Informacje

02.06.2017 15:50 tylko na działce miasta

Szkoła na Kabatach będzie mniejsza niż planowano

SERWISY:

Nie udało się odkupić gruntu od dewelopera, więc szkoła na Kabatach będzie mniejsza niż pierwotnie zakładano. Wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na koncepcję architektoniczną placówki.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała właśnie rozporządzenie, które umożliwia ogłoszenie konkursu. Pula na nagrody i wyróżnienia wyniesie 80 tysięcy złotych. Zwycięzcy dostaną też zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

- Jest to jedna z tych "niemożliwych" spraw, o których do tej pory tylko się mówiło, które wreszcie doczekały się realizacji. Podobnie było z budową Dzielnicowego Ośrodka Kultury czy uruchomieniem komunikacji na ul. Baletowej. Dzieci z Ursynowa, szczególnie z rejonu Kabat, zyskają nowe miejsca, tak potrzebne w związku z wprowadzoną reformą oświaty – chwali się, cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym, burmistrz Robert Kempa.

Będzie, ale mniejsza

O tym, że u zbiegu ul. Iwanowa-Szajnowicza i Zaruby ma powstać szkoła z przedszkolem wiadomo od dawna. Zostało to uwzględnione w planie miejscowym uchwalonym w 2008 roku. Ale część liczącego 1,7 hektara terenu zarezerwowanego pod funkcję oświatową nie należała do miasta.

>> CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE <<

We wrześniu, w miejscu, gdzie miał powstać budynek, nagle wyrósł płot dewelopera. Część ursynowian pogodziła się już z tym, że placówka nie powstanie. Dzielnica próbowała ratować sytuację decydując się na budowę szkoły, ale mniejszej.

- Nigdy nikt nie powiedział wprost ile uczniów miałaby pomieścić placówka na Kabatach, więc ciężko mówić o różnicy. Jednym z naszych warunków będzie przygotowanie takiej koncepcji, która umożliwi rozbudowanie szkoły w przyszłości. Na razie konkurs będzie dotyczył działek, które należą do nas - wyjaśnia w rozmowie z tvnwarszawa.pl Kempa.

Burmistrz wciąż liczy na możliwość rozbudowy szkoły i przedszkola na południe - w kierunku Lasu Kabackiego, ale wydaje się to mało prawdopodobne biorąc pod uwagę, że to teren należący do firmy Longbridge. Deweloper dostał już pozwolenie na budowę bloku mieszkalnego w tym miejscu. Urzędnicy wiążą nadzieję, z tym, że prace wciąż nie ruszyły. Dlatego negocjują wymianę gruntów.

Odchudzony kompleks powstanie do 2019 roku.

kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • spo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2017 22:36 ~spo

  Ku chwale deweloperom..

 • Pstrre

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2017 17:25 ~Pstrre

  To kolejny przykład gamoniowatości władz miasta, dla których cały czas priorytetem jest sprzedanie jak najwięcej działek deweloperom. Interes mieszkańców się nie liczy.
  Tak było z terenem pod parking "park&ride" przy pierwszej stacji metra, tak jest z niezbędną szkołą podstawową oraz innymi elementami infrastruktury miejskiej.
  Ursynów najbardziej zaniedbanym 130-tysięcznym miastem w Europie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »