 osób. Oznacza to, że referendum w sprawie jej odwołania będzie ważne, jeśli zagłosuje co najmniej 389 430 osób.

REFERENDUM W WARSZAWIE:

lata//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • atde

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 21:09 atde

  Czy to aby nie Skowyt i wycie Platformy ze nadchodzi Rozliczenie ale nie przez nich samych jak to jest z Zamachem Smolenskim to bedzie rozliczenie przez Sad POlowy.

 • atde

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 20:37 atde

  Warszawiacy wiedza Kto kazal ich wymordowac jak bylo POwstanie to robota Komunistow i Folksdojczow a teraz Rzadza Warszawa i POlska ,precz z Agentami i Zlodziejami z PO Precz ,.Po wyborach sie ich Konkretnie rozliczy DEKRETEM o calkowitej Konfiskacie wszystkiego co POsiadaja do dziesiatego POkolenia.

 • Ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 18:42 ~Ewa

  PRZECINAK_149PRZECINAK_149

  12:56 ~beti

  Skasowała bilety na jedną linię, skasowała autobusy 117 i 210. Mieszkańcy Ursynowa,Wilanowa,Służewa n/Dolinką idzcie na referendum odwolajcie HGW

  I wiele innych linii autobusowych,a uczyniła to wraz z ZTM-em. A od stycznia 2014 r. następna podwyżka cen biletów !!! Bilet normalny,jednorazowy będzie kosztował 5,20 zł. !!!

  No to ja chyba miałam dziś "Fata-Mruganę" bo jechałam 117..... :-)

 • wkurozn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 11:16 ~wkurozn

  odwołajmy prezydenta Torunia, albo nie , albo nie , o np. Bydgoszczy albo nie , albo nie , zróbmy referendum odwołania wszystkich prezydentów w każdym mieście dlaczego ktoś akurat do Wawy , najbardziej prężnie rozwijającego się wreszcie miasta się doczepił.

 • PawełZOchoty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2013 08:52 ~PawełZOchoty

  zbysio~zbysio

  Czas podziękować pani prezydent i jej parti za zabranie nam i naszym rodzinom biletów wolnej jazdy żegnaj hgw adieu a za rok podziękujemy twoim kompanom  I bardzo dobrze, że zabiera. Wam jeszcze rozumiem, ale wasze teściowe i cała rzesza rodzin korzystająca z biletów wolnej jazdy to czyste złodziejstwo, dzięki temu trzeba było podniść ceny biletów w ZTM. Będę głosował, oczywście jak pójdę, przeciw odwołaniu. Nie dopuszczę do tego aby w moim mieście prezydnetował następny Kłamczyński razem z jego PiSuarem.

  Pozdrawiam Was.

 • rowerzysta_mrw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2013 23:05 ~rowerzysta_mrw

  390 000 głosów? Żaden PYOBLEM!

 • qaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2013 22:23 ~qaz

  "Szanowne Słoiki, jak się nie podoba to wypad." - No właśnie słoiku - wypad a nie zabieraj zgłosu

 • Rej Rejowski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2013 19:19 ~Rej Rejowski

  Brońmy Hani!
  Szanowne Słoiki, jak się nie podoba to wypad. Jest jeszcze tyle "młodych" miast w Polsce jak Toruń, Bydgoszcz, Wrocław. Do wyboru...

  Hania nie udzielała się w mediach bo nie miała czasu na pierdoły.

  pozdrawiam

 • zbysio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2013 18:07 ~zbysio

  Czas podziękować pani prezydent i jej parti za zabranie nam i naszym rodzinom biletów wolnej jazdy żegnaj hgw adieu a za rok podziękujemy twoim kompanom

 • PRZECINAK_149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2013 16:51 PRZECINAK_149

  12:56 ~beti

  Skasowała bilety na jedną linię, skasowała autobusy 117 i 210. Mieszkańcy Ursynowa,Wilanowa,Służewa n/Dolinką idzcie na referendum odwolajcie HGW

  I wiele innych linii autobusowych,a uczyniła to wraz z ZTM-em. A od stycznia 2014 r. następna podwyżka cen biletów !!! Bilet normalny,jednorazowy będzie kosztował 5,20 zł. !!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »