Informacje

25.10.2013 08:48 aktywiście zostali ukarani mandatami

Szarpanina na wykładzie
kontrowersyjnego psychologa

SERWISY:

Sześć osób zakłóciło wykład doktora Paula Camerona, który słynie z kontrowersyjnych poglądów na temat homoseksualizmu. Interweniowała policja.

Wszystko wydarzyło się w środę przy ulicy Mazowieckiej 12, w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej. Jak relacjonują organizatorzy wykładu Paula Camerona, na sali pojawiły się osoby związane ze środowiskiem homoseksualistów.

- Rozciągnęli tęczową flagę, unieśli plakaty z napisem "Gay is ok". Następnie wyszli na środek sali i zaczęli się obscenicznie zachowywać. Jeden z nich położył się na podłogę, zaczął udawać chorego psychicznie i prosił doktora Camerona o pomoc w wyleczeniu – czytamy w oświadczeniu organizatora spotkania "Krucjaty Młodych", przesłanym na warszawa@tvn.pl.

"Szarpano nas i popychano"

Informacje te dementuje z kolei jeden z uczestników happeningu, Krzysiek Marczewski: - Nie jest prawdą, że podczas protestu doszło do obscenicznych zachowań. Protest był pokojowy, a jego celem było sprzeciwienie się stosowaniu przez dr Camerona tzw. terapii reparatywnej i rozpowszechnianiu przez niego kłamstw na temat osób homoseksualnych – pisze Marczewski.

Jak dodaje protestujący spotkali się ze "znaczną agresją" ze strony organizatorów wykładu i zgromadzonych na nim osób. - Zwracano się do nas używając wulgaryzmów i obelg, szarpano i popychano. Próbowano też przemocą odebrać nam aparat fotograficzny, którym filmowaliśmy przebieg całego wydarzenia – opisuje.

Sytuacja zakończyła się interwencją policji. - Sześć osób zostało ukaranych mandatami w wysokość 300 złotych – poinformował Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Kontrowersyjne poglądy

Paul Cameron jest psychologiem. Ma radykalne poglądy na temat osób homoseksualnych. Twierdzi na przykład, że takie osoby żyją krócej niż osoby heteroseksualne.

Cytowany wielokrotnie w mediach, podkreślał, że osoby homoseksualne trzeba leczyć i zamykać je w specjalnych obozach.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bananowy doktor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2013 11:02 ~bananowy doktor

  Tzw. tolerancyjni, kolorowi pokazali jacy są "tolerancyjni" i "pogodni", "teczowi". Jedyne co w nich widzę, to pewną brzydotę i to bardziej obyczajową niż fizyczną.

 • NaRodowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2013 23:47 ~NaRodowiec

  Kolejny przykład "tolerancji i poprawnosci polityczej" tych "ucisnionych" ludzi. O tym w mediach nikt nie pwoie, bo sprawa tego nie warta, i smiesza mnie takie donisienia rodem z Pudelka, ale po protestach STALINOWSKIEGO OPRRAWCY niedawno we Wroclawiu, podnosozno larum TYGODNIAMI...

 • ajaj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2013 23:38 ~ajaj

  @lili
  Ale ty się musisz męczyć...

 • hellziom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2013 22:54 ~hellziom

  Gdzie ta demokracja?? Czyż dekokracja to nie głos większości, a nie mniejszości? To ponoć większość stanowi prawa, nadaje lub odbiera głosami większości. Czemu zatem to pedalstwo chce narzucać większości swój dyktat???!!!!! I gdzie to "rzetelne" dziennikarstwo? Jak narodowcy u dawnego politruka przerywali wykład to byli piętnowani, a to, co wtargnęło na wykład Camerona to niby bohaterowie???

 • lili

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2013 22:35 ~lili

  jestem nietolerancyjna - tak mają niektóre osoby - ale jednakowo brzydzi mnie publiczne obściskiwanie się parek jak i osób homoseksualnych - więc proszę - zostawcie swoją intymność w domu i nie róbcie z tego cyrku - to nikomu nie służy i nie przysporzy chwały (a na marginesie - znam osoby hetero i homo które się nie afiszują i cenię je za inteligencję kulturę itd )robicie cyrk z tego co nie trzeba

 • bokser

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2013 22:25 ~bokser

  Jakim prawem nazywacie jego poglądy kontrowersyjnymi. Czyżby tvnwarszawa nie dbał o obiektywizm? Słabo opisujecie ten fragment rzeczywistości, bardzo subiektywnie, niemal tęczowo!

 • mitsufan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2013 18:47 ~mitsufan

  No pięknie! Towarzystwo LGBT zaczyna wszczynać burdy! Co będzie następne? Zaczną piętnować normalne rodziny albo odbierać nam dzieci? Trzeba mówić głośno o takich zachowaniach. Mniejszość nie może narzucać swojej woli większości i to w taki sposób.

 • Bartek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2013 17:57 ~Bartek

  Z największa przyjemnością pomogę przy ochronie kolejnego takiego spotkania z Panem Cameronem. Nie będzie litości...

 • artur69

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2013 17:16 ~artur69

  Wykładowca jest normalny, tylko wy, dziennikarzyny, jesteście kontrowersyjni!

 • pasazer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2013 16:31 ~pasazer

  Jak widać, nie tylko brunatni prawicowcy mają patent na przerywanie wykładów.
  Kto mieczem wojuje...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »