Informacje

01.06.2016 18:12 ogłosili przetarg

System sterowania ruchem ma objąć całą Warszawę. Będą mniejsze korki?

SERWISY:


System zarządzania ruchem, który dostosowuje sygnalizacje świetlną do natężenia ruchu na ulicach, ma objąć dziesięć razy więcej skrzyżowań niż dotychczas. Urzędnicy liczą, że dzięki poprawi się sytuacja na warszawskich drogach.

Zintegrowany System Zarządzania Ruchem obejmuje jak na razie 72 skrzyżowania w Warszawie, m. in. w ciągu Wisłostrady, Al. Jerozolimskich i ul. Świętokrzyskiej, a także na Powiślu.

Na 700 skrzyżowań

Całość oparta jest o sieć kamer i czujników, wykrywa natężenie ruchu i dostosowuje do niego cykle sygnalizacji, koordynuje też sąsiednie skrzyżowania. Teraz urzędnicy ogłosili, że system ma zostać rozbudowany.

- Chcemy, by docelowo Zintegrowany System Sterowania Ruchem objął całą Warszawę i ok. 700 skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Dzięki temu możliwe będzie skuteczniejsze sterowanie i zarządzanie ruchem pojazdów, w tym także komunikacji miejskiej –mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydent Warszawy.

Najpierw konieczna jest analiza, która pokaże, jak rozwijać i unowocześniać ZSZR. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na opracowanie zmian w systemie.

Priorytet dla komunikacji

Wykonawca ma zaproponować do dziesięciu rejonów miasta obejmujących od 15 do 50 skrzyżowań. Muszą uwzględniać połączenie z siecią obwodnic Warszawy zarządzaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, a także przewidywać priorytet dla komunikacji miejskiej.

Ma powstać również symulacja i wizualizacja trasy przejazdu. Korytarz testowy obejmie odcinek al. Krakowskiej i ul. Grójeckiej od granic Warszawy do skrzyżowania z ul. Wawelską.

"Przyszła rozbudowa Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchu może być projektem, który będzie realizowany przy wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej. Analiza ma wykazać możliwe źródła dofinansowania inwestycji z programów unijnych" - informują urzędnicy.

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2016 15:39 ~Piękny Roman  lolek~lolek

  Niech wieśniaki i słoiki wyjadą do siebie to nie będzie korków wystarczy spojrzeć po rejestracjach coraz więcij weków w stolicy i nie dziwne że korki na ulicach wracać na swoje włosci
  Słoik ~Słoik


  Dlaczego jest tyle nienawiści wobec przyjezdnych z innych miast? Na całym świecie istnieje zjawisko migracji ludności, ale tylko w warszawie tyle się mówi o słoikach i jacy to oni źli.To jest przykre, że polak polakowi jest wilkiem. Jak Warszawa pojedzie na mazury i na całej trasie jest korek to nikt nie mówi, żebyś wracał na swoje włości.Ja sam jestem słoikiem i staram się z tym miastem integrować, tylko jest mi przykro jak cały czas mówi mi się żebym wracał do siebie.
  wrocek~wrocek


  Polskie piekiełko, zawiść, zazdrość. Ot i cała tajemnica.


  Skończcie klepać te bzdury o Warszawie, w KAŻDYM większym mieście nie lubią przyjezdnych z prostego powodu, zabierają miejsca pracy i często PSUJĄ rynek pracy biorąc co popadnie za byle grosze.
  Życie w mieście (KAŻDYM) kosztuje, ale jak to może pojąć ktoś kto mieszka w 5 osób w kawalerce i co weekend jedzie do rodziców na dokarmianie.

 • mafi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2016 12:58 ~mafi

  TWARDY~TWARDY

  Przy Arkadii powinno być przejście podziemne na wszystkich stronach ronda !!! Ruch popłynie wtedy sprawnie i jakieś to dziwne jest ,że takie wielkie centrum handlowe postawiono bez takich przejść !!!

  Przejścia podziemne?!? Teraz się to likwiduje, żeby wszyscy mogli oddychać pełną piersią i cieszyć oczy na powierzchni stojącymi autami. W tym trendzie do likwidacji ma być przejście podziemne przy Rotundzie.

 • zębaty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2016 19:00 ~zębaty

  Max_K~Max_K

  Poproszę o licznik czasu do zmiany sygnalizacji, nad każdym światłem


  dokładnie-ja też jestem za.znacznie mniej ludzi pakowałoby się na skrzyżowanie na czerwonym,no i co za tym idzie mniej mandatów i wypadków.

 • TWARDY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2016 18:37 ~TWARDY

  Przy Arkadii powinno być przejście podziemne na wszystkich stronach ronda !!! Ruch popłynie wtedy sprawnie i jakieś to dziwne jest ,że takie wielkie centrum handlowe postawiono bez takich przejść !!!

 • M_J

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2016 18:10 ~M_J

  Widać jak ten system działa na skrzyżowaniu Wału Miedzeszyńskiego ze Skalnicą. Po prostu dramat.

 • Tadeusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2016 15:24 ~Tadeusz

  Tefałen wycina merytoryczne komentarze, super.
  W systemie jest 37 skrzyżowań. Pozostałe można sobie tylko podglądać, ale nie ma na nich centralnego sterowania ruchem. Więc cała ta informacja jest niewiele warta.

 • zUrsynowaNaBielany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2016 15:20 ~zUrsynowaNaBielany

  Powinni zająć się Rondem Radosława gdzie codziennie od 16:00 do 19:30 stoi się w masakrycznych korkach sięgających aż Złotych Tarasów...

  Tam powinien być wiadukt nad rondem dla aut jadących z centrum na żoliborz i bielany.

 • nie wierzę

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2016 13:09 ~nie wierzę

  Jaroooo~Jaroooo

  Kolego stojąc na jednej zmianie przed światłami 4min al zanim do nich dojechałem od połowy mostu to tych zmian było kilka. .........

  4 minuty jedna zmiana świateł???? Gdzie????

 • p_k

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2016 12:34 ~p_k

  Soverxdx~Soverxdx

  Zajebiście działa to na Puławskiej, jak jedziesz 50 to łapie cię każde czerwone, jak 90km/h tam gdzie jest ograniczenie do 50-70 przelatujesz na zielonym w 10 minut,

  Puławska to jedna wielka czerwona linia.
  Najmniejsze uliczki mają zielone, a na Puławskiej stoi setki aut w korku

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2016 11:54 ~Warszawiak

  Tam gdzie priorytet ma komunikacja korki są kilka razy większe niż wcześniej.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »