Informacje

25.12.2014 14:34 komunikacja 31.12.2014

Sylwester na błoniach Narodowego. Tramwaje i metro przez całą noc

SERWISY:

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował ułatwienia w dojeździe oraz w powrocie z miejskiej imprezy sylwestrowej, która odbędzie się błoniach Stadionu Narodowego. Na ulice wyjadą specjalne linie tramwajowe i autobusowe. Część linii nocnych będzie kursowało częściej. A metro i niektóre linie dzienne będą kursowały przez całą noc.

Gwiazdy muzyki z Polski i zagranicy, pokazy laserowe, a do tego 13 minutowa kanonada fajerwerków - to zobaczą ci, którzy w noc sylwestrową wybiorą się na błonia Stadionu Narodowego w Warszawie.

Sprawdź, jak dojechać na imprezę i jak z niej wrócić.

Dojazd na imprezę

W godzinach 20.00 – 23.50,  na trasie PL. NARUTOWICZAWIATRACZNA,  kursować będzie specjalna dodatkowa linia tramwajowa 77. Tramwaje będą podjeżdżały na przystanki co 7,5 minuty.

W tych samych godzinach uruchomione zostaną także dodatkowe kursy linii autobusowej 509 (na trasie podstawowej NOWODWORYGOCŁAW).

Zmiany w komunikacji wynikające ze zmian w organizacji ruchu:

W związku z planowanym – od ok. godz. 21.00 – wyłączeniem ruchu tramwajowego w al. Zielenieckiej, linie tramwajowe: 7, 8, 22 i 25 zostaną skierowane na trasę objazdową: al. Waszyngtona – rondo Wiatraczna – Grochowska.

Al. Zieleniecka będzie – od ok. godz. 23.30 – nieprzejezdna również dla autobusów. Wyłączony zostanie także ruch kołowy w al. i na moście Poniatowskiego. Z tego powodu wszystkie linie autobusowe kursujące na co dzień tym ciągiem zostaną skierowane na trasy prowadzące najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi (m.in. Most Łazienkowski, Nowy Świat, Grochowska, Saska itp.).

Dodatkowo – od ok. godz. 23.30 – wyłączony zostanie także ruch tramwajowy w alei Waszyngtona, al. Poniatowskiego, na moście Poniatowskiego oraz w Alejach Jerozolimskich (na odcinku rondo Wiatraczna – pl. Starynkiewicza). W związku z tym wszystkie linie tramwajowe kursujące tym ciągiem zostaną skierowane na trasę objazdową. Po stronie praskiej będą kursowały ul. Grochowską. Na lewym brzegu Wisły zostaną skrócone do pl. Starynkiewicza.


Powrót z imprezy

Linie tramwajowe 3, 9, 13, 26 i 35 będą kursowały przez całą noc, na swoich trasach podstawowych (z wyjątkiem linii 9), z częstotliwością co ok. 10 minut. Linia 9 w czasie wyłączenia ruchu w Al. Jerozolimskich będzie kursowała na trasie skróconej do pl. Starynkiewicza. Linia 13 zaś będzie miała trasę wydłużoną: Kawęczyńska-Bazylika – Nowe Bemowo. Przez całą noc będzie również kursować linia autobusowa 507.

Dodatkowo zostaną zwiększone częstotliwości kursowania wszystkich linii tramwajowych. Zaraz po zakończeniu imprezy tramwaje będą kursowały z częstotliwością co ok. 7,5 minuty. A linie 3 i 26 zostaną ponadto zasilone dodatkowym taborem.

Dużym ułatwieniem dla uczestników imprezy będzie z pewnością wydłużenie godzin pracy metra. Metro będzie kursowało przez całą noc. Zostanie nawet zasilone dodatkowymi pociągami tak by w godz. 23.00 – 2.00 pociągi mogły odjeżdżać ze stacji co 5 minut. Od godz. 2.00 do godz. 3.00 metro będzie jeździło co 10 minut. Po godz. 3.00 co kwadrans.

Zwiększona zostanie również częstotliwość kursowania wybranych nocnych linii autobusowych: N13, N24, N25, N35, N42, N43, N44, N64 i N81. Będą kursowały co ok. 10-15 minut. Dodatkowo zostanie uruchomione kursowanie linii N50, N52, N56 oraz N58. Będą podjeżdżały na przystanki zgodnie ze swoim weekendowym rozkładem jazdy.

Uruchomione zostaną również trzy specjalne rozwozowe linie autobusowe:

Linia 902 będzie kursowała na trasie: WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIEDW. CENTRALNY. Pasażerowie będą mogli do niej wsiadać z dodatkowego przystanku WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIE 52 zlokalizowanego na ul. Wybrzeże Szczecińskie, naprzeciwko stadionu.

Linia 903 będzie kursowała na trasie AL. ZIELENIECKABRÓDNO-PODGRODZIE. Pasażerowie będą mogli do autobusów wsiadać na przystanku AL. ZIELENIECKA 03 zlokalizowanego na ul. Zamoyskiego przed al. Zieleniecką.

Linia 904 będzie kursowała na trasie: BEREZYŃSKAWIATRACZNA. Pasażerowie będą mogli do autobusów tej linii wsiadać na przystanku BEREZYŃSKA 02 zlokalizowanego w al. Waszyngtona przed ul. Saską (przystanek tramwajowo-autobusowy).

Ponadto uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii autobusowej 509 na trasie
AL. ZIELENIECKA GOCŁAW (z podstawowego przystanku AL. ZIELENIECKA 01 zlokalizowanego na ul. Targowej przed al. Zieleniecką) oraz AL. ZIELENIECKA NOWODWORY (z przystanku AL. ZIELENIECKA 03 zlokalizowanego na ul. Zamoyskiego przed al. Zieleniecką).

Trzeba wspomnieć, że powrót pociągiem z imprezy będzie możliwy wyłącznie z Dworca Wschodniego. W godz. 23.20 – 3.00 przystanek Warszawa Stadion będzie zamknięty. Pociągi między Dworcem Wschodnim a Zachodnim będą kursowały po torach dalekobieżnych i nie będą się zatrzymywały na przystankach: Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota. A w godz. 23.55 – 0.20 (w czasie pokazu fajerwerków) ruch pociągów między Dworcem Wschodnim z Centralnym zostanie całkowicie wstrzymany.

Metro całą noc

W Sylwestra metro będzie kursowało przez całą noc. W godz. 0.00 – 5.00 co 15 minut. Po zakończeniu imprezy sylwestrowej na błoniach Stadionu Narodowego uruchomione zostaną dodatkowe pociągi. Od godz. 2.00 do godz. 3.00 metro będzie jeździło co 10 minut. Po godz. 3.00 co kwadrans.

Tak Warszawa powitała rok 2014:

kś/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2014 00:15 ~Ola

  Czy bd jakiś dojazd do pruszkowa ze stadionu czy z centrum? skm? wkda?

 • nikt wyjatkowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.12.2014 10:54 ~nikt wyjatkowy

  a co z liniami podmiejskimi? My tez płacimy podatki!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.12.2014 21:09 ~Marian

  A co z mieszkańcami Wawra? Też płacimy podatki !!!!!

 • tomo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.12.2014 18:07 ~tomo

  do Tomek:
  mam nadzieje, że nie masz tak na imię bo Tomki to fajne chłopaki a ty jesteś tuman po prostu. Wnioskuje, że u ciebie na wsi mówi się wygnajewo że to gdzieś daleko.
  Pewnie nie mieszkasz tutaj długo i nie wiesz gdzie sie znajduje Stadion Narodowy. Tak więc służę informacją: to tylko 3 przystanki tramwajem od centrum jakies 5-6 minut jazdy. Tak wiem pewnie nie wiesz jeszcze co to tramwaj... pomieszkasz dowiesz się stary wszystkiego. tam nie ma błota. Na Błoniach znajduję się albo beton albo ładne białe kamyczki. Mogłes podobne wykopać pewnie koło domu jak karmiłeś kury. Doedukuj sie na temat Warszawy a potem zamieszczaj komentarze. Dzięki i baw się dobrze. Aha, Remizy nie organizują balów u nas ale dowiaduj się.

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.12.2014 12:49 ~Marek

  Prezes pl2012+ niech jedzie do Ostrowca na Sylwestra a najlepisj na stałe.

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.12.2014 12:47 ~Marek

  tu jest cenzura wpisów!!! TVN kłamie. Półgrabski nie hałasuj na Pradze tylko w Ostrowcu.

 • tomo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.12.2014 12:28 ~tomo

  dlaczego mój komentarz także nie został dodany? selekcja jakaś?

 • stary warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.12.2014 11:26 ~stary warszawiak

  Byłem rok temu skuszony obietnicami niezwykłych fajerwerków.To był pierwszy i ostatni mój raz.Niech sobie Hania spędza tam Sylwestra razem ze swoja rodziną.Wybór miejsca jest delikatnie mówiąc mocno pomylony.

 • Bryzgacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.12.2014 23:45 ~Bryzgacz

  Na rzeczonym Sylwestrze ma wystąpić Budka Suflera, która w połowie grudnia zagrała swój ostatni koncert i oficjalnie zakończyła działalność. Było o tym głośno we wszystkich mediach. Mija pół miesiąca i co? Ktoś robi z nas wała. I dlatego serdecznie bojkotuję tę imprezę.

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.12.2014 22:43 ~Marek

  Dziękujemy. Twój komentarz został dodany i wkrótce pojawi sie w serwisie.KŁAMSTWO

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »