Informacje

20.01.2014 16:45 zmiany na wniosek dyrektor

Szpital przy Barskiej bez oddziału ratunkowego

SERWISY:

Szpitalny oddział ratunkowy i poradnia chorób naczyń szpitala przy ul. Barskiej zakończyły działalność 10 stycznia – poinformował urząd wojewódzki. Zmiany wprowadzono na wniosek dyrektor placówki.

"W uzasadnieniu do złożonego wniosku władze szpitala przy ul. Barskiej wyjaśniają, że zmiany wynikają z koncepcji restrukturyzacji placówki. Deklarują również, że pacjenci szpitala będą obsługiwani przez izbę przyjęć, która dotychczas funkcjonowała w ramach SOR" – czytamy w komunikacie.

Urząd wojewódzki przypomina, że w Warszawie funkcjonuje obecnie 10 szpitalnych oddziałów ratunkowych.

Brakowało lekarzy

Już 7 stycznia wojewoda mazowiecki wstrzymał transportowanie pacjentów do szpitala przy ul. Barskiej przez zespoły ratownictwa medycznego. Taka decyzja została podjęta, bo brakowało obsady radiologów i lekarzy szpitalnego oddziału ratunkowego.

Jak pisała "Gazeta Stołeczna", szpital ze względu na oszczędności nie mógł zatrudniać radiologów. - Wprowadziliśmy system teleradiologiczny. Polega na tym, że zdjęcia rentgenowskie pacjentów przesyłane są do firmy, z którą podpisaliśmy umowę. Korzystając z usług dyżurujących na jej zlecenie lekarzy, przekazuje im zdjęcia do oceny – mówiła wówczas dziennikarzom gazety dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej św. Anny w Warszawie Mirosława Rutkowska.

Dyskusja radnych

O sytuacji w szpitalu na Barskiej, przyczynach zamknięcia SOR-u oraz koncepcji ograniczenia działalności tej placówki do oddziałów ortopedyczno-urazowego i rehabilitacyjnego poinformował radnych wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski na poniedziałkowej sesji Sejmiku Mazowsza.

– To co się dzieje na Barskiej jest wynikiem sytuacji, w jakiej znajduje się mazowiecka służba zdrowia – powiedział radny Grzegorz Pietruczuk (SLD). Jego zdaniem zamiast zamykać SOR wystarczyło zmienić system jego zarządzania.

"Ochota jest dobrze zabezpieczona medycznie"

Urząd Marszałkowski zapewnił, że mieszkańcy Ochoty w dalszym ciągu będą mieli dostęp do świadczeń zdrowotnych w trybie nagłym. - Dalsze funkcjonowanie SOR-u w obecnej postaci nie jest możliwe z uwagi na brak wystarczającego zabezpieczenia lekarskiego. Dlatego w miejsce SOR-u w szpitalu funkcjonować będzie izba przyjęć, do której również będą mogły przyjeżdżać karetki - czytamy w komunikacie urzędu.

Urzędnicy rozważają także koncepcję powrotu szpitala do formy placówki monospecjalistycznej – a zatem szpitala typowo urazowo-ortopedycznego z rozwiniętą rehabilitacją.

- Ponieważ Ochota należy do dzielnic dobrze zabezpieczonych medycznie: szpital przy Banacha, Lindleya, z funkcjonującym SOR-em, Wolski, czy przy Wołoskiej - przekonują urzędnicy.

ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2014 20:50 ~tola

  ta pani jest carem i bogiem to nie piersza jej placówka którą doprowadziła do ruiny jeżeli zielonych nie odsuniemy od władzy doprowadzą całą Polskę jak ten szpital

 • szperacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2014 21:21 ~szperacz

  http://www.przylek.pl/index.php?id=3
  Tak sie zaczyna love song for halina.
  Pani dyrektor swoja kariere managerska rozpoczela w latach 90

 • szpila

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2014 19:03 ~szpila

  Szpital na Barskiej idzie drogą Bródnowskiego. W obu rządy - PSL. Wyrwać kasę , jak się da i ile się da. Zlecać odczyty badań firmie zewnętrznej? Ktoś z PSL-u nią kieruje?
  Zarządzanie tą placówką należałoby oddać prokuraturze. W ciągu 4 lat powiększyć dług o 60 mln!!! Już przy 10, Pani Dyrektor powinna powiedzieć: przepraszam, to mnie przerosło i odejść. Ciekawe, czy w swoim prywatnym budżecie przez te 4 lata też ma straty. A może jednak mająteczek przyrósł w tym czasie?

 • bździągwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2014 21:09 ~bździągwa

  Na fb można zaprosić do znajomych Wscu św Anny

 • zez

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2014 11:13 ~zez

  I bez chirurgii i interny.

 • eee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2014 08:22 ~eee

  pracownik wscu~pracownik wscu

  wszystkich współpracowników zapraszamy na fb - sami musimy sobie radzić - alarmujmy stowarzyszenia sąsiedzkie, klub seniora, inne formalne i nieformalne grupy w dzielnicy - oni mogą pomóc - wykorzystajmy ten ułamek szansy, który nam został! nie idźmy jak baranki na rzeź!

  ps. banachowo nie ma np. ortopedii ani SORu. z wolskiego przyjeżdżają do nas. wołoska daleko. a lindleya... szkoda gadać.

  Gdzie na tym fb?

 • Polecam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2014 20:06 ~Polecam

  Dobry transport medyczny w Warszawie 512305122

 • pracownik wscu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2014 16:46 ~pracownik wscu

  wszystkich współpracowników zapraszamy na fb - sami musimy sobie radzić - alarmujmy stowarzyszenia sąsiedzkie, klub seniora, inne formalne i nieformalne grupy w dzielnicy - oni mogą pomóc - wykorzystajmy ten ułamek szansy, który nam został! nie idźmy jak baranki na rzeź!

  ps. banachowo nie ma np. ortopedii ani SORu. z wolskiego przyjeżdżają do nas. wołoska daleko. a lindleya... szkoda gadać.

 • zdziwiona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2014 14:55 ~zdziwiona

  A to dobre! Ciekawe z jakiej dzielnicy są Ci urzędnicy?! Szpital przy Banacha - jest na Ochocie, przy Lindleya - jest w Śródmieściu, Wolski - jest na Woli, a szpital przy Wołoskiej - jest na Mokotowie... Rzeczywiście dużo tych szpitali na Ochocie!

 • pracownicy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2014 13:03 ~pracownicy

  więcej prawdy w komentarzach: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-warszawa-znika-sor-na-barskiej,nId,1086137,th,69608134#commentsZoneList

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »