Informacje

19.11.2016 07:18 jako pierwsi pokazujemy wizualizacje

Tak ma wyglądać park
nad tunelem obwodnicy

SERWISY:

Portal tvnwarszawa.pl dotarł do wizualizacji parku nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie. Oficjalnie będą zaprezentowane za kilka dni. Na obrazkach widać betonowe konstrukcje i nasypy, nie wiadomo jednak, jakie są szanse na ich budowę. Wciąż nie ma niezbędnego porozumienia między miastem a inwestorem POW. Jeżeli park powstanie, to nie wcześniej niż po zakończeniu ursynowskiego odcinka drogi.

Wizualizacje będzie można obejrzeć od poniedziałku do 4 grudnia na wystawie w ursynowskim ratuszu. Władze dzielnicy zapraszają mieszkańców na wirtualny spacer. - W poniedziałek odbędzie się premierowy pokaz 3-minutowego filmu, będącego spacerem po modelu 3D zaprojektowanego terenu – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa. Spotkanie zaplanowano 21 listopada o godz. 18.00.

 

Dwa kilometry zieleni

Wcześniej dzielnica zorganizowała nietypowe konsultacje. Nietypowe, bo park projektowali sami mieszkańcy. A pole do popisu mieli spore: tunel Południowej Obwodnicy Warszawy będzie miał ponad dwa kilometry długości. Przetnie całą dzielnicę wzdłuż ulicy Płaskowickiej, pod al. KEN i pierwszą linią metra. - Prezentowana koncepcja stanowi wynik konsultacji społecznych i została wypracowana przez mieszkańców Ursynowa i ekspertów z różnych dziedzin – dodaje Robert Kempa.

Dzielnica nie chce zdradzać szczegółów dotyczących parku. Mamy je poznać właśnie w poniedziałek. Ale zanim zostanie wbita pierwsza łopata pod nasadzenia i wytyczenie alejek, niezbędne jest umowa między inwestorem POW, czyli Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, a samym miastem.

>> PROBLEM OPISYWALIŚMY NA TVNWARSZAWA.PL <<

Tej jednak wciąż nie ma, o czym informuje nas przedstawicielka GDDKiA Małgorzata Tarnowska. Jak twierdzą drogowcy, na spotkaniach z przedstawicielami stołecznego ratusza sprawa niezbędnego porozumienia była wielokrotnie sygnalizowana. Kontrakt zawarty przez GDDKIA z wykonawcą ursynowskiego odcinka POW (Astaldi) nie przewiduje urządzenia terenów zielonych nad tunelem, tylko przywrócenie stanu sprzed rozpoczęcia inwestycji.

- Napisaliśmy do burmistrza Ursynowa pismo dotyczące przygotowania przez samorząd szkicu odpowiedniego porozumienia. Do dnia dzisiejszego nie mamy odpowiedzi. Poinformowaliśmy, że dalsze odwlekanie może uniemożliwić realizację parku - poinformowała nas na początku miesiąca rzecznik GDDKiA.

To jednak nie wszystko, bo oprócz koncepcji terenu zielonego, niezbędny jest jego projekt, aby mógł zostać włączony, po ustaleniach z wykonawcą, do dużego projektu - budowy obwodnicy. Na to może nie wystarczyć czasu, bo jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, firma Astaldi realizująca kontrakt w szybkim tempie, przygotowuje się do uzyskania decyzji ZRID - pozwolenia na budowę POW.

kz/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Iwi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2017 12:26 ~Iwi


  Jan~Jan

  Po co na górze jezdnia jak samochody będą w tunelu?
  Wujek~Wujek

  Ja ci nie odpowiem, domyśl się !!!

  Chyba, że potrafisz lewitować w tedy nie będzie potrzebna Ci jezdnia :)

 • Alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2017 13:43 ~Alex

  Park? Cały w betonowych płytach? Komuś chyba sie pomyliły pojęcia. Zwykły deptak....

 • Zośka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2016 00:04 ~Zośka

  Park leży w granicach administracyjnych Ursynowa i kończy się na granicy z Wilanowem. Jego lokalizację wręcz prosi się aby otworzyć go na większą część Warszawy. W miejscu gdzie ulica F. Płaskowickiej ma swój koniec zaczyna się skarpa i biegnąca nią w dół do Wilanowa ulica Orszady. Przedłużenie parku do Wilanowa ulicą Orszady nadałoby przedsięwzięciu rzeczywistego charakteru parku. To dzięki zielonym terenom skarpy ursynowskiej którymi biegnie ul. Orszady Park mógłby być faktycznie parkiem a tak będzie tylko ładnym deptakiem wzdłuż ruchliwej, głośnej ulicy. Koncepcja przedłużenia parku wymaga jednak współpracy dwóch dzielnic ponieważ ul. Orszady leży w granicach administracyjnych Wilanowa lub zaangażowanie się w przedsięwzięcie władz miasta. Warto. Mogłoby to być jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc do rekreacji w stolicy.

 • jaaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 12:13 ~jaaga


  popieram!

  dostojewski~dostojewski

  Bazarek do całkowitej likwidacji w ciągu tygodnia to od dawna już ledwie zipie. Odżywa jedynie w weekendy za sprawą "amatorów" produkowanej w Bóg wie jakich warunkach wędliny, pieczywa, ciast oraz handlarzy chińskich gaci i skarpetek.
  tylko szpeci i zaśmieca okolice!
  straszyflo~straszyflo  Ależ nie ma przymusu chodzenia na bazarek, jak się nie podoba PANSTWU to nawet nie ma obowiązku patrzeć w tamtą stronę. Bazarek na dołku istnieje praktycznie od początku osiedla i bardzo dobrze spełnia swoją rolę. Można kupić świeże warzywa i owoce, tak zwane mydło i powidło. Takie miejsca są potrzebne, trzeba o nie tylko bardziej dbać.

 • toja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 12:09 ~toja

  Zanim GDDKiA poszła na wojnę totalną z mieszkańcami Wesołej, też łudziła ich takimi wizualicjami terenów rekreacyjnych nad tunelem, z którego budowy w ostatniej chwili próbowała się wycofać.

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 09:19 ~karol
  Wojtek ~Wojtek

  Nareszcie. Nie w końcu się zacznie budowa, bo to, co się dzieje na ulicach południowej Warszawy to jakaś paranoja.
  Ruszać z POW, ruszać z budową !!!
  To miasto jest dla Nas - MIESZKAŃCÓW !!!
  A i jeszcze jedno. Obowiązkowy podatek dla przyjezdnych ze wsi i innych słojanów.
  I będzie git. A nie to, że w Warszawie się pracuje i zarabia piniądze a podatki u mamy na wsi, OC u mamy na wsi... bo taniej.
  Chcesz tu mieszkać - płać tak jak My - WARSZAWIACY. Jak nie - wypad, przymusu mnie ma. My was tu nie chcemy i nie zapraszamy.
  A jak już jesteście i kożystacie z infrastruktury Naszego Kochanego Miasta, to partycypujcie w jej utrzymaniu.
  Mam tak samo jak Ty, miasto moje a w nim .............
  Balcerek z Natolina~Balcerek z Natolina


  "Jaka tam Warszawa? Ja to się urodziłem w Warszawie. Ojciec się urodził w Warszawie a tu co, do sklepu trzy kilometry, do Lasów Kabackich możesz skoczyć w trymiga, a przed wojną to się kolejką wilanowską jeździło. Wyprawa na cały dzień....". :)

  ew61ew61

  Balcerek! jak się urodziłeś, to do dziś z tym rozumem zostałeś.
  KP2015KP2015  Planowano przebieg autostrady jak Ursyniowa jako dzielnicy jeszcze długo nie było.

  no prosze, a bylem pewny ze to w 2006 zimny lech wskazal przebieg przez miasto zamiast okolic gory kalwarii.

 • buu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 08:54 ~buu

  Nikt tego nie zrealizuje! Nic takiego nie powstanie!

 • Mieszkaniec Imielina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 08:37 ~Mieszkanie…

  No i będzie gdzie pobiegać po równym:)2km, to całkiem przyjemna pętelka. 2,5 razu i dyszka z rana zaliczona. Już nie mogę się doczekać:) Miłego dnia smutaski:)

 • Zyga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2016 22:29 ~Zyga


  zakopane~zakopane

  Bez wchodzenia w szczegóły, sama koncepcja jest wspaniała. Samochody i spaliny pod ziemią, a ludzie i dodatkowa zieleń na powierzchni. Bez żadnych przejść podziemnych i kładek. Tak powinno być wszędzie.
  pol~pol

  Szkoda tylko że pomimo miejca na autostradę na powierzchni z naszych podatków pójdzie na to 1,5 mld złotych.

  W tym miejscu autostrady nie powinno być ! Przecinać miasto czymś takim , to barbarzyństwo ! Mimo , że będzie w tunelu to spaliny będą musiały być gdzieś odprowadzane . Ten co podpisał te plany , będzie się w piekle poniewierał!!!

 • straszyflo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2016 21:58 ~straszyflo

  popieram!

  dostojewski~dostojewski

  Bazarek do całkowitej likwidacji w ciągu tygodnia to od dawna już ledwie zipie. Odżywa jedynie w weekendy za sprawą "amatorów" produkowanej w Bóg wie jakich warunkach wędliny, pieczywa, ciast oraz handlarzy chińskich gaci i skarpetek.
  tylko szpeci i zaśmieca okolice!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »