Informacje

05.06.2019 07:32 w sobotę 8. Festiwal Koreański

Święto koreańskiej kultury. Zabrzmią piri, flet bambusowy i bębny janggu

SERWISY:


Pokazy sztuki walk taekwondo, zajęcia z języka koreańskiego, kaligrafii i tworzenia lampionów, a także koncert folkowego zespołu ID. W sobotę na Agrykoli odbędzie się 8. Festiwal Koreański.

- Najbardziej czekam na występ koreańskiego zespołu folkowego ID. Ta młoda, kreatywna grupa pokaże oryginalność i uniwersalność współczesnej muzyki koreańskiej, dzięki wspólnemu wykorzystaniu instrumentów zachodnich i tradycyjnych instrumentów koreańskich - powiedziała ambasador Mira Sun, ambasador Korei Południowej w Polsce.

Piri, flet bambusowy i bębny janggu

Ceremonię otwarcia festiwalu przewidziano na godz. 16., ale już od godz. 13 będzie można brać udział w przygotowanym programie imprezy. Główną muzyczną atrakcją festiwalu będą właśnie koncerty grupy grającej fusion folk koreański, czerpiącej inspiracje z koreańskich pieśni ludowych. Muzycy łączą brzmienie takich tradycyjnych instrumentów, jak piri, flet bambusowy, czy bębny janggu z gitarą elektryczną i keybordem. Pierwszy występ zaplanowano na godz. 13, a drugi na ok. 16.

- Ponadto, z okazji 30. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Republiką Korei a Polską, prezentujemy wystawę fotografii, aby pokazać, jak rozwinęły się i jak wzmocniły się nasze relacje - dodała Sun.

Flash mob do dźwięków K-POP-u

Na czas festiwalu zaplanowano rozmaite wydarzenia, w tym pokazy sztuki walk taekwondo, zajęcia z języka koreańskiego, kaligrafii i tworzenia drzeworytu czy lampionów.

- Na festiwalu można także spodziewać się innych ciekawych atrakcji, w tym flash moba przy muzyce K-POP, prezentacji protokołu królewskiego, będzie można przymierzyć stroje królewskie, a także zrobić samemu królewski kapelusz - wyjaśniła Sun. Flash mob do dźwięków K-POP-u - gatunku, który zmienił rynek muzyczny nie tylko w Korei, ale w całej Azji - zaplanowano na godz. 14.

Najmłodsi uczestnicy zobaczą na festiwalu tradycyjne gry i zabawy koreańskie.

Podczas festiwalu odbędzie się również konkurs fotograficzny, zorganizowany w mediach społecznościowych pod hasłem #KoreaFestival2019Poland. Dla autorów pięciu najlepszych zdjęć zrobionych podczas imprezy organizatorzy przygotowali nagrody.

Największe wydarzenie promujące Koreę

Festiwal Koreański jest organizowany przez ambasadę Korei Południowej w Polsce we współpracy z Centrum Kultury Koreańskiej i jest największym wydarzeniem promującym kulturę Korei w Europie Środkowej. Pretekstem jest 30-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Republiką Korei.

Pytana o rozpowszechnienie tej inicjatywy w innych miejscach w Polsce, ambasador Sun przypomniała, że Koreańskie Centrum Kultury jest częścią ambasady, które "prezentuje kilka koreańskich programów kulturalnych na mniejszą skalę w kilku miastach poza Warszawą".

- Dzięki zainteresowaniu kulturą koreańską w Polsce kilka uniwersytetów samodzielnie organizuje koreańskie wydarzenia kulturalne. Ponieważ wraz z działalnością centrum liczba takich imprez stale rośnie, w całej Polsce w przyszłości będzie więcej możliwości korzystania z kultury koreańskiej - zapewniała.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o Święcie Saskiej Kępy:

PAP/ab/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • JKJKJK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2019 11:56 ~JKJKJK

  Gdzie by się odbył ten festiwal?

 • Drakoni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2019 11:21 ~Drakoni

  Dziadek tetryk~Dziadek tetryk

  A o którą Koreę chodzi?
  Bo w świetle wielokrotnego w ciągu ostatnich 3 lat naruszania Konstytucji, nie jestem do końca pewien... :-)

  Południową - w jednym miejscu w tekście jest to wspomniane. W świetle o którym wspominasz to można nie być pewien, czy tej drugiej nie budujemy sobie sami, ale nie nasza, którą możemy poznać na festiwalu - to południowa

 • Dziadek tetryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2019 09:57 ~Dziadek tetryk

  A o którą Koreę chodzi?
  Bo w świetle wielokrotnego w ciągu ostatnich 3 lat naruszania Konstytucji, nie jestem do końca pewien... :-)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »