Informacje

09.08.2013 19:55 wypadek na trasie S8

Tablice nie ostrzegły kierowców przed ogromnym korkiem

SERWISY:


Piątkowy wypadek na trasie S8 spowodował ogromne utrudnienia w ruchu. Ale tablice informacyjne, które powinny informować o bieżącej sytuacji na drodze, nie ostrzegły kierowców przed 10-kilometrowym korkiem.

Do zderzenia trzech aut doszło w piątek ok. godz. 15.30. Kierowcy jadący w stronę Poznania utknęli w ogromnym korku. W krytycznym momencie miał on nawet 10 kilometrów, ponieważ aut wciąż przybywało.

Z pewnością przyczyniły się do tego tablice informacyjne, które powinny ostrzegać przed podobnymi sytuacjami. Jednak tablice w al. Prymasa Tysiąclecia w okolicy Powązkowskiej nie zareagowały na wypadek. Wyświetlały jedynie taki komunikat: POŁUDNIOWA OBWODNICA WARSZAWY OTWARTA. Dlaczego?

Winna awaria

- Mieliśmy poważną awarię komputerów w punkcie informacji drogowej. Tablice zmiennej treści rzeczywiście nie działały. Nie mieliśmy także podglądu z kamer – informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Pracujemy nad naprawą systemu – dodała.

b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zoran

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2013 10:20 ~zoran

  Akurat własnie teraz mieli awarię :)
  A może to nie działa już od dawna tylko nikt nic z tym nie robi, bo przecież to niczyje (czyt: publiczne) ?

 • mięcho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2013 14:34 ~mięcho

  eddy~eddy

  Ja w piątek po południu zajrzałem na stronę Targeo i ze zdziwieniem zauważyłem na obwodnicy Warszawy S8 w stronę Pruszkowa długi czarny pasek, sygnalizujący korek. Myślałem, że to jakiś błąd, bo żadna strona internetowa ani telewizja informacyjna o 10-kilometrowym korku nie mówiła. Dziwne, bo jak coś wybuchnie albo się zapali to TVN24 już tam jest. Targeo zbiera automatycznie informacje z GPS w jadących samochodach i dlatego to było widać. To państwo Tuska musi upaść.

  z GPS ( + poprzez serwisy wykorzystujące łączność internetową)
  Chcesz razem z tym państwem upaść? Jedziemy wszyscy na jednym wózku.

  Poza tym te tablice to przecież największy przekręt na świecie - koszt tego systemu to był jakieś chore miliony złotych, a same tablice + system max 100 tys :/ + kiedyś mogły wyświetlać tylko jeden napis xDDDD

 • eddy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2013 17:34 ~eddy

  Ja w piątek po południu zajrzałem na stronę Targeo i ze zdziwieniem zauważyłem na obwodnicy Warszawy S8 w stronę Pruszkowa długi czarny pasek, sygnalizujący korek. Myślałem, że to jakiś błąd, bo żadna strona internetowa ani telewizja informacyjna o 10-kilometrowym korku nie mówiła. Dziwne, bo jak coś wybuchnie albo się zapali to TVN24 już tam jest. Targeo zbiera automatycznie informacje z GPS w jadących samochodach i dlatego to było widać. To państwo Tuska musi upaść.

 • enceladus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2013 12:16 ~enceladus

  Proponuję zmienić wszystkie tablice "zminnej treści" na tablice blaszane... zużywają znacząco mniej prądu, a tak samo "Wyświetlą" komunikat o "informacji drogowej pod nr tel 19 111" jak i "utrudnieniach w ruchu przez tunelem Wisłostrady" po wsze czasy... tak jak ma to miejsce teraz...

 • marzyciel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2013 11:55 ~marzyciel

  Cały ten system informacyjny to wielkie nieporozumienie! Powinien informować o sytuacji i możliwych objazdach, powinien dać kierowcy możliwość podjęcia decyzji. A jak jest?: przykład: tablica na Wisłostradzie (przejeżdżam codziennie) informowała mnie przez kilka miesięcy, że tunel zamknięty bez żadnej info o alternatywie - a gdybym był kierowcą tranzytowym? pierwszy raz w Wawce? nawet bym nie wiedział, że tu jest jakiś tunel.
  Wg mnie cały ten "Zintegrowany" (tylko z czym?) system sterowania jest do bani, gdyż ludzie decydujący o tym nie bardzo wiedzą do czego to ma służyć. Propozycja: Zainwestować i wysłać cała bandę urzędników na 6 miesięcy na wakacje szkoleniowe po krajach europy i obu Ameryk (w Azji nic nic zrozumieją, a w Ameryce południowej jest naprawdę kilak ciekawych rozwiązań godnych naśladowania!!!) żeby się czegoś nauczyli - będą zadowoleni z wycieczki i przy okazji wrócą, mam nadzieję mądrzejsi. Może ich nabyta wiedza zaowocuje mądrzejszym zarządzaniem drogami ku naszym, śmiertelników, beneficie!

 • wester

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2013 08:07 ~wester

  G. prawda. Żadnej awarii nie było tylko nikt glowa nie ruszyl, ze te tablice wlasnie do tego sluza. W tym centrum informacji przeciez nikt nie wie co sie na drogach dzieje, a wciskaja kit, ze awaria komputerow, akurat jak byl wypadek, ze awaria kamer akurat jak sie zapsuly komputery.

 • martin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2013 08:06 ~martin

  Żadna z zamontowanych tablic, czy to w Warszawie czy to na nowej S8 w kierunku Katowic, nie działa od wielu miesięcy. Podejrzewam, że one w ogóle nie są do niczego podłączone a żeby wyświetlić jakiś komunikat, trzeba fizycznie do nich pójść. To tłumaczy, dlaczego na tych tablicach wciąż wyświetlane są te same komunikaty. Pytanie tylko, po co więc wydaje się kase na coś, czego w GDDKiA nikt nie potrafi obsługiwać.

 • wwj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2013 07:53 ~wwj

  Obsługa tablic kończy robotę o 15.00. W czym problem?

 • insztalator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2013 07:25 ~insztalator

  Najpierw buduje się system za najniższą cenę a potem utrzymuje się za najniższą cenę. Szkoda że niby popsuł się serwery na gwarancji. No i jakie kary dostanie konserwator? A może porostu operator przeglądaj sobie allegro w tym czasie ;)

 • Radiesteta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2013 07:21 ~Radiesteta  vpw~vpw

  No co za pech. Pierwszy poważny dzwon i korek po horyzont a im akurat padły serwery. Co za amatorka. Dobrze, ze nigdy serwery nie padają jak trzeba zdjęcie z fotoradaru wysłać. Gratulacje
  stonka~stonka
  A NIE WYDAJE SIĘ TOBIE,ŻE ZA TYM WSZYSTKIM JEST TAKI SAM CZŁOWIEK JAK TY....?????MOŻE NIE CHCIAŁO MU SIĘ PRACOWAĆ...?????
  ja się nie znam, ale pada serwer to na tablicy co najwyżej krzaki wyświetla, a najczęściej nie wyświetla się nic...
  mmmm~mmmm
  Nie do końca jest tak jak piszesz. Tablica ma własny sterownik i to on decyduje co jest wyświetlane. A komunikaty do sterownika przesyła serwer. Więc jeśli serwer padł, to tablica wyświetlała ostatni poprawnie otrzymany komunikat... dlatego nie było krzaczków albo pustego ekranu...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »