Informacje

21.03.2018 19:59 skateparkowi grozi rozbiórka

Szaber Bowl. Deskorolkowcy spotkali się z wiceprezydentem

SERWISY:


Nie składają broni w walce skatepark pod mostem Poniatowskiego. Deskorolkowcy z Szaber Bowl spotkali się w środę z wiceprezydentem Michałem Olszewskim. - Jest wola współpracy - mówią.

- Spotkanie odbyło się z inicjatywy prezydenta Olszewskiego. Skontaktował się z nami, otrzymał od nas pełną informację o całej sprawie i zaproponował termin spotkania. Cieszymy się, że tak szybko - mówi nam Grzegorz Gądek z Fundacji Skwer Sportów Miejskich, współpracujący z Szaber Bowl.

"Deskorolka jeszcze zaskoczy"

Deskorolkowcy przekonują, że są z efektów spotkania zadowoleni. "Jesteśmy już po spotkaniu, mamy dobre wieści. Prezydent Michał Olszewski zbił z Bacą [to pseudonim Marcina Ducha, jednego z "ojców" skateparku - red.] żółwika i będziemy razem z nim i Zarządem Zieleni pracować nad tym, w jaki sposób skejci zostaną pod mostem Poniatowskiego. Więcej szczegółów poznamy w najbliższych tygodniach, a na razie tak jak my bądźcie dobrej myśli" - napisali na stronie wydarzenia "Ratujemy Szaber Bowl" na Facebooku.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl Gądek dodaje, że ze strony miasta "widać dobrą wolę i chęć współpracy". - Myślę, że deskorolka pod mostem Poniatowskiego jeszcze nie jedną osobę zaskoczy - mówi, nie kryjąc entuzjazmu. Dopytywany o konkrety, odpowiada dość ogólnie: - Czas pokaże. Mam nadzieję, że efekt dla wszystkich będzie zadowalający.

Samowola budowlana

Szaber Bowl - decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego - został skierowany do rozbiórki.  Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl w poniedziałek, inspektor uznał, że konstrukcja jest nielegalna. Anna Stasiewicz, zastępca dyrektora Zarządu Terenów Publicznych, który konstrukcję pod mostem ma pod swoją opieką, mówiła nam, że mamy do czynienia z "samowolą budowlaną". I dodała, że rozbiórka ma być przeprowadzona jeszcze w tym roku.

Informacja zelektryzowała środowisko deskorolkowców. Szybko wydali oświadczenie, w którym przekonywali, że Szaber Bowl powstał dzięki zaangażowaniu mieszkańców i nie powinien zostać zniszczony. "Powstał z miłości do Warszawy i jej mieszkańców, pasji do deskorolki i prawdziwej przyjaźni" - pisali.

Przypomnieli, że doprowadzenie obiektu do obecnego kształtu było możliwe dzięki zbiórce publicznej, w którą zaangażowało się ponad 300 osób. I przekonywali, że dziś obiekt cieszy się dużą popularnością zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów z całego świata.

Betonowy basen

W latach 90. jedno ze stowarzyszeń kupieckich chciało budować pod mostem Poniatowskiego pawilony. Sprawa ciągnęła się latami, coraz bardziej komplikowała, ostatecznie rozgrzebana budowa trafiła w zarząd urzędu dzielnicy.

W ostatnich latach pożytek postanowili zrobić z niej właśnie deskorolkowcy. Zorganizowali materiały budowlane i własnymi rękami zbudowali tam Szaber Bowl - betonowy basen do jazdy na desce. Uchodził za największy taki w Polsce, stworzony w duchu filozofii DIY (do it yourself - zrób to sam).

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Leon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.04.2018 11:02 ~Leon

  Młodzież musi się wyszaleć i lepiej żeby robiła to w zbudowanym przez siebie parku dla deskorolkowców niż piła piwo w parku lub na trzepaku przed blokiem.

 • waluszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2018 11:23 ~waluszek

  Skoro z wami rozmawiał , to pewnie własnie ekipa szykuje się do rozbiórki, to samo było z torem na kopcu. Działał tyle lat i nikomu nie przeszkadzał, jak się tylko o nic dowiedzieli, to szybciutko go zaorali. Ludzie co tym żądzą to idioci i nie boję się nazywać tego po imieniu. Często są to ludzie wykształceni, ale nie wiem jakim cudem je zdobyli, bo zachowują się jak upośledzeni społecznie.

 • greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2018 10:42 ~greg

  haha~haha

  Wybory sie zbliżają ... tylko dlatego Władze z wami rozmawiają :) pamiętajcie co sie działo w niedalekiej przesżłości :)


  dokładnie tak - po wyborach rozpie... wszystko tak jak było z torem rowerowym na kopcu PW !!!

  teraz udają zainteresowanych i w ogóle a jak sami mówicie żadnych konkretów nie ma.... i lakoniczne "czas pokaże"
  NA PEWNO POKAŻE PO WYBORACH....

 • miasto moje

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2018 10:13 ~miasto moje

  No powiedz nam, co się "działo w niedalekiej przeszłości"? Bo jakoś tak enigmatycznie się wypowiedziałeś.

  A co do meritum... Środowisko skejtów i miasto kulturalnie i poprzez dialog ze sobą ustalą, jak zalegalizować obiekt. Jak dla mnie wszystko ok. Chyba tak to powinno wyglądać, co nie?

 • haha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2018 08:48 ~haha

  Wybory sie zbliżają ... tylko dlatego Władze z wami rozmawiają :) pamiętajcie co sie działo w niedalekiej przesżłości :)

 • facepalm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2018 08:32 ~facepalm

  oto jak władza uczy młodych ludzi jak traktuje się oddolne działania dla potrzeb lokalnych. Te działania będą piękną, dobrą albo złą lekcją dla młodych ludzi.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »