Informacje

12.01.2012 22:19 opozycja rozlicza

Szefowa miejskiej promocji
tłumaczyła się z filmów

SERWISY:

 

Nie pomogły ustawione na korytarzu nagrody i dyplomy ani kolorowe zdjęcia i wymienianie jednym tchem sukcesy na polu promowania Warszawy. Radni ostro skrytykowali działania szefowej miejskiego biura promocji Katarzyny Ratajczyk. - To typ urzędnika zakochanego w sobie z wzajemnością - nie szczędził gorzkich słów podczas sesji Rady Warszawy Andrzej Golimont (SLD).

Czwartkowe rozliczanie Katarzyny Ratajczyk to pokłosie m.in. kontrowersyjnego filmu promującego

stolicę przed Euro 2012. Radni chcieli osobiście odpytać odpowiedzialną za jego produkcję urzędniczkę z jej dokonań i usłyszeć jaka miasto ma strategię promocyjną na Euro.

Przygotowania trwały kilka tygodni. Przed wejściem na salę posiedzeń ustawiono nagrody i dyplomy zdobyte przez miejskich speców od promocji. Ich szefowa jednym tchem wymieniała działania promocyjne: - Noc muzeów, wiele wydarzeń związanych z rokiem Marii Skłodowskiej-Curie, podświetlany most Średnicowy i parada lokomotyw czy losowanie grup finałowych mistrzostw Euro 2012 - wyliczała.

Jak dodała, dużo stolicy dała prezydencja Polski w Unii Europejskiej. - Przez pół roku w stolicy odbyło się 250 spotkań, odwiedziło nas kilkuset dziennikarzy. Wydaliśmy również przewodnik po mieście w 16 językach - przypominała.  Kilka minut prezentacji  dyrektor poświęciła na omówienie filmu promocyjnego Warszawy , który jest nazywany " spotem ze zboczeńcem". Ratajczyk przypomniała całą procedurę wyboru scenariusza i reżysera filmu.  Według dyrektor, film się podobał a krytyka płynie jedynie ze strony internautów.

 

 

"Plują w twarz"

Prawie godzinne wystąpienie nie przekonało radnych opozycji. Gdy oddano im głos, przystąpili do ataku. - Pani Ratajczyk to typ urzędnika zakochanego w sobie z wzajemnością. Pani Prezydent naprawdę ma dużo cierpliwości, żeby od kilku lat tłumaczyć się za działalność tego urzędnika. Dziwię się również radnym PO za brak reakcji na działalność Pani Ratajczyk. Opluwają Wam twarz, a wy mówicie, że pada deszcz - krzyczał z mównicy radny Golimont.

Radny PiS Maciej Wąsik stwierdził natomiast, że 40 mln złotych przeznaczone w tym roku na promocję i organizację Euro 2012 to pieniądze wyrzucone w błoto. - Oficjalną stronę internetową Warszawy odwiedza 10 razy mniej osób, niż stronę Gdańska. Na naszej stronie w poradniku kibica są nieaktualne informacje, a mapa, która jest do pobrania, nie ma zaznaczonego stadionu Narodowego. Ale za to dowiemy się, gdzie jest nocleg w Ciechanowie czy Lublinie - oburzał się Wąsik.

Stolica szara i ponura

Szefowa miejskiego biura promocji przyznała, że w badaniach zleconych przez ratusz obcokrajowcy Warszawę postrzegają jako miasto szare i ponure. - Chcemy to zmienić, chcemy pokazać Warszawę taką jaką jest, czyli nowoczesną i europejską - zapowiedziała Ratajczyk.

Jak konkretnie chce tego dokonać, nie powiedziała.

ec/bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2012 16:37 ~Warszawiak

  Babka jest w porządku. Przypominam sobie, jak wyglądała WaWa kiedy ona objęła swój urząd, a jak wygląda dziś. Wiele rzeczy zależało od niej i zrobiła je bardzo fajnie. A czy komuś się podoba jakiś spot, czy nie- rzecz gustu. Ja, np nie mam nic przeciwko! Wolę to, niż nadąsane miny wieszczów z pomników i standardowe zagrania PRowców w stylu rodzinka z dzieciaczkami. W jakimś sensie rozumiem radnych: nie mając się jak przyczepić do całości, czepiają się dupereli.

 • lenie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2012 14:53 ~lenie

  Szkodnicy z Ratusza znowu akcji.

 • ollo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2012 13:23 ~ollo

  Ludzie otrząśnijcie się pani Gronkiewicz i jej radni ewidentnie działają na szkodę naszego miasta zobaczcie, jakimi ludzkimi oszołomami się otoczyła Warszawa ją nie interesuje, ale interesuje ja WŁADZA nas i naszą Stolice ma głęboko w odbycie sprzedali nas chłopskiej partii z PSL zdziwicie się, jeśli przyjrzycie się, za co odpowiada ratusz z panią prezydent Warszawy a za co Marszałek województwa mazowieckiego będziecie przerażeni, że bezpieczeństwo naszego miasta powieszono ludziom nie mieszkających w naszym mieście, którzy nie płaca tu podatków, ale żądzą za zgoda partii PO. Nie wiem, dlaczego wybieramy Prezydenta Warszawy, jeśli oni nie odpowiadają za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców problem za uwarzył były kandydat na prezydenta Warszawy pan Bielecki, ale go nie słuchałem, bo był kandydatem PIS a to po prostu Warszawiak, który chciał odłączenie Warszawa od Mazowsza pozbawić wpływów chłopków w Stolicy

 • wstydmi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2012 13:10 ~wstydmi

  co to za szef promocji miasta, który nawet nie potrafi się wysłowić?!

 • gitchlopak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2012 12:59 ~gitchlopak

  A jak nie wydamy tych 40 mln to kibice się nie dowiedzą, że w Warszawie jest Euro? Ja lecę na mecz do Lizbony i najmniej mnie obchodzą jakieś reklamy (bo tak to trzeba nazwać) o tym mieście. Czy Wy musicie najpierw zobaczyć reklamę Ludwika zanim pozmywacie naczynia?

 • RGNN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2012 12:29 ~RGNN

  Proponuję istniejący klip http://www.projektwarszawiak.pl/p/warszawiak.html
  czyli
  "Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka”
  Niech twórcy przerobią ten kawałek na potrzeby euro. Może za kilkaset tysięcy zł zrobią coś na poziomie.

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2012 12:27 ~ja

  chwaliła się podświetlaniem mostu średnicoowego??? czyli olbrzymią reklamą cocacoli i carlsberga? a na dworcu centralnym HM przeszkadzało..

 • olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2012 12:21 ~olek

  odwołać za taką promocję.Brawo Panie Wąsik trzeba walczyć z miernotą i kolesiostwem .

 • siuwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2012 12:08 ~siuwa

  Odwołać szkodnika Warszawy, łącznie z głównym szkodnikiem - HGW!!!

 • rrr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2012 12:03 ~rrr

  Jak ma sie zachowac? Przeciez to jej znajomi zrobili ten film to musi tak mowic :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »