Informacje

03.02.2015 15:45 nagroda za skuteczną kampanię wyborczą?

"Szara eminencja" warszawskiej Platformy szefem gabinetu premiera

SERWISY:

Jeden z głównych rozgrywających warszawskiej Platformy Obywatelskiej, poseł i były szef kampanii wyborczej prezydent stolicy - Marcin Kierwiński - został szefem gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz.

Kierwiński od kilku lat konsekwentnie pnie się po szczeblach politycznej drabiny. Zaczynał w

warszawskim samorządzie jako radny, szef klubu Platformy Obywatelskiej. Po kilku latach został wicemarszałkiem Mazowsza. W 2011 roku został wybrany posłem. Był architektem ostatniej kampanii samorządowej Platformy w stolicy. Kierwiński cały czas jest we władzach regionu warszawskiego PO, "człowiek Andrzeja Halickiego" - jak mówi się w kuluarach Rady Warszawy.

Jego żona Agnieszka również jest działaczką PO, w ubiegłej kadencji była przewodniczącą rady Śródmieścia, obecnie jest radną tej dzielnicy.

"Twórca potęgi lotniska w Modlinie"

Znajomi z warszawskiej PO mówią o nim "niezwykle skuteczny", " dobry organizator", opozycja nazywa go "szarą eminencją PO". - Pan Kierwiński to twórca „potęgi” lotniska w Modlinie. Od początku nadzorował ten projekt. To jego dziecko - mówi Maciej Wąsik, radny sejmiku wojewódzkiego z PiS-u, pracował z Kierwińskim w Radzie Warszawy. Zdaniem Wąsika poseł Kierwiński to "szara eminecja" warszawskiej PO. - Ostatnio tracił wpływy, walczył m.in.: z posłanką Fabisiak. Jest blisko związany z przewodniczącym mazowieckiego PO, Andrzejem Halickim - dodaje Wąsik. - Gdy kandydował na posła, jednym z jego postulatów było zmniejszenie tzw. "janosikowego" dla Warszawy. Niestety, nic w tej sprawie później nie zrobił -  przypomina nowemu szefowi gabinetu Jarosław Krajewski, wieloletni radny, przewodniczący klubu PiS w Radzie Warszawy i powątpiewa w skuteczność Kierwińskiego.

"Może nie raz zaskoczyć"

- Znakomicie sprawdził się jako sekretarz stołecznych, a potem mazowieckich struktur PO. Myślę, że świetnie poradzi sobie także w kancelarii prezesa rady ministrów - mówi Jarosław Szostakowski, szef  klubu radnych PO w Radzie Warszawy, który wiele lat blisko współpracował z Kierwińskim.

Według polityków stołecznej Platformy nowa funkcja Kierwińskiego to polityczny awans. - Będzie teraz jednym z najbardziej zaufanych współpracowników premier Kopacz - dodaje Szostakowski.

Współpracę z Kierwińskim chwali także Ewa Malinowska-Grupińska, wieloletnia przewodnicząca Rady Warszawy. - Bardzo go cenię. To człowiek pracowity, zaangażowany i zawsze można na niego liczyć - mówi przewodnicząca i dodaje tajemniczo: - jeszcze nie raz może nas zaskoczyć.

Poseł Kierwiński, jako szef sztabu Hanny Gronkiewicz-Waltz, o debatach przed drugą turą wyborów:

 

jb/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gosć

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2015 16:55 ~gosć

  Spasła...

 • misiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2015 15:30 ~misiek

  istne CIACHO...

 • Jolka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2015 09:58 ~Jolka


  Jolka~Jolka

  zdolny i przystojny
  muzg~muzg  Nie wiem czy dobrze odczytałem Twoje Jolanto intencje, ale mam niejasne wrażenie iz Twoja wypowiedź zawiera element lekkiej ironii.

  a tam zaraz ironii :) zwykla zazdrość tak udanej kariery

 • klik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2015 07:32 ~klik

  BMW- bierny, mierny , ale wierny. Twarz nieskażona inteligencją.

 • przerażony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 23:29 ~przerażony

  To ten, który pisze ustawę reprywatyzacyjną dla Warszawy? Niezły pasztet. Max - Film! A gdzie są te kina, które spółka dostała od miasta? Developerzy już tam postawili apartamentowce! Co z tego miało miasto? Gdzie podział się ten miejski majątek? Kaskada - nieruchomości, kpina. Co teraz cichaczem wypisują w ustawie reprywatyzacyjnej?

 • franken90

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 22:47 ~franken90

  masakra

 • obserwatorka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 22:38 ~obserwatorka

  twarz nieskalana klasą.....nasza POlska arystokracja AD2015....oczy nieskażone glębią....

 • Zwój

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 22:10 ~Zwój

  Oszzzz to ciekawe... Brak mi słów. Taka persona powołana na stanowisko. W polityce tylko lojalni wobec władz mają szanse na takie nominacje. Nie jest istotne nic poza bezgranicznym i niestety bezrefleksyjnym oddaniem. Szkoda, bo na eksponowanych i decyzyjnych stanowiskach powinni być ludzie myślący, inteligentni, nie zamieszani w układy. Brzydzę się taką polityką!

 • Rosomak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 21:40 ~Rosomak

  Nie nazywajcie czegoś takiego architektem. Czegokolwiek. Architekt to jest ktoś. Ma wiedzę z dziedziny planowania przestrzennego, historii, teorii architektury, historii architektury, malarstwa i rzeźby, architektury budynków, ich funkcji i konstrukcji, zna się na instalacjach budowlanych, geologii, mykologii, zna prawo budowlane, kodeks cywilny i prawo podatkowe...
  A te kołki z samorządu mają wiedzę na poziomie technikum ekonomicznego.

 • muzg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 19:28 ~muzg

  Jolka~Jolka

  zdolny i przystojny  Nie wiem czy dobrze odczytałem Twoje Jolanto intencje, ale mam niejasne wrażenie iz Twoja wypowiedź zawiera element lekkiej ironii.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »