Informacje

30.12.2016 20:10 Ostatni raz w tym roku

Świąteczna masa rowerzystów przejechała przez miasto

SERWISY:

Rowery oświetlone świątecznymi lampkami, na głowach zamiast kasków czapki Św. Mikołaja. Ostatnia w tym roku Warszawska Masa Krytyczna przejechała ulicami centrum miasta.

Chociaż Warszawska Masa Krytyczna oficjalnie zakończyła swoje istnienie w dotychczasowej formule, to zapowiedziała okazjonalne przejazdy stołecznymi ulicami. Rowerzyści spotkali się tradycyjnie na pl. Zamkowym.

- Rowerzystów jest zdecydowanie mniej niż w czasie poprzednich edycji masy. Na starcie zebrało się około 200 osób. Nie brakuje świątecznych elementów, rowerów oświetlonych lampkami, czapek Św. Mikołaja, a nawet ciągniętej na wózku choinki – relacjonował z placu Zamkowego Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

"Bez haseł i zadęcia"

Jak zapowiadali organizatorzy, grudniowy przejazd był na "na lekko", bez haseł i zadęcia to jednak dodawali, że w mieście jest jeszcze wiele do zrobienia, aby ułatwić życie rowerzystom. "Zielona strzałka dyskryminująca rowerzystę nie brzmi dobrze, podobnie jak jakość zimowego utrzymania dróg rowerowych i brak jasnej wizji co dalej z trasami, które już miały powstać" – czytamy na stronie WMK.

Do pokonania było 13 kilometrów. Tym razem z pominięciem wylotówek i przelotówek. Masa przejechała przez miejsca, gdzie - według organizatorów - wciąż nie ma "spójnych głównych tras rowerowych".

Jak poinformowała wieczorem stołeczna komenda przejazd rowerzystów nie zakłócił normalnego ruchu na śródmiejskich ulicach.

skw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Grzcie2083

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2016 18:00 Grzcie2083

  Nie rozumiem skąd tyle w tu piszących jadu?? Pozdrawiam rowerowo wszystkich jeżdżących "pedalarzy" , pozdrawiam WMK i ZM.
  Do siego roku.

 • automaniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2016 17:34 ~automaniak

  "Znowu będą korki" to popatrzcie na Amsterdam, można ... można!

  Oderwać tyłka od fotela się nie chce? Do pracy komunikacją, a nie samochodami!

  2/3 zanieczyszczeń to właśnie samochody, kiedy dorośniecie i zrozumiecie, że to nie jest właściwy kierunek, wożenie się autem - jedno auto, jeden kierowca - doprawdy tak tylko postępują egoiści.

 • rowermen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2016 16:53 ~rowermen

  a co wam przeszkadza 100 rowerzystów jadących po 18:30 czyli po godzinach szczytu? ta ilość przeleci skrzyżowanie w minutę. fakt powinni jechać drogami dla rowerów aby je promować, a oni o zgrozo promują jazdę ulicami to jest chore sami sobie szkodzą

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2016 15:48 ~qwerty

  jakie 200, jakie 200?? nawet wybiórcza napisała, że było 150 pedalarzy. A to znaczy, ze było ze 100. I przez takich pajaców stoi zawsze pół miasta.

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2016 14:31 ~Marek


  oFF~oFF

  mam dość tego bydła, gil do pasa, 1 stopień, szron, załzawione gały i fun, że inni mają przesrany powrót do domu
  wesoly roman~wesoly roman


  Trzeba było wziąć wolne w pracy...


  A niby dlaczego grupka terrorystów na rowerach ma mnie zmuszać do brania wolnego? Żeby mogli sobie pojeździć? Jak nie wezmę wolnego to stoję w korkach - ta sama grupa terrorystów utrudnia mi życie: dlaczego mam ich tolerować? Wiem, zaraz przeczytam, że "terroryści w samochodach utrudniają życie rowerzystom". A nie lepiej, że się tak spytam, UŁATWIAĆ sobie nawzajem aniżeli szukać możliwości utrudnienia?

  Pomyślności w Nowym Roku.

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2016 13:34 ~Marek

  Olek~Olek

  Mam nadzieję, że nowa ustawa o zgromadzeniach, protestach i manifestacjach zabroni grupkom oszołomów blokowania miasta i utrudniania życia obywatelom płacącym podatki.


  Rowerzyści tez płaca podatki! Wbrew mylnym przekonaniom niektórych rowerami wcale nie jeżdzą biedni ludzie! Ci kupują stare gruchoty z zagranicy i wożą się po mieście trując innych na potęgę!

 • Wprost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2016 11:06 ~Wprost

  Olek~Olek

  Mam nadzieję, że nowa ustawa o zgromadzeniach, protestach i manifestacjach zabroni grupkom oszołomów blokowania miasta i utrudniania życia obywatelom płacącym podatki.

  HGW zdarzało się już nie dawać pozwolenia na zgromadzenia/marsze (nie wiadomo wg. jakich kryteriów, tak na marginesie), więc możliwości są... ale istniej duże lobby rowerasków, które wspiera i ww. prezydent. Dlatego wątpię by masy krytyczne się kiedyś skończyły. A to że nie mają dziś już żadnego sensu... wiedzą wszyscy oprócz ich uczestników.

 • wesoly roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2016 11:02 ~wesoly roman  oFF~oFF

  mam dość tego bydła, gil do pasa, 1 stopień, szron, załzawione gały i fun, że inni mają przesrany powrót do domu
  wesoly roman~wesoly roman


  Trzeba było wziąć wolne w pracy...
  WARSZAWA PRAGA PŁNWARSZAWA PRAGA PŁN


  ~wesoly roman..obrońco" rowerzystów.Nad tym "wolnym w pracy",to długo myślałeś? Z powodu WMK,ludzie mają brać wolne w pracy. Ja proponuję,aby w dni,kiedy będą przejeżdżać "cykliści" wszyscy mieli wolne,ale płatne,czyli np. pracownicy komunikacji miejskiej,policja,straż miejska,żłobki/przedszkola (rodzice również).


  Wolne to z powodu Świąt. Masa mnie nie rusza. Nie wiem czy kiedyś widziałeś jej przejazd, ale chyba nie. Zajmuje to góra 5 minut. Przy średnim czasie przejazdu w okolicach 17tej rzędu godziny to jest to czas na pokonanie jednego skrzyżowania. Nie ma się o co zaperzać. Ten sam efekt wywołuje kilku gości blokujących skrzyżowanie - wjadę chociaż nie dam rady zjechać.

 • Skipper

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2016 10:25 ~Skipper

  Piękny Roman~Piękny Roman

  " Ostatnia w tym roku Warszawska Masa Krytyczna"
  Deja vu? Zdaje się już parę miesięcy temu była OSTATNIA MASA.
  Ile w przyszłym roku będzie tych OSTATNICH przejazdów? Co miesiąc?

  Zakłamani HIPOKRYCI.

  Kolejny nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

 • cyklop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2016 09:48 ~cyklop

  ale głupota jechać po ciemku i na mrozie a można było na spokojnie w niedziele za dnia w samo południe przy plusowej temperaturze i byłoby 2000 rowerzystów a nie śmieszne 200 i oczywiście wyłącznie drogami rowerowymi aby promować jazdę rowerem po drogach rowerowych to byłaby świetna promocja rowerów

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »