Informacje

15.03.2013 21:00 najtańsza oferta opiewa na 2 mln zł

Sześciu chętnych na przebudowę skrzyżowania Puławskiej z Poleczki

SERWISY:

Już tylko krok dzieli miasto od rozpoczęcia poszerzenia jednego z najbardziej ruchliwych stołecznych skrzyżowań. Do prac u zbiegu ul. Puławskiej, Poleczki i Pileckiego zgłosiło się sześciu chętnych. Najtańsza oferta opiewa na nieco ponad 2 miliony złotych.

Najtańszą ofertę złożyła firma FAL-BRUK, jej konkurenci proponują stawki w granicach 2,2-2,4 mln zł. Teraz jest czas na sprawdzanie formalności, a gdy to się zakończy drogowcy podpiszą umowę ze zwycięzcą przetargu. Od tego momentu będzie miał cztery miesiące na roboty.

Będzie szerzej

"Projekt przebudowy skrzyżowania ulic Poleczki, Puławskiej, Pileckiego obejmuje poszerzenia dzisiejszych jezdni zwiększając liczbę pasów ruchu na wlotach” – czytamy w specyfikacji przetargowej. Innymi słowy chodzi o poszerzenie skrzyżowania, z którego na co dzień korzysta mnóstwo kierowców.

Ulgę odczują kierowcy jadący Puławską od strony Piaseczna i skręcający w lewo, w Poleczki. Po remoncie będą mieli do dyspozycji dwa pasy. Jeszcze większe zmiany będą wprowadzone w kierunku Piaseczna. Ulica nie będzie już przy wjeździe na wiadukt zwężać się do dwóch pasów.

Bez zmian na Pileckiego

Tuż przed skrzyżowaniem drogowcy wybudują dwie wysepki. Układ pasów, patrząc od osi jezdni, będzie następujący: nowy pas do skrętu w lewo, w Pileckiego, tylko dla autobusów. Następnie, pomiędzy wysepkami, trzy pasy do jazdy na wprost i dodatkowy, czwarty pas, który łączy się z prawoskrętem w Poleczki.

Zmiany obejmą też ulicę Poleczki. Po remoncie ulica będzie szersza i prosto przez skrzyżowanie będą mogły przejechać jednocześnie dwa potoki pojazdów. Bez zmian pozostanie układ ulicy Pileckiego. Jak tłumaczą drogowcy, Prowadzone były pomiary ruchu i projektant stwierdził, że zmiany nie są potrzebne.

Nie zbudują ścieżek

"Na całym skrzyżowaniu w obrębie robót i zmian śladu krawężników przesunięciu ulegną słupy z sygnalizacja świetlną. Projekt nie przewiduje budowy chodników i ścieżek rowerowych. W całym zakresie robót ulegną one jedynie skróceniu ze względu na rozbudowę pasów ruchu” – brzmi zapis w dokumentacji projektowej.

WIĘCEJ O TEGOROCZNYCH PLANACH REMONTOWYCH DROGOWCÓW:

ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • JZI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2013 12:04 ~JZI

  Zgadzam sie, że nieposzerzenie Pileckiego do wyjazdu jest jakims nieporozumieniem. Z początku myslalłem, zgłównie o te zminy w tej przebudowie będzie chodziło..

 • nightwish

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2013 00:22 ~nightwish

  nie poszerzanie Pileckiego to jakiś żart. Zapraszam do pomiarów o godzinie 8:30, gdzie średnio na przejazd czeka się min. 15 minut. Ilość chętnych do przejazdu i skrętu znacznie wzrośnie po otwarciu (z jedynie rocznym opóźnieniem) POW.

 • Bet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2013 23:06 ~Bet

  Oczywiście wygra najtańsza (czytaj najgorsza) oferta. Ale się cieszę!!!

 • Dziadek tetryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2013 15:27 ~Dziadek tetryk

  Znając życie (protesty, odwołania itp.), roboty zaczną się nie wcześniej jak w czerwcu. W tym czasie prawdopodobnie otworzą już odcinek ekspresówki do Konotopy i Poznania. I zacznie się SAJGON ! Zatkana i tak Puławska, zatka się na amen, łącznie z już zatkanym w godzinach szczytu ciągiem Rzymowskiego-Dolina Służewiecka. Bo w oddanie autostrady przez Ursynów PRZED 2020 - 2025 rokiem zwyczajnie nie wierzę. Kolejny "meksyk" będzie w momencie włączania autostrady ursynowskiej, bo obecnie "oszczędzono" na węźle Puławska (zawieszono budowę tunelu w ciągu Puławskiej), który za parę lat ZNÓW trzeba będzie przebudowywać !

  Słowem JAJA JAK BERETY !

 • Zdegustowany Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2013 14:35 ~Zdegustowa…

  buhahaha to już wiadomo kto wygra przetarg - najtansza firma.
  A potem będą kwiatki, neidociągnięcia itp itd

 • ewka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2013 13:46 ~ewka

  potrzebna jest przebudowa bo codziennie cwaniaki na blachach WN,WF,WB, WX jadąc od Wirazowej w kierunku centrum z Poleczki w lewo skręcają z pasa do jazdy na wprost przez co twoży się zawsze zamieszanie! nie pomagają akcje cwaniak czyi przegląd wykroczeń zarejestrowanych z kamer monitoringu ani częste patrole!

 • Czytacz postów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2013 12:06 ~Czytacz postów

  A może wreszcie ktoś się zainteresuje tym rejonem?
  http://www.youtube.com/watch?v=Tse7Wcc8-dk
  P.S. tvnwarszawa.pl kiedy zrobicie panel z komentarzami podobny do tego, jaki ma Onet?

 • Bartek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2013 11:12 ~Bartek

  HGW nie poszerzając Pileckiego mści się w ten sposób na mieszkańcach Ursynowa za nie wybranie człowieka PO na burmistrza.

 • antykomuch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2013 08:58 ~antykomuch


  antykomuch~antykomuch

  Kto zapłaci za zniszczone auta?
  mag~mag

  Jak byś jeździł zgodnie z przepisami to problemu byś nie miał. Ja jeżdżę tak jak wskazują ograniczenia i mój samochód nie jest przez ubytki zniszczone, a jak się trafi cwaniaczek, co chce wszystkich wykiwać i tnie jak opętany, to dobrze mu tak... :D


  Tylko barany w ten sposób kładą asfalt budując wiadukt. Podejrzewam, żę broniąc Intopu na pewno masz z nimi coś wspólnego

 • kocur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2013 07:55 ~kocur

  tvnie, wasza newsowosc zaczyna konkurowac z portalem ŻW. gratulacje, 2 dni po otwarciu ofert jest news

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »