Informacje

21.07.2012 15:45 uroczystości na placu Zamkowym

Święto policji: "Jesteśmy waszymi dłużnikami"

SERWISY:

Centralne obchody święta policji zorganizowano w sobotę na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas uroczystości minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki, dziękując policjantom, mówił: jesteśmy waszymi dłużnikami za to, że 24 godziny na dobę pełnicie służbę na rzecz polskich obywateli.

Minister nawiązał do odbywającego się niedawno w Polsce Euro 2012. - Kilka tygodni temu policja zdała jeden z najważniejszych egzaminów w swojej historii. Zabezpieczenie turnieju to było ogromne wyzwanie i policja sprostała temu wyzwaniu na piątkę – mówił minister MSW Jacek Cichocki.

- W ostatnich tygodniach zyskaliśmy szczególnie wyraźny i dobry wizerunek za granicą i jesteśmy jako kraj, i naród jednoznacznie pozytywnie oceniani - dodał Cichocki.

Szef KGP Marek Działoszyński podkreślił, że wyróżnieni zostali najlepsi policjanci, zaangażowani w służbę i profesjonalni w walce z przestępczością. On również nawiązał do Euro. - Niedawno zakończyliśmy akcję policyjnego zabezpieczania turnieju Euro 2012. Wielu z was było zaangażowanych w jej przygotowanie i realizację - mówił.

Krzyże zasługi dla funkcjonariuszy

Podczas uroczystości na Zamku Królewskim wręczono m.in. dwa krzyże zasługi za dzielność i medale za długoletnią służbę. Dalsza część obchodów święta policji odbywa się na Placu Zamkowym, gdzie zaplanowano promocję absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i ślubowanie nowo przyjętych stołecznych funkcjonariuszy – ślubować będzie 220 policjantów, 166 otrzyma promocję na pierwszy stopień oficerski.

Wręczone zostaną też nagrody dla funkcjonariuszy, którzy zwyciężyli w konkursie Policjant, który mi pomógł. Na zakończenie odbędzie się uroczysta defilada pododdziałów policji.

Wcześniej w Komendzie Głównej Policji przed tablicą pamięci oraz przed obeliskiem Poległym Policjantom - Rzeczpospolita Polska złożono wieńce i kwiaty. W tym miejscu znajduje się urna z prochami policjantów, którzy na mocy rozkazu z 5 marca 1940 r., podpisanego m.in. przez Józefa Stalina, zostali zamordowani przez NKWD i pogrzebani w Miednoje.

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca tego dnia w 1919 roku Sejm przyjął ustawę o Policji Państwowej. Po wojnie - 7 października 1944 r. - Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego formalnie powołał Milicję Obywatelską, która faktycznie istniała już od dwóch miesięcy na terenach zajętych przez Armię Czerwoną. 6 kwietnia 1990 roku Sejm rozwiązał MO, a na jej miejsce powołał policję.

PAP/bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • asz ty ty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 21:56 ~asz ty ty

  A.C.A.B. z okazji urodzin hje hje hje

 • dfggfd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 21:11 ~dfggfd

  nieroby. albo stoją sobie i gadają, albo jeżdżą sobie nowymi samochodzikami i wlepiają mandaty za złe parkowanie. i do tego emerytura po 15 latach. przecież to jest kpina normalna.

 • emka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 16:45 ~emka

  "jesteśmy waszymi dłużnikami" ... proste, przecież w końcu to z naszych podatków macie wysokie emerytury w wieku 35 lat, a w zamian dostajemy tylko zawieszone sprawy, niską szkodliwość społeczną czynu oraz śledztwo w toku zamiast wyników.

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 13:51 ~waw

  panienka z okienka niech wyglada przez okienko a nie internet czyta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • niepolak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 13:35 ~niepolak

  P.S.
  Życzę polskiej policji takich samych chamst i niesłusznych oskarżeń, jakich sama się dopuszcza na obywatelach tego kraju.
  Mam nadzieję, że wcześniej czy później ktoś wbije im się o 6 rano do domu (niechcący) i oleje wszystkie żale bo "miał prawo".

 • strażnik miejski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 12:35 ~strażnik miejski

  TAK NAJWIĘCEJ DOSTALI JAK ZAWSZE CI CO "DOWODZILI"!!!!!!!!!!!!!!!!!! Trzymajcie się w dniu Waszego Święta!!!!!!!!! Chociaż dobrze o Was mówią!!! Bo z relacji, władz, madiów np.nas strażników miejskich m.st.w-wy nie było w trakcie EURO i na nic nie zasługujemy, nawet na słowo -dziękuję...koleżankę poturbowano i ma złamaną rękę,ale w mediach pokazano i tak ładnie skomentowano,że strażnicy uciekali jak zaczeło się coś dzieć a było zupełnie inaczej!!!!!!! POZDRAWIAM

 • niepolak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 12:05 ~niepolak

  Wczoraj napisałem konentarz do święta tych darmozjadów, ale nie został wyświetlony.
  Policja wbiła mi się przez pomyłkę do mieszkania, nawet przepraszam nie powiedzieli, a teraz nagrody odbierają. Cenzura tvn warszawa...
  Komuna żyje pełną piersią.

 • BeeJay

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 09:58 ~BeeJay

  panienka z okienka~panienka z okienka

  Ludzie litości!!!Co mnie obchodzi jakieś święto policji.Nic ciekawszego w tym mieście się już nie zdarza?A święta ochroniarza,sprzatacza,magazyniera,kasjerki z supermarketu nie ma?Bardzo interesujące informacje,no BRAWO TVN Warszawa,co za sensacje!

  Dzień strażaka też mało istotny, ale podczas festynu dzieciaki zwłaszcza miały masę radości. Dziś pewnie podobnie będzie na Agrykoli podczas festynu policyjnego. Jeżeli mam pretensje to o to, że o nim nie napisali no i najważniejsze o której dzisiejszy festyn się zacznie.

 • mza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 08:12 ~mza

  mario~mario

  o dziś nie wiem dlaczego ten człowiek został ministrem

  bo na to zaszczytne stanowisko delegowała go partia i Donald

 • mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 03:09 ~mario

  o dziś nie wiem dlaczego ten człowiek został ministrem

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »