Informacje

09.05.2017 16:39 pierwsze dwa ruszają w środę

Świecą pustkami od stycznia.
Wiemy, co w nich będzie

SERWISY:


Przez prawie pół roku charakterystyczne kioski na Krakowskim Przedmieściu stały puste. Ma się to jednak zmienić lada chwila. Oprócz prasy będzie można kupić bilety komunikacji miejskiej, a także do teatrów, czy klubów jazzowych.

Czarne kioski o owalnym kształcie, które stoją na Krakowskim Przedmieściu od 2008 roku, są puste od początku tego roku. Po 96 miesiącach przestała nimi dysponować firma AMS, a śródmiejski Zarząd Terenów Publicznych ogłosił konkurs na nowego najemcę.

W środę start

Wygrało Warexpo – spółka miejska zajmująca się reklamą w przestrzeni miasta. Umowę podpisano 13 stycznia tego roku, a od tego czasu kioski są nadal zamknięte. Nie można w nich kupić prasy, nie mówiąc już o biletach komunikacji miejskiej.

"W chwili obecnej wyrażona została przez wynajmującego zgoda na podnajem czterech kiosków, co oznacza rozpoczęcie w nich działalności handlowej w ciągu najbliższych dni. Ponadto informujemy, że najemca jest w trakcie rozmów dotyczących podnajmu pozostałych dwóch kiosków" - napisał w mailu do naszej redakcji Arkadiusz Łapkiewicz, dyrektor ZTP.

I odesłał nas bezpośrednio do Warexpo. - Potrzebowaliśmy więcej czasu na rozmowy z najemcami. Chcieliśmy, żeby nasza oferta była atrakcyjna dla warszawiaków i turystów. To mają być nie tylko kioski z prasą – zapewnia Aleksandra Derc z Warexpo.

Jak podaje, dwa pierwsze mają zacząć działać w środę. Kioski naprzeciwko Domu Polonii i bramie głównej Uniwersytetu Warszawskiego zajmie Ruch ze standardową ofertą sprzedażową.

Kiosk Kultury

Przy księgarni Prusa znajdzie się z kolei Kiosk Kultury. To wspólne przedsięwzięcie stołecznych instytucji i Biura Kultury miasta. Start zaplanowano na weekend 13-14 maja. W opisie wydarzenia na Facebooku czytamy, że "będzie można zaczerpnąć informacji na temat wydarzeń w stolicy, a także zakupić bilety do ponad 35 warszawskich instytucji kultury, m.in. do Teatru Powszechnego, Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy, Teatru Współczesnego, Teatru Syrena, STUDIO teatrgaleria, Muzeum POLIN, Klubu Komediowego, Klubu Jazzowego 12na14". Podczas weekendowego otwarcia będą spotkania z aktorami, czy konkursy.

- W czwartym kiosku, przy ulicy Karowej, wystartuje w najbliższych dniach prywatny najemca - mówi Derc. Będzie to punkt z ofertą typową dla kiosków,czyli między innymi prasą i biletami. - Jeżeli chodzi o piąty i szósty kiosk, to prowadzimy rozmowy z potencjalnymi najemcami, oferującymi zarówno działania komercyjne jak i promocję kultury i sportu. Liczymy, że zaczną działać jeszcze w maju – dodaje.

Dwa ostatnie obiekty znajdują się przy kościele św. Anny i naprzeciwko pomnika Adama Mickiewicza.

Czy ostatecznie tylko jeden kiosk będzie miał funkcję kulturalną? - Wszystko zależy od wyniku prowadzonych rozmów – odpowiada przedstawicielka Warexpo

Kioski mają jeszcze jedną funkcję - można na nich umieszczać reklamy. Warexpo zaznacza, że od początku roku sprzedawało tę przestrzeń firmom, które chciały się reklamować. – jesteśmy spółką prawa handlowego, musimy działać ekonomicznie i dbać o rentowność naszych przedsięwzięć.

Umowa pomiędzy ZTP a Warexpo obowiązuje do końca tego roku.

ran/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • xięgowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2017 07:51 ~xięgowy

  Mistrzowskie zagranie finansowe - kioski należące do miasta wynajęła w styczniu miejska spółka. Miasto jest do przodu, bo odnotowuje przychody z tytułu czynszu i na pewno się tym pochwali w sprawozdaniu. A miejska spółka, której sprawozdanie zostanie dobrze ukryte w archiwach internetu ponosi straty i przez pół roku szuka podnajemców.

 • Gnom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2017 08:58 ~Gnom

  Optymistyczny~Optymistyczny

  Dobra, a co będzie z kioskami, które też są puste, a stoją poza Krakowskim Przedmieściem? Będą powoli niszczeć i mają się stać "noclegowniami" dla wszelkiej maści degeneratów typu ćpuny itd.? Jak jeżdżę południową częścią Warszawy, to aż mnie krew zalewa, że z jednej strony miasto wywala bezsensownie pieniądze na nowe "wodotryski", a z drugiej nie może zadbać o te już istniejące.

  Właśnie o to chodzi, aby kasa popłynęła w odpowiednim kierunku. Później niech już niszczeje.

 • mru

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2017 08:04 ~mru

  Umowa pomiędzy ZTP a Warexpo obowiązuje do końca tego roku.

  czyli jest szansa, że w ogóle nic się nie ruszy, tak? bo kto na pół roku zrobi rozruch czegokolwiek.

 • Tommyy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.05.2017 23:50 ~Tommyy

  A co z kawiarnią na placu Hoovera ?

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.05.2017 20:54 ~asd

  Zasadnicze pytanie: czy ta, jakże wyszukana oferta nie mogłaby trafić do lokali użytkowych, których trochę na Krakowskim jest? Czy muszą takie "códa" architektury sterczeć pośrodku chodnika utrudniając poruszanie się? I kiedy zostanie odbudowane przejście podziemne aby zapewnić mieszkańcom ich konstytucyjne prawa także wtedy gdy jacyś idioci chcą sobie pobiegać czy poprzepełzać???

 • Optymistyczny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.05.2017 19:33 ~Optymistyczny

  Dobra, a co będzie z kioskami, które też są puste, a stoją poza Krakowskim Przedmieściem? Będą powoli niszczeć i mają się stać "noclegowniami" dla wszelkiej maści degeneratów typu ćpuny itd.? Jak jeżdżę południową częścią Warszawy, to aż mnie krew zalewa, że z jednej strony miasto wywala bezsensownie pieniądze na nowe "wodotryski", a z drugiej nie może zadbać o te już istniejące.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »