Informacje

29.09.2011 07:43 utrudnienia przed szczytem

Szczyt w stolicy. Kierowcy parkują mimo zakazu

SERWISY:

 

Warszawa szykuje się na powitanie liderów państw europejskich. W wielu punktach ścisłego centrum już od 6 rano nie wolno parkować. Są jednak kierowcy, na których znaki zakazu nie robią wrażenia.

 Już kilka dni temu straż miejska i policja ostrzegały warszawiaków o utrudnieniach związanych z  planowanym na czwartek i piątek Szczytem Partnerstwa Wschodniego. Przez dwa dni wiele ulic będzie czasowo zamykanych dla ruchu, utrudnień należy sie spodziewać zwłaszcza na ul. Żwirki i Wigury i i Trasie Łazienkowskiej - tędy przejedzie kilkadziesiąt zagranicznych delegacji.

Kłopoty z przejazem pojawią się w okolicy hoteli: Hilton, Hyatt i Westin. Zakaz parkowania obowiązuje na Trakcie Królewskim, ulicach Grzybowskiej i Królewskiej.

- Na miejscach parkingowych przy Królewskiej wcale nie jest pusto, stoi kilka samochodów- relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. Auta są zaparkowane mimo zakazu postoju, który obowiązuje już od godz. 6 rano. Samochody stoją, pomimo zakazu, również na tyłach hotelu Westin. - Policja i straż miejska upomina kiewrowców- mówi Krysztofiński.

Mimo zakazu, kierowcy parkują też w okolicy hotelu Hyatt - u zbiegu ul. Belwederskiej i Gagarina. 

W czwartek kierowcy nie będą mogli też zatrzymywać się w okolicy placu Zamkowego i Starego Miasta - od godz. 18 w czwartek.

Uwaga na znaki

Niefrasobliwość parkujących może słono kosztować, straż miejska będzie odholowywać źle zaparkowane auta. - Mamy przygotowanych siedem holowników. Poza tym w czwartek i piątek na ulice wyjdą 42 patrole - ostrzegają strażnicy.

Warto dokładnie sprawdzić od kiedy do kiedy obowiązują zakazy postoju. Właściciele aut, którzy nie zdążą zabrać ich na czas, muszą liczyć się ze sporym wydatkiem. Bo koszt jego odzyskania to 388 zł plus 100 złotych za dobę.

 

CNK, KPRM, MSZ

Kulminacja utrudnień komunikacyjnych ma nastąpić w czwartek popołudniu. Wtedy z lotniska do centrum może przjechać kilkudziesięciu delegatów państw europejskich na raz.

Zarząd Transportu Miejskiego będzie reagował na bieżąco i kierował autobusy na trasy objazdowe.

Ograniczenia będą też w okolicy odwiedzanych przez uczestników szczytu miejsc: Centrum Nauki Kopernik, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W CNK szczyt rozpocznie się oficjalnie o godz. 18.

Specjalna infolinia

Policja uruchomiła specjalną infolinię. Kierowcy i mieszkańcy uzyskają informację dzwoniąc pod numer: (22) 60 380 38. - Będzie można uzyskać informacje o aktualnych utrudnieniach w ruchu, np. o ulicach, które w danym momencie są wyłączone - powiedział Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji. Infolinia będzie działać od czwartku od godziny 8 rano do zakończenia szczytu w piątek (także w nocy).

 

ran/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • roweroraffi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 00:51 ~roweroraffi

  Ślijmy maile do Policji!
  Dość terroryzowania warszawiaków przez rowerzystów! Pokażmy, że jest nas dużo i nie można nas lekceważyć!

  Poniżej treść listu.
  Skopiuj, wpisz imię i nazwisko, adres zamieszkania, podpisz i wyślij na adres Komendy Stołecznej Policji:

  prewencja.ksp@policja.waw.pl


  imię nazwisko
  adres zamieszkania


  Pan nadinspektor Adam Mularz
  Komendant Stołeczny Policji


  Szanowny Panie Komendancie!

  Od dłuższego czasu mieszkańcy Warszawy borykają się z patologiczną sytuacją łamania przez rowerzystów prawa drogowego na wszelkie możliwe sposoby. Na porządku dziennym są takie zachowania jak przejeżdżanie rowerami po przejściach dla pieszych, szaleńcza jazda i lawirowanie między pieszymi na chodnikach, przejeżdżanie przez rowerzystów na czerwonym świetle.

  W mieście daje się zauważyć niedobrą tendencję do przymykania przez służby mundurowe oczu na wybryki rowerzystów. Nic więc dziwnego, że wśród użytkowników roweru zapanowało poczucie pełnej bezkarności i aroganckie przekonanie, że pieszy jako słabszy uczestnik ruchu winien usuwać się przed rowerem na bok i każdorazowo ustępować rowerowi pierwszeństwa.

  Osoby starsze, niepełnosprawne i rodziny z małymi dziećmi są nieustannie narażone na potrącenie przez rowerzystów czy to w dzień powszedni, czy w czasie weekendowego spaceru.
  Zwrócenie uwagi rowerzystom łamiącym prawo skutkuje agresją, wulgarnymi wyzwiskami, a często nawet przemocą fizyczną z ich strony. Należy wreszcie ukrócić taki stan rzeczy. Osoby starsze, niepełnosprawne i mające małe dzieci chcą się wreszcie czuć bezpiecznie i nie być narażane na staranowanie przez rowerzystów na chodniku czy przejściu dla pieszych.

  Zwracam się więc do Pana Komendanta z prośbą o zmobilizowanie podległej Panu Komendantowi formacji do podjęcia aktywnych działań w celu przywrócenia porządku i przestrzegania prawa wśród rowerzystów.

  Proponuję przeprowadzenie przez Policję na terenie całego miasta zmasowanej akcji dyscyplinującej w postaci nakładania grzywien na rowerzystów

 • art

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 20:41 ~art

  na zdjęciu nr 9 peugeot partner jest samochodem operacyjnym policji, widoczny charakterystyczny wynalazek w tylnej części dachu.

 • xyz.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 17:33 ~xyz.

  do janpolny - zgadza się tylko że koszt usunięcia to 360pln, a przechowywanie na parkingu 28pln doba parkingowa, która kończy się i zaczyna 0:00 i każda następna to 28pln a nie jak napisałeś 22pln. Wysokość mandatu uzależniona jest od popełnionego wykroczenia z Pord., z godnie z taryfikatorem. Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!

 • Tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 17:21 ~Tubylec

  tak to dobre rozwiązanie z tymi opłatami ale jedno jest ciekawe dla czego ciągle wygrywa tylko jedna firma ? Czyżby któś znajomy miałw tym interes ? Przecież w wawie i okolicach jest paręnaście firm mogących się tym zająć a wybierana jest ciągle ta sama jedna firma z amerykańskimi holownikami.:d

 • pk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 15:03 ~pk

  Szkoda że nie mogą odholować aut wszystkich słoików, ale by się pusto zrobiło.

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 14:57 ~Paweł

  ~janpolny - drogo dlatego, żeby barana zabolało po kieszeni jak będzie musiał wykupić swój turbo wagon, znak za wysoko, a może tyłek za nisko w samochodzie? Jakby nie było źle, jedź tak żeby móc kontrolować ozankowanie, które mijasz. Jak kierowca dup... to mandatów kup_a

 • agent_J

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 14:43 ~agent_J

  Hahaha. Dobry pomysł podsunęli. Na czas jakiegoś szczytu trzeba nawieźć na parkingi pełno szrotów z całej Polski czyli zrobić im atak DOS :D

 • rudy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 14:26 ~rudy

  durny, popaprany kraj !!!! i tyle w temacie :D

 • janpolny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 14:12 ~janpolny

  Pan redaktor znowu wykazał się niedokładnością.. Otóż cena odholowania to owszem 388zl, zaś 100zł to nic innego jak mandat! w cene 388 zł wchodzi już cena doby postoju, a każda następna "kosztuje" 22 zł. Polecam zgłębić temat i zastanowić się dlaczego przetarg na holowanie samochodów wygrała firma najdroższa?! 388 to nie jest przesada? kto na tym zarabia? Miasto nie! Hanka? Dlaczego znaki są tak ustawiane żeby kierowca jadąc np ulica Karową nie był w stanie ich zauważyć?(na zakręcie, wysoko jak cholera).

 • Kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 13:39 ~Kolo

  ALE MAM MIEJSCA DO ŚMIGANIA NA ROWERKU :))

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »