Informacje

03.10.2013 10:23 konferencja jarosława kaczyńskiego

"Ta władza poczuła się zagrożona i próbuje coś robić"

SERWISY:

- Kiedy ta władza poczuła się zagrożona, to próbuje coś robić. To niestety nie jest dobre świadectwo i jeszcze raz potwierdza, że ta pani powinna przestać być prezydentem, bo skoro może robić teraz, to mogła i przedtem - powiedział w czwartek Jarosław Kaczyński. Prezes PiS skomentował najnowsze zapowiedzi prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Rada Warszawy w czwartek zdecydowała o wprowadzeniu "Warszawskiej Karty Rodziny", zanim ta decyzja zapadła, mówił o niej Kaczyński.  - Bardzo dobrze, że ta kwestia została w końcu podjęta. Presja jak się okazało ma sens. Ma sens uparte zabieganie o sprawy ważne dla Warszawy i Polski, bo kwestia rodzin jest z całą pewnością ważna - powiedział Kaczyński.

I dodał: - Apeluję do Rady o to, żęby tę uchwałę podjęła. Ona jest niewystarczająca, ale trzeba od czegoś zacząć. Jeżeli to się zacznie, to będzie to bardzo dobre zdarzenie. W Warszawie powinno być tak, by rodziny były zachęcane do tego, by mieć dzieci, by Warszawa była przyjazna wobec rodzin - ocenił szef PiS.

Rodzina najważniejsza

Zdaniem Kaczyńskiego jest rzeczą ogromnie ważną, aby rodziny wielodzietne, te które mają co najmniej troje dzieci, miały istotne wsparcie. - Żeby im było po prostu łatwiej żyć, łatwiej wychowywać dzieci. Nie ma dzisiaj większego prezentu dla Polski niż dzieci - powiedział szef PiS. Dodał, że obecnie w Polsce jest o wiele za mało dzieci i naszemu krajowi grozi "ostra depopulacja" i trzeba "robić wszytko, żeby temu procesowi zapobiec".

- Władze Warszawy mogą zrobić tutaj bardzo wiele. Niestety długo zwlekały, ale miejmy nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie początkiem czegoś nowego, z czego będziemy mogli się cieszyć - powiedział prezes PiS.

Nic nie robi

Jarosław Kaczyński ocenił, że "decyzje, które są ostatnio podejmowane i w jakiejś mierze otwierają się na potrzeby mieszkańców Warszawy są decyzjami podejmowanymi pod presją referendum". - Kiedy ta władza poczuła się zagrożona to próbuje coś robić. To niestety nie jest dobre świadectwo i to jeszcze raz potwierdza, że ta pani powinna przestać być prezydentem, bo skoro może robić teraz, to mogła i przedtem. Nie miała dobrej woli i nie była zainteresowana interesami mieszkańców Warszawy. Zabrakło tego, czego brakuje całej jej partii, czyli empatii, poczucia, że inni też istnieją i trzeba się wczuwać w ich potrzeby - powiedział szef PiS.

Warunki preferencyjne

"Warszawska Karta Rodziny" zakłada wprowadzenie rozwiązań, dzięki którym dzieci i młodzież z warszawskich rodzin będą mogły od 2014 roku na preferencyjnych warunkach korzystać z dostępu do placówek kultury, sportu i rekreacji oraz z przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego.

"Karta" ma dotyczyć mieszkających w stolicy dzieci i młodzieży, jeżeli ich rodzice (lub samotny rodzic) rozliczają w mieście podatek PIT. Kolejną grupę stanowią dzieci w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej oraz osoby opuszczające ją po osiągnięciu pełnoletności (do 20. roku życia). Obejmie też mieszkających w mieście studentów (do ukończenia 26. roku życia), jeśli rozliczają tu podatek PIT albo gdy robią to ich rodzice (lub samotny rodzic).

Referendum w Warszawie odbędzie się 13 października.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

mn

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Celina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2013 21:29 ~Celina

  Prezes, a co konkretnio robił twój brat przez bite trzy lata a PiS przez cztery w Warszawie? Marcinkiewicz jako ostatni pisowski prezydent W-wy rzutem na taśmę, przez 6 miesięcy próbował nadrobić trzyletnie nieróbstwo twojego brata.

 • zenek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2013 20:45 ~zenek  qwerty~qwerty

  Przemówił ojciec wielodzietnej rodziny...
  henio~henio


  dokladnie.... zaprawiony w bojach rodzic w trudnej sytuacji zyciowej, znajacy wszelkie blaski i cienie rodzicielstwa + borykajacy sie z problemami finansowymi. To facet, ktory nie umie uprac, ugotowac, uprasowac. O sprzataniu nie ma pojecia, nie cierpi biedy, nie wie co to znaczy "przezyc do 1-go", stresowac sie utrata pracy, jezdzic komunikacja miejska, wstawac o 5-tej rano, ganiac do przedszkola, po zakupy, odrabiac z dziecmi lekcje, latac po panstwowych szpitalach, brac zwolnienia jak chore. Prawdziwa praca sie nie skalal, zajmuje sie tylko zawodowo pozywaniem, donoszeniem, opluwaniem, krytykowaniem. Nieudacznik....

  grizzli~grizzli

  Nic dodać, nic ująć.


  swieta prawda!

 • Anty PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2013 20:44 Anty PiS


  Anty PiSAnty PiS

  Adama Mickiewicza 49, tam będziemy bojkotować kaczyzm!
  Kaczuszka! Idziemy do ciebie!
  kapsel~kapsel
  Skąd przybywasz bolszewiku ?
  Jak byś spojrzał na mapę to ten mały i nic niewarty bolszewik mieszka na Żoliborzu.

 • emerytka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2013 19:09 ~emerytka

  P. Kaczyńcki "ta pani to'to prezydent Warszawy ,czy panu podobało się gdy ktoś powiedział "ten pan" na pana brata gdy prezydentował Warszawą. Pan do tej pory każe sie tytułować premierem ,chociaż nim nie jest od 6 lat

 • maxx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2013 18:19 ~maxx

  Jasne, władza poczuła się ZAGROŻONA. Ojej przez kogo? Przez tego małego śmiesznego pana z przerostem ego? :D

 • bych

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2013 18:05 ~bych

  a wy co probojecie zrobic????

  chyba zatrzymac rozpedzona lokomotywe jaka jest warszawa za rzadów hgw, bo dla was nie ma w nim miejsca.

  hamulcowych trzymac z daleka !!

 • gando

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2013 17:16 ~gando

  TEGO PANA MAMY DOSYC.

 • b72

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2013 17:07 ~b72


  b72~b72

  Najwiecej dla rodzin wielodzietnych zrobil za swojej stolecznej prezydentury Lech Kaczynski. Zbudowal Muzeum Powstania Warszawskiego, ktore jest przestroga co sie moze wydarzyc z setkami tysiecy mlodych ludzi jesli ktos ma nierealne poglady polityczne i lubi sie rzucac z szabla na czolgi.
  wąski~wąski  Pewnie jeszcze nie mieszkałeś w warszawie jak za rządów kaczora można było mieszkania wykupić na własność.Za śmieszne pieniądze.(...)


  Mieszkalem juz wtedy w Warszawie ok. 30 lat. Od urodzenia.

 • grizzli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2013 17:06 ~grizzli


  qwerty~qwerty

  Przemówił ojciec wielodzietnej rodziny...
  henio~henio


  dokladnie.... zaprawiony w bojach rodzic w trudnej sytuacji zyciowej, znajacy wszelkie blaski i cienie rodzicielstwa + borykajacy sie z problemami finansowymi. To facet, ktory nie umie uprac, ugotowac, uprasowac. O sprzataniu nie ma pojecia, nie cierpi biedy, nie wie co to znaczy "przezyc do 1-go", stresowac sie utrata pracy, jezdzic komunikacja miejska, wstawac o 5-tej rano, ganiac do przedszkola, po zakupy, odrabiac z dziecmi lekcje, latac po panstwowych szpitalach, brac zwolnienia jak chore. Prawdziwa praca sie nie skalal, zajmuje sie tylko zawodowo pozywaniem, donoszeniem, opluwaniem, krytykowaniem. Nieudacznik....


  Nic dodać, nic ująć.

 • sum

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2013 17:05 ~sum


  warsz~warsz

  lemingi bezmózgowe z PO, zapytajcie sie swojej kłamliwej baby jakie podwyżki podpisała od stycznia 2014 dla Warszawy. Tylko nie jezdzijcie pozniej po kase i prosiaczki do rodzinki na wies.Słoma z butów wam wyłazi.
  myslacy~myslacy

  prawda; chciałem dodać, że niedawno podano, że wśród 70% członków PO przyznających się do swojego wykształcenia, połowa ma "wykształcenie" podstawowe, a druga połowa wykształcenie średnie lub wyższe


  Nie czytaj ankiet ND, ani RM, to ci się w mózgu przewietrzy. Elektorat PiS to głównie ludzie najmarniej wykształceni, z różnych zacofanych zakątków naszego pięknego kraju.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »