Informacje

13.07.2015 17:03 "nagrywała to, co robiła"

Świadek o zdarzeniu w meczecie: dziewczyna powiedziała "j***ć islam"

SERWISY:

- Zauważyłem dziewczynę w ciemnych okularach, przyszła do naszego ośrodka z trzema świńskimi łbami – opowiada Rami, młody mężczyzna, który był świadkiem sobotniego zdarzenia w Centrum Kultury Muzułmańskiej na Ochocie.

Rami całe zdarzenie widział w kamerach monitoringu w centrum. Według jego wersji, dziewczyna przyszła do centrum z trzema świńskimi łbami i rozmyślnie porozrzucała je w meczecie.  - Jeden wrzuciła do wnętrza centrum, drugi wrzuciła do sklepu, a trzeci zostawiła przed wejściem – opowiada świadek zdarzenia.

Jego zdaniem kobieta filmowała to, co zrobiła. Atak mógł mieć też charakter antyislamski. – Następnie,  dziewczyna cofnęła się i powiedziała: "j***ć Mahometa, j**ć Allaha i j***ć islam”- dodaje.

Świńska głowa w meczecie

Do zdarzenia w Centrum Kultury Muzułmańskiej doszło w sobotę. Informację o podrzuceniu do meczetu świńskich głów opublikował, wraz z trzema zdjęciami, fanpage Islam na Polski. W poście napisano, że monitoring zarejestrował sprawcę. Na jednym ze zdjęć, które wygląda jak stopklatka z monitoringu, widać kobietę w ciemnych okularach.

Sprawa została zgłoszona na policję. W niedzielę przesłuchano świadka zdarzenia. Na razie nikt nie został zatrzymany w tej sprawie. Wstępna kwalifikacja tego czynu to artykuł 196 kodeksu karnego mówiący o obrazie uczuć religijnych. Grozi za to nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Przewodniczący zarządu gminy muzułmańskiej w Warszawie ocenił ten atak jako możliwą iskrę zapalną do kolejnych takich czynów. - To, co się wydarzyło, jest bardzo przykre. Widać, że nie jest to chuligański wybryk grupy nieletnich, ale przejaw rosnącej nienawiści  - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Mohamed Adham.

Zobacz materiał programu Fakty TVN:

>>>Więcej na fakty.tvn24.pl<<<

jb/

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • alamo905

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2018 16:32 ~alamo905

  Polska to kraj chrześcijański i nie ma tu miejsca na islam i nigdy nie będzie.Chcecie nowy Wołyń lub Bałkany to róbcie tak dalej.Wpuszczajcie muzułmanów i budujcie meczety tylko nie dziwcie się potem że ludzie kiedyś powiedzą dość.Nie chcemy meczetów w swoim mieście,nie chcemy muzułmana za sąsiada.Mam prawo żyć w takiej Polsce jaka była za ojców.Nie chcemy drugiego Londynu,drugiej Szwecji,czy Francji.I prędzej poleje się krew niż się na to zgodzimy.

 • Kocham ludzi nie nawiedzę zło

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2015 22:39 ~Kocham…

  Słuchajcie jestem Chrześcijanką i należę do Boga, Jezusa i Ducha Świętego. Moja wiara niesie Pokój. Kocham każdego człowieka a nie nawiedzę twój islam. Twoja religia niesie zniszczenie to widzimy w innych krajach i w waszym kraju. Mt. 7.16 ,,Poznacie ich po ich owocach " Na szczęście przejrzałam koran i mogę wypowiedzieć się. Ta książka jest nie spójna. Tam mówią o pokoju a z drugiej strony o morderstwie innowierca jeżeli on nie przejdzie na islam. Ha... mam was. A w imię islamu można kłamać. Ha... jeszcze raz mam was. We wszystkich krajach zaczynaliście cisnąć na żal. ,, Że my jesteśmy tacy biedni itd... . Albo serce oddajcie dla Jezusa. Albo ze szczerą miłością i sprawiedliwością poszukajcie miejsce gdzie waszą religię będą akceptować tylko nie w Polsce.

 • Ham

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.07.2015 02:20 ~Ham

  Asma~Asma

  Nietolerancyjna religia ? Jesteście pewni ? Pomyślcie ile wiecie o Islamie, a dopiero potem się odzywajcie, Bóg w Koranie nakazuje muzułmanom być dobrym i tolerancyjnym dla ludu Ksiąg, jednak to właśnie lud Ksiąg jest nietolerancyjny. Szczerze zastanawiam się czasami dlaczego źyję w tak nietolerancyjnym i rasistowskim kraju jakim jest Polska i również szczerze gratuluję muzułmanom, a szczególnie kobietom w hijabach, które żyjąc tutaj, codziennie czują na sobie wzrok i komentarze innych, często obraźliwe, szczególnie dla Polek które wyznają Islam, a są traktowane jak obcokrajowcy. Poza tym, że Bóg w Koranie nakazuje być tolerancyjnym to zakazuje złego traktowania innych, co oznacza też zabijania, a więc ISIS nie jest organizacją popierającą prawdziwy Islam, tylko chcącą zniszczyć opinię o nim.
  Patrząc z drugiej strony, ilu Polaków siedzi przed telewizorem z piwkiem po czym za dużo wypije i wyżywa się na swojej żonie ? Dużo, dużo za dużo jest takich osób, to właśnie ich powinno się eliminować, a nie muzułmanów. Za wszystkie krzywdy wyrządzone żonom powinni kiedyś zapłacić.
  W krajach muzułmańskich jest też wielu wyznawców innych religii, chrześcijan również. Nie słyszałam nigdy o tym, by ktokolwiek poza ISIS zabił tam chrześcijanina.
  "Nie słyszałam nigdy o tym, by ktokolwiek poza ISIS zabił tam chrześcijanina." Przepraszam z choinki się urwałaś czy co ??

  "Jest jeden Bóg" - Islam to nie religia, to poganie.

 • polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2015 19:57 ~polak

  znisczyć ten budynek !

 • Abd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2015 13:36 ~Abd

  Tak w temacie niewiernych według Islamu.
  Niewierzącą osobą w Islamie jest np. ateista, a nie chrześcijanin, więc nie wiem po co ktokolwiek tutaj wspominał o niewierzących skoro należy do wierzących i nawet gdyby osoby niewierzące miały zostać zabite przez muzułmanów to on nie zostałby zabity

 • GOSC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 19:36 ~GOSC

  MÓWIŁA PO ANGIELSKU!

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 18:56 ~Paweł

  Cieszę się że Polacy na tle zachodu, nie są tolerancyjni.
  Mam nadzieję, że to się szybko nie zmieni.
  Znamy siebie, znamy swoich najbliższych sąsiadów i w ich towarzystwie czujemy się dobrze. Niech tak pozostanie.

 • z Mokotowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 16:16 ~z Mokotowa


  Jacek_Polak~Jacek_Polak

  To wy przejechaliście do naszego kraju więc respektujcie nasze prawo i religie Polacy są specyficznym narodem i w obronie potrafią walczyć a nie że parę mięsa leży. Czyli za ten szum obarczam was jak się nie podoba droga wolna z naszego Kraju czyli
  Polski!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tatar_z_pochodzenia~Tatar_z_pochodzenia

  Rozumiem, że Tatarzy nagle muszą być katolikami, jeśli chcą mieszkać w Polsce?

  ISLAM TO NIE NARÓD, TYLKO RELIGIA.
  Są różni wyznawcy tej religii. Tatarzy żyją z nami zgodnie o czterystu lat. Nie o Tatarów chodzi. Teraz nagle przypinają się do nich OBCY, arabowie, przybyli tu kilka lat temu (jak ten edham), którzy nie zamierzają się zasymilować z nami, ani nawet nauczyć naszego języka. Bedą tworzyć i już tworzą enklawy etniczne, getta środowiskowe i zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Pracowałem kilka lat w krajach arabskich i znami ich dobrze. Nie spodziewam się po nich niczego pozytywnego, a uleganie ich demagogii nie ma sensu.

 • Tatar_z_pochodzenia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 14:41 ~Tatar_z_po…

  Jacek_Polak~Jacek_Polak

  To wy przejechaliście do naszego kraju więc respektujcie nasze prawo i religie Polacy są specyficznym narodem i w obronie potrafią walczyć a nie że parę mięsa leży. Czyli za ten szum obarczam was jak się nie podoba droga wolna z naszego Kraju czyli
  Polski!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Rozumiem, że Tatarzy nagle muszą być katolikami, jeśli chcą mieszkać w Polsce?

 • dreaher

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 13:51 ~dreaher

  vil~vil

  A jak świadek zrozumiał co mówi "baba" skoro jeszcze wczoraj była podawana informacja, że nie zna on j. polskiego i potrzebny był tłumacz ?!  nie znając francuskiego powtórzysz chyba słowa które ktoś krzyczy :D mało rozgarnięte człowiecze

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »