Informacje

24.07.2011 15:01 skończą do 30 listopada?

Tak budują Narodowy

SERWISY:

Zamiast gotowej areny możemy zobaczyć plac budowy. Stadion Narodowy miał być gotowy 22 lipca, jednak po tym, jak ujawniono niedoróbki, nowy termin ukończenia obiektu to 30 listopada.

Kilka dni temu zamiast uroczystego przecięcia wstęg na Narodowym można było zobaczyć budowniczych, którzy w pocie czoła uwijają się z robotą. Inwestycja ma opóźnienie. Jego przyczyną są m.in. wadliwie zbudowane schody kaskadowe okalające stadion - co ujawnił portal Kontakt 24.

Po wykryciu tej niedoróbki Narodowe Centrum Sportu zdecydowało się na zmianę lidera konsorcjum budującego obiekt (budowę dokończy Hydrobudowa, a nie Alpine Bau) i przesunięcie terminu oddania na 30 listopada.

Co trzeba jeszcze zrobić?

Lada moment rozpocznie się wzmacnianie konstrukcji wadliwie wykonanych schodów za pomocą stalowego rusztowania.

Jednak nie tylko schody nie są jeszcze gotowe na przyjęcie kibiców. Wciąż trwają tu prace wykończeniowe, m.in. montaż instalacji, oświetlenia czy krzesełek.

WYBIERZ SIĘ NA WIRTUALNY SPACER PO NARODOWYM

1000 pracowników

Budowa Stadionu Narodowego rozpoczęła się we wrześniu 2008 roku (ZOBACZ KALENDARIUM BUDOWY). Dziennie pracuje na niej ponad 1000 pracowników. Praca trwa całą dobę.

Konstrukcja powstała w niecce dawnego Stadionu X-lecia. Unikatowym rozwiązaniem jest ruchomy dach stadionu zawieszony na stalowych linach, ze stalową zwisającą pośrodku iglicą.

Stadion ma dwa pierścienie trybun: dolne i górne. Pod trybunami powstaną restauracje, sale wystawowe i konferencyjne czy biura.

Murawa boiska zostanie położona na żelbetowej płycie umieszczonej ponad 8 m wyżej niż dawna płyta stadionowa. Pod nią powstanie dwupoziomowy podziemny parking.

BUDOWA NARODOWEGO W MINUTĘ:

 

bf//mz

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rafalafar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2011 00:03 ~rafalafar

  Za opóźnienia odpowiada Donald Tusk i jego ministrowie, którzy zamiast siedzieć przy biurkach, wozić się limuzynami i latać samolotami na bezproduktywne spotkania dyplomatyczne, tracąc przy tym miliony złotych na paliwo, hotele, obiadki etc, powinni złapać za młotki, packi i wiertarki i budować autostrady, stadiony i lotniska, a nie tylko mówić, że budują!
  Po co Warszawie stadion? W Mińsku nie mają i żyją! Lepiej rozdać bezdomnym i bezrobotnym, albo głodnym dzieciom w Afryce! W Grecji i Portugalii wybudowali drogie stadiony i teraz mają kryzys! Szwajcaria organizowała poprzednie mistrzostwa i przez to ich waluta mocno drożeje!
  Natychmiast przerwać budowę i rozebrać stadion, a za pieniądze z odzyskanych cegieł i przetopionej stali kupić sprzęt ratujący życie chorym na raka!

 • oszuści

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2011 17:04 ~oszuści

  ile razy powtórzycie jeszcze nieprawdziwą informację że stadion narodowy miał być oddany 22 lipca? Termin określony w SIWZ do przetargu na budowę to 30 maja 2011! Dopiero później nie wiadomo na jakiej podstawie zmieniono termin na 22 lipca a ostatnio na 30 listopada. I tak jak juz tutaj pisałem mamy do czynienia z aferą dużego kalibru bowiem zwycięskie konsorcjum przedstawiło wprawdzie najniższą cenę ale prawdopodobnie tylko dlatego iż otrzymało gwarancje iż budowa bedzie trwała o wiele dłużej niż zakładano a jednocześnie NIE ZOSTANĄ NAŁOŻONE KARY zapsiane w kontrakcie. Przy takim opóźnieniu jakie mamy wyniosłyby one 380 mln PLN. Jak wiadomo NCS odstapił od egzekwowania kar umownych.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »