Informacje

11.09.2013 20:53 Zamówią 300 tys sztuk

Tak będzie wyglądała nowa karta miejska

SERWISY:


Zarząd Transportu Miejskiego postanowił zmienić wygląd karty miejskiej. Teraz ma być biało-czerwona z kolorowym napisem "Warszawska Karta Miejska". Miasto chce ich zamówić 300 tysięcy sztuk.

Karty nie będą już niebieskie, lecz biało-czerwone. Na nowym wzorze pojawi się kolorowy napis "Warszawska Karta Miejska" stylem nawiązujący do tego z promocyjnego hasła "Zakochaj się w Warszawie".

- Wyczerpał nam się zasób kart miejskich. Musimy go uzupełnić, a przy okazji postanowiliśmy zmienić ich wygląd – mówi Małgorzata Potocka z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego. - Oczywiście nowy wzór nie oznacza konieczności wymiany starych kart. Wszystkie pozostają ważne - dodaje.

Zamówili 300 tysięcy sztuk

W związku z tym ZTM ogłosił przetarg na dostarczenie 300 tysięcy kart zbliżeniowych. Oferty można składać do 12 września.

Na nowej karcie będzie można przylepić hologram z napisem "Płacę w Warszawie”, wtedy karta miejska zmieni się w "Kartę Warszawiaka" uprawniającą do zniżek w komunikacji miejskiej oraz miejskich instytucjach.

CZYTAJ O KARCIE WARSZAWIAKA

Reportaż Łukasza Wieczorka o nowych cenach biletów:


lata/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • janka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2014 21:21 ~janka

  ludzie oszaleliście,bilety mają ogromną cenę,juz nie na kieszeń przeciętnego Kowalskiego a wy wyzywajcie sobie od warszawiaków i słoików a tak naprawde ratusz robi co chce,pozagryzajcie się wy psełdo inteligenci warszawscy i wy niepotrzebni przybysze z prowincji to może dzięki wam dojdzie do kolejnych rozbioru ,jedno wielkie warcholstwo

 • Nielubiący Warszawy warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 21:08 ~Nielubiąc…

  Sprawa jest dość prosta:
  Chodzi o pieniądze dla Miasta Warszawy na zaspokojenie jej podstawowych potrzeb. Tak jak je widzą a)urzędnicy b) biznesmeni - pracodawcy c)mieszkańcy, d)przyjezdni - załatwiający różne sprawy w stolicy . To nie jest na pewno natury do rozważań: jak będzie sprawiedliwiej.
  Jakie potrzeby są podstawowe? Każdy ma własne preferencje.
  Moje obserwacje są takie: gdy jestem gdziekolwiek w Polsce chciałbym popływać. Z tym jest najgorzej w Warszawie. Godzę się z tym bo jest wiele bardziej podstawowych potrzeb. To nie Polska buduje Warszawę, jest raczej odwrotnie. Warszawa zaciąga kredyt by spłacić "janosikowe". Bo są zapewne liczne miasta z niezaspokojonymi potrzebami podstawowymi. Warszawa, też do nich należy.

 • kalka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2013 13:36 ~kalka

  Ja popieram pomysł z kartą warszawiaka-słoiki zacznijcie płacić podatki w Warszawie a nie tylko korzystacie z W-wy, a samochody i koszty utrzymania po kosztach :/ zabieracie pracę innym a nic nie dajecie Warszawie a jeszcze krytykujecie stolicę -żenada -JESTEM ZAA !

 • michau

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2013 19:24 ~michau

  niezaleznie gdzie płacę podatki, kupując bilet czy kartę miejską dokładam się do infrastruktury,z której korzystam i która jest dla wszystkich, którzy z niej korzystają
  tego typu podziały na warszawiaków i niewarszawiaków wg mnie nie służą niczemu dobremu, prowadzą do podziałów społecznych (lokalnemu nacjonalizmowi)
  Warszawa jest stolicą kraju i dużą aglomeracją, zatem oczywistym jest to, że odwiedza ją wiele osób spoza miasta i kraju, a może przyczyna tkwi w tym , ze za mało osob korzysta z infrastruktury i warto byłoby zmusić mieszkańców do przesiadania się z samochodów do komunikacji miejskiej zapewniłoby to wiecej wpywów do kasy miejskiej,ale chyba to już Warszawa przerabiała, jak po kampanii społecznej ludzie zostawiali samochody na parkingach i przesiadali sie do ZTM okazało się, że transport nie daje rady i prosili (ZTM)o to by ludzie zmieniali godziny pracy bo w godzinach porannych metro i ZTM były sparaliżowane..

 • mall

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2013 09:30 ~mall

  Mieszkam pod warszawą, ale obydwoje z mężem dojeżdżamy codziennie do pracy w wawie.

  Nasze dzieci jednak chodzą do szkoły i przedszkola u nas na wsi, więc wolę płacić podatek tu gdzie mieszkam, żeby zasilać dużo mniejszy nić warszawski budżet.

  co innego gdyby w końcu ktoś stworzył metropolię warszawską. wszędzie w świecie klasa średnia mieszka na obrzeżach lub tuż pod wielkimi miastami, tylko u nas jest problem...

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 19:19 ~mmm

  "o nie, nie!!! Zasada powinna być prosta - rozliczasz się tam gdzie pracujesz bo tam korzystasz z infrastruktury!!!"

  Jeszcze prostsza zasada. Rozliczasz się tam gdzie zużywasz infrastrukturę, a nie ważne co tam innego robisz.
  Do tego służy np. opłata za wjazd do centrum/miasta, jak np. w Londynie czy Berlinie. 100% sprawiedliwości.

 • Mokotowianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 17:53 Mokotowianin  OnA~OnA

  W Warszawie mieszkam i rozliczam się już od kilku lat. Mimo, że jestem tzw. słoikiem, nie widzę sensu dokładać się do budżetu mojego rodzinnego miasteczka, skoro to tu codziennie korzystam z całej dostępnej infrastruktury. Zasada rozliczania powinna być prosta, rozliczasz sie tam gdzie mieszkasz a nie skąd pochodzisz. Pozdrawiam :)
  moko~moko

  o nie, nie!!! Zasada powinna być prosta - rozliczasz się tam gdzie pracujesz bo tam korzystasz z infrastruktury!!!
  Wrrr~Wrrr


  Korzystasz tam gdzie mieszkasz. Już nie kombinuj.

  To pracuj tam gdzie mieszkasz i tam się rozliczaj a skoro pasożytujesz na Warszawie to będziesz płacił drożej. Nie dociera?

 • Mokotowianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 17:51 Mokotowianin

  roman~roman

  Kolejnym krokiem będzie obligatoryjny obowiązek noszenia opaski z symbolem słoika. Następnym krokiem będzie wprowadzenie wydzielonych w komunikacji ZTM przestrzeni dla słoi i niesłoi - coś na wzór niemieckiego pomysłu z czasów okupacji. Kara za przejazd w niewłaściwej strefie - 200x cena jednorazowego biletu - dotyczyć będzie tylko słoi. Gratulacje dla ratusza przez małe "r".

  jeżeli to ma zmusić słoje do płacenie podatków w miejscu pracy to się to wprowadzi, czy to takie trudne do zrozumienia że Warszawa ma dość pasożytów ze słoikowa? Pracujesz, korzystasz to płać a nie tylko doisz i doisz...

 • Mokotowianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 17:43 Mokotowianin  OnA~OnA

  W Warszawie mieszkam i rozliczam się już od kilku lat. Mimo, że jestem tzw. słoikiem, nie widzę sensu dokładać się do budżetu mojego rodzinnego miasteczka, skoro to tu codziennie korzystam z całej dostępnej infrastruktury. Zasada rozliczania powinna być prosta, rozliczasz sie tam gdzie mieszkasz a nie skąd pochodzisz. Pozdrawiam :)
  moko~moko

  o nie, nie!!! Zasada powinna być prosta - rozliczasz się tam gdzie pracujesz bo tam korzystasz z infrastruktury!!!
  tass~tass

  Umiesz czytać ze zrozumieniem ?

  a Ty?

 • Zbyszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2013 17:29 ~Zbyszek

  do KR XXXXX:
  gdyby inne miasta wprowadziły tę inicjatywę nie byłoby problemu, nikt by nie krzyczał, ale że Warszawa, no to trzeba poużywać sobie, przelać frustracje na innych, "bo w Warszawie to za darmo powinno być", mentalność wiejska niestety, socjalizm wychodzi...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »