Informacje

11.03.2014 20:10 nietrafiony "prezent" dla radnych

Tablety dla radnych bezużyteczne? Głosowali przez podniesienie ręki

SERWISY:

Kupione dla radnych Targówka tablety na razie na niewiele się przydają. Mimo że na sesji część samorządowców głosowała przy ich pomocy, to i tak musieli dodatkowo podnosić rękę. Dostali też drukowane projekty uchwał, choć mieli je również wgrane do urządzeń.

We wtorek radni po raz pierwszy skorzystali z tabletów, których zakup od kilku tygodni budzi spore kontrowersje. Urządzenia miały unowocześnić obrady. Burmistrz zachwalał, że uda się zaoszczędzić papier, a przewodniczący rady zapewniał: nie będzie pomyłek przy liczeniu głosów.

"Tabletów nie wzięliśmy"

Rzeczywistość okazała się inna. Spośród 25 radnych, zaledwie kilkunastu z nich pobrało tablety. Reszta, czyli radni Platformy Obywatelskiej (na Targówku są w opozycji - red.) z gadżetów nie skorzystali. - Odmówiliśmy przyjęcia tabletów. Podpisaliśmy się jedynie na liście obecności na sesji. Także tabletów nie wzięliśmy i nie mamy zamiaru tego robić - tłumaczy Jędrzej Kunowski, radny PO.

Co na to burmistrz Sławomir Antonik, który zdecydował o kupnie urządzeń? W rozmowie z tvnwarszawa.pl przekonuje, że o buncie radnych PO "oficjalnie nic nie wie".

Zamieszanie przy głosowaniu

Podczas sesji system do głosowania działał sprawnie. Gorzej było z samym głosowaniem. Część radnych oddawała głosy za pomocą tabletów – inni podnosili rękę. A ostatecznie podjęto decyzję, że wiążące głosowanie będzie odbywało się... poprzez podnoszenie ręki. W efekcie tablety leżały przy wydrukowanych projektach uchwał, które były również wgrane na tablety, więc o oszczędności papieru mowy nie było.

- Poza tym projekty uchwał dostajemy i tak wcześniej drogą mailową na prywatne skrzynki, więc tabletów na sesji nie potrzebujemy - przekonuje Jędrzej Kunowski.

Pieniądze wyrzucone w błoto

Na zakończenie sesji odbyła się dyskusja nad sensem zakupu urządzeń. Burmistrz Antonik zapowiedział, że jeśli tablety nie usprawnią pracy radnych, to zostaną przekazane do szkoły. Jednak szczegółów nie podał.

Ale już wiadomo, że zakup, który na razie się nie sprawdza sporo kosztował urząd. Z dokumentacji do której dotarliśmy wynika, że 30 tabletów wraz z oprogramowaniem kosztowało 27 tysięcy złotych. Reszta kwoty – 14 tysięcy złotych, to koszt licencji oprogramowania "eSesja", szkolenie pracowników i radnych oraz wdrożenie aplikacji na serwery urzędu dzielnicy. Jeżeli tablety zostaną przekazane do szkoły, oprogramowanie stanie się bezużyteczne.

bf/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Hipcio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2014 23:37 ~Hipcio

  Kasiu droga. Przeczytaj jakie masz składniki czynszu, ale tak ze zrozumieniem. Może dostrzeżesz, że nie wszystko podnosi spółdzielnia. A ponadto nigdy nie płać złodziejom. Ja tego nie robię i mam ciepłą wodę, ogrzewanie i inne wygody. Inwestycja w złodziei po prostu się nie opłaca.

 • Hipcio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2014 23:30 ~Hipcio

  Stasiu nie męcz się, abyś się nie zapocił. Jeszcze nie wiesz przed kim będziesz musiał bronić Targówka. Może przeoczyłeś, że Antonika odwołali.

 • Hipcio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2014 23:26 ~Hipcio

  Kazio nie wie co mówi. Trzeba starać się pojąć co mówią inni na podstawie dokumentów. Nuty zamówił Bugla, Antonik razem z nim podpisał umowę, z zapłacił Zawistowski..Taka jest rzeczywistość, a kto nie wierzy niech sprawdzi.

 • aga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2014 20:23 ~aga

  Targówek nie potrzebuje radnych!Damy sobie radę sami a pieniądze na diety Premierze prosimy przekazać na potrzebujące dzieci z Targówka

 • Grzesiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2014 19:01 ~Grzesiek

  Staruchy, niereformowalni, odwołać, powołać młodych, energicznych, znających się na nowych technologiach.

 • Kazio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2014 15:23 ~Kazio

  A pamiętacie nuty? Wesoło mamy na tym Targówku. Ciekawe, czy w sejfie trzyma Antonik te nuty za 100 tysięcy, czy pod poduszką :)

 • Kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2014 15:20 ~Kasia

  Mówmy stanowcze NIE Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno. Podnoszą nam co chwilę czynsze i jeszcze im mało?!

 • Stasiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2014 15:18 ~Stasiek

  Obrońmy Targówek przed Antonikiem. Mówmy prawdę.

 • KNP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2014 14:44 ~KNP

  Jak patrze na te nieskalane inteligencją nalane mordy tych radnych to mi się zbiera na wymioty.

 • Braciszek Tuck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2014 13:50 ~Braciszek Tuck

  radna ~radna

  A po co zdrajcom z PO tablety? Za to że ich nie wzięli, dostali nagrody pieniężne. A tablety wezmą za dwa, trzy miesiące jak sprawa przycichnie.

  Ty, bezradna. Radni z PO postąpili honorowo. Tabletów nie przyjęli. Ci pozostali wzięli je jak dzicy ludzie paciorki. Skoro obiecano tablety szkole, trzeba było słowa dotrzymać.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »