Informacje

10.09.2013 08:39 utrudnienia dla kierowców i pasażerów

Świętokrzyska zamknięta. Wybudują dwa ronda

SERWISY:

Wtorek to pierwszy dzień z nową organizacją ruchu w rejonie ulicy Świętokrzyskiej. Rusza pierwszy etap modernizacji ulicy na odcinku od Nowego Światu to Tamki. Drogowcy wymieniają nawierzchnię, chodniki i latarnie.

Większa część ulicy Świętokrzyskiej (od ronda ONZ do Nowego Światu) jest już od dawna rozkopana przez budowniczych metra. Teraz drogowcy zajęli również pozostały odcinek - do ul. Kopernika, a także część ulicy Kopernika w kierunku Tamki.

Do tej drugiej arterii jest utrzymany dojazd z ulic Foksal i Okólnik. Z kolei na Oboźnej obowiązuje ruch dwukierunkowy. - Kierowcy sobie radzą dobrze. Stosują się do oznakowania - poinformował o godz. 8.00 Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Autobusy na objazdach

Utrudnienia czekają na pasażerów komunikacji miejskiej, ponieważ autobusy musiały zmienić trasy.

Od skrzyżowania Nowy Świat/Świętokrzyska linie 102, 105, 444 przejeżdżają w obu kierunkach, ulicami: Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego, po czym wracają na swoje trasy.

Z kolei nocne linie N14, N64 w kierunku pętli Olesin i Choszczówka od skrzyżowania Nowy Świat/Świętokrzyska kursują ulicami: Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego. Natomiast w kierunku pętli Dworzec Centralny od skrzyżowania Tamka/Kruczkowskiego ulicami: Kruczkowskiego – Książęca – Nowy Świat.

Zbudują dwa ronda

Utrudnienia potrwają około czterech tygodni. Przez ten czas drogowcy wymienią krawężniki, ułożą nowy chodnik z betonowych płyt, wytyczą nowe drogi rowerowe. Na jezdni będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej i Kopernika oraz ul. Kopernika i Tamki zbudowane zostaną ronda.

Ronda, a także miejsca i zatoki postojowe, będą wykonane z granitowej kostki kamiennej. Ma powstać także nowe oświetlenie, przebudowana zostanie kanalizacja. Koszt prac to prawie 3 mln złotych.

Nowa Świętokrzyska

Wykonywane prace to wstęp do modernizacji całej ulicy Świętokrzyskiej, która teraz w większości jest rozkopana przez budowniczych metra. Wizualizację nowej Świętokrzyskiej pokazywaliśmy pierwsi na tvnwarszawa.pl w grudniu zeszłego roku. Ulica ma być przede wszystkim zwężona do dwóch pasów na odcinku od ronda ONZ do Marszałkowskiej, a dalej kierowcy będą mieli już tylko po jednym pasie.

JAK MA WYGLĄDAĆ NOWA ŚWIĘTOKRZYSKA? WYJAŚNIA AUTOR KONCEPCJI:

bf/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 23:42 ~kilovolt

  Z Tamki~Z Tamki

  Korek na Książecej gigantyczny. Nie można było remontować w wakacje??? Albo już po otwarciu metra??? Jak zwykle ktoś nie pomyślał!

  Zamknięcie tego odcinka Świętokrzyskiej ma znikomy wpływ na korek na Książęcej i tak przecież dla poj. osobowych był zakaz ruchu w górę od Kruczkowskiego.

 • Vpw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 20:33 ~Vpw

  rez~rez

  te ronda to jakaś ciężka pomyłka, spowolnią ruch, utrudnią przejazd długim autobusom, trzeba będzie tym bardziej stawać pod górkę
  głupota

  No i moze dobrze bo autokar na Tamce i Trakcie Krolewskim to plaga.

 • Boom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 15:25 ~Boom

  htz~htz

  Tak!, piękna ul. Świętokrzyska, ale przy tym rozwiązaniu to konieczne podziemne parkingi na całej długości ulicy


  Co racja to racja. Niestety, ale HGW zwalcza samochody w centrum. Liczba miejsc parkingowych została znacznie ograniczona, a płatne strefy parkowania są chyba za tanie bo nijak nie ma rotacji samochodów i ciężko jest gdziekolwiek zaparkować.
  Przypomina mi się system ze Szwajcarii gdzie w pewnych miejscach mozna było parkować max 30 minut, godzinę czy dwie. Wymusza to rotację aut na parkingach. Teraz nijak nie można podjechać autem, zaparkować, załatwić sprawę i pojechać dalej.
  A tłumaczenie że lepiej poruszać się komunikacją miejską mnie nie przekonuje gdy mam do załatwienia kilka spraw na terenie całej Warszawy.
  Ograniczanie wjazdu samochodów to zabijanie centrum miast.

 • rez

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 14:50 ~rez

  te ronda to jakaś ciężka pomyłka, spowolnią ruch, utrudnią przejazd długim autobusom, trzeba będzie tym bardziej stawać pod górkę
  głupota

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 14:40 ~Piotr

  Jak tylko ukonczona zostanie budowa metra , natychmiast powinni sie zabrac za cala ulice swietokrzyska. I powinni ja zroic tak jak na projekcie czyli duzo zieleni, szerokie chodniki, duzo kawiarenek niech ta ulica ozyje ! To samo powinno spotkac pl.Powstancow Warszawy niegdys pl.Napoleona.
  Niech to miasto bedzie przyjemne dla Warszawiakow i dla turystow... A nie dla kierowcow.
  I niech nikt mi nie mowi ze nie da sie bez samochodu.
  Sam mam samochod ale do pracy wole jezdzic komunikacja miejska a w sezonie kiedy jest cieplo na rowerze. I nie mam 5 minut drogi do pracy. Wiec ludzie kogliby brac przyklad i do pracy podrozowac komunikacja.
  Miasto dla ludzi nie dla samochodow

 • little_girl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 12:28 ~little_girl

  i po co kiedyś budowało się most świętokrzyski, jak teraz jest on odcięty od świata... ja rozumiem, że miasto trzeba modernizować, ale może warto modernizować tak, żeby ludziom ułatwić a nie utrudnić życie?

 • htz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 12:24 ~htz

  Tak!, piękna ul. Świętokrzyska, ale przy tym rozwiązaniu to konieczne podziemne parkingi na całej długości ulicy /nawet dwa poziomy, miejsce jest- nad tunelem metra- czyli pod nową jezdnią i pod chodnikami, pod nowymi ogródkami kawiarnianymi itp.około 2 tysiące miejsc/, czyli tyle ile parkowało aut przed modernizacją. A w przyszłości marzy się o jeszcze ciekawszych rozwiązaniach w tym ciągu komunikacyjnym.

 • zdrowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 11:46 ~zdrowy

  uiopas~uiopas

  Dlaczego na rondach nie ma wyznaczonych ścieżek rowerowych?


  ... i torów bobslejowych!?

 • rowerzystka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 11:09 ~rowerzystka

  uiopas~uiopas

  Dlaczego na rondach nie ma wyznaczonych ścieżek rowerowych?

  Cóż, trzeba będzie zsiadać z roweru na środku ulicy - super bezpieczny projekt.

  Dobrze, że zbudują ścieżki rowerowe - połączą tę na Tamce z Nowym Światem. Ale dwa ronda? Spowodują moim zdaniem gogantyczne korki na otwartej Świętokrzyskiej. No i teraz most Świętokrzystki zacznie pełnić głównie funkcję planu filmowego i zdjęciowego. Dobrze, że przesiadłam się na rower ;)

 • antygimbus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 10:57 ~antygimbus

  jsg~jsg

  Zamordowała Park Krasińskich, zamorduje Świętokrzyską. Co jeszcze zamorduje pani Prezydent ?
  Park Krasińskich będzie piękny/lepszy. Jeszcze podziękujesz na kolanach. Podobnie ze Świętokrzyską. Ta ulica była trupem, więc o jakim mordowaniu plujesz?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »