Informacje

13.10.2010 18:19 Co z komunikacją?

"Sztandarowym dziełem Bemowa jest fontanna"

SERWISY:

- Na Bemowie nie zrobiono nic, prócz dokończenia tego co rozpoczął poprzedni zarząd dzielnicy - oskarżył obecne władze dzielnicy w programie "Twój Wybór" Włodzimierz Całka, były burmistrz Bemowa. - Na same inwestycje związane z przedszkolami dzielnica wydała 40 milionów złotych - odpierał zarzuty Paweł Bujski, jeden z radnych.

Zaproszenia do programu nie przyjął Jarosław Dąbrowski, burmistrz Bemowa. Jak napisał w specjalnie wysłanym oświadczeniu do redakcji, nie będzie przy jednym stole rozmawiał z Włodzimierzem Całką, ponieważ prowadzone jest dochodzenie prokuratorskie w sprawie, w którą jako szef komisji przetargowej zamieszany jest Pan Całka.

- Stoimy na stanowisku, że dopóki nie zapadł żaden wyrok, każdy ma prawo do dyskusji - skomentował Igor Sokołowski, prowadzący program "Twój Wybór".

"Fontanna i nic więcej"

Wywołany do tablicy Całka skorzystał za to z okazji do skrytykowania obecnych władz dzielnicy. - Sztandarowym dziełem obecnego zarządu jest fontanna na rogu Powstańców Śląskich i Radiowej, gdzie za ponad dwa miliony robi się inwestycję pomimo tego, że są dużo większe potrzeby. Ale rozumiem, że jak się nie ma pomysłów na funkcjonowanie dzielnicy, na inwestycje, to się robi fontannę -.

Z zarzutami byłego burmistrza nie zgadza się radny dzielnicy Paweł Bujski. - Powstało 500 dodatkowych miejsc, zmodernizowano kilka placówek - wyliczał radny.

Co z komunikacją?

Widzowie, którzy dzwonili w czasie trwania programu najwięcej pytań zadawali na temat komunikacji, w szczególności o tramwaje od Górczewskiej do Radiowej. - W przyszłym roku powinna rozpocząć się inwestycja, bo już mamy zarezerwowane na ten cel 50 milionów złotych - przypomniał Bujski.

Pojawiały się też pytania o losy osiedla "Przyjaźń", które ma być zlikwidowane. - Osiedle jest już zużyte. Jesteśmy po pierwszych rozmowach z przedstawicielami Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego. Są plany, aby w miejsce osiedla powstał nowoczesny kampus studencki - zdradza radny Bemowa jednocześnie dodając, że w tym miejscu prywatne domy nie zostaną zniszczone.

(Nie)potrzebna promocja?

Najwięcej kontrowersji wzbudził duży budżet dzielnicy na promocję. Ponad dwa miliony złotych rocznie. Pieniądze są wydawane na lokalną gazetkę, specjalną linię telefoniczną czy stację radiową. - Popołudniami są zamknięte boiska. Może te pieniądze wydać na instruktorów, którzy prowadziliby tam zajęcia - pytał Całka.

- Można to wydać na oświatę, gdzie tych pieniędzy brakuje - proponowała Danuta Wieluńska, dziennikarka lokalnej gazety. - Mieszkańcy nie chcą zabawy, chcą coś konkretnego - dodała.

Zdaniem Pawła Bujskiego pieniądze są dobrze gospodarowane. - Dzięki nim jest lepsza komunikacja z mieszkańcami - argumentował.

Za dużo urzędników

Włodzimierz Całka wyliczał również, że przez cztery lata liczba urzędników w bemowskim ratuszu zwiększyła się ze 150 do 280 osób. - Było to konieczne. Zrezygnowaliśmy z usług firm zewnętrznych i zatrudnione zostały osoby na etaty. Wychodzi taniej - odpowiadał Bujski.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • atakse

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2010 10:07 ~atakse

  "Widzowie, którzy dzwonili w czasie trwania programu najwięcej pytań zadawali na temat komunikacji, w szczególności o tramwaje od Górczewskiej do Radiowej. - W przyszłym roku powinna rozpocząć się inwestycja, bo już mamy zarezerwowane na ten cel 50 milionów złotych - przypomniał Bujski."

  Obietnica dla Bemowa z 2006(!!!) roku:
  "Budowa połączenia tramwajowego Bemowa-lotniska do Jelonek na odcinku Radiowa - Górczewska (wzdłuż ul. Powstańców Śląskich)."
  źródło: http://sites.google.com/site/gronkiewiczpl/programy-dla-dzielnic-1/bemowo

 • jaboja1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2010 19:24 ~jaboja1

  Na Bemowie mieszkam od 86 roku i moim zdaniem to była najlepsza kadencja władz samorządowych. Super że Burmistrz został na kolejną kadencję. Pan Całka nie ma prawa nikogo pouczać!!!! Za jego kadencji nie zrobiono nic!! On sam zasłynął tym że kilka razy Straż Miejska zbierała go z Bemowskich trawników kompletnie pijanego!!!

 • a t l

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2010 12:39 ~a t l

  Rozmawiam z wieloma rowiesnikami (35 lat) ktorzy tak jak ja zyja na bebowie od 81 roku. wszyscy sa bardzo zadowoleni z obecnego burmistrza i tego co robi dla naszej gminy. nowe place zabaw, amfiteatr, lodowisko, internet, bezplatna gazeta, nowe szersze ulice (powstancow slaskich, gorczewska) i wiele, wiele innych. tak trzymac

 • bemowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 15:01 ~bemowiak

  panie całka opluwa pan swoich byłych pracowników z ratusza! tylko wyjątkowa zawiść nie pozwala panu dostrzec zmian na lepsze! mieszkam na starym bemowie -drogi place zabaw szkoła to tylko niektóre przykłady na plus obecnego burmistrza!miła skuteczna obsługa w wom-co za pańskiej kadencji mocno kulało! na radiowej mieszkam od 1985 roku i wydaje mi się że to najlepszy okres w dziejach tej dzielnicy!brawo bemowskie władze!!!!!!!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »