Informacje

18.02.2013 12:55 "uhonorować głównego architekta inwestycji"

Struzik patronem lotniska?
Jest oficjalny wniosek

SERWISY:


O rozpoczęcie procedury nadania honorowego imienia lotnisku imienia marszałka wystąpił  klub radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej w sejmiku Mazowsza. SLD przyznaje, że wniosek jest wyrazem bezradności wobec zaniechań koalicji PO-PSL w sprawie zamkniętego od połowy grudnia portu lotniczego.

Mając na względzie wybitne zasługi dla Mazowsza jako największego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a także mając na względzie olbrzymi wysiłek i wkład osobisty w realizację tak istotnej inwestycji w regionie, której wartość opiewa na zawrotną kwotę niespełna pół miliarda złotych, klub radnych SLD wnioskuje, aby Port Lotniczy w Modlinie nosił honorowe imię Marszałka Adama Struzika – czytamy w piśmie.

Uhonorować "architekta inwestycji"

SLD argumentuje wniosek wielką troską o rozwój Mazowsza, którą wykazał się marszałek. – Tak istotna inwestycja, która z całą pewnością animuje rozwój gospodarczy regionu, przyczynia się do zmniejszenia bezrobocia, tworzy realny klimat inwestycyjny oraz popularyzuje Mazowsze w kraju i poza granicami, zasługuje na to, aby w ten symboliczny sposób uhonorować głównego autora – przekonują radni, a Struzika nazywają "głównym architektem inwestycji".

SLD przyznaje, że wniosek jest wyrazem bezradności wobec zaniechań koalicji PO-PSL w sprawie lotniska.

- Ciągle słyszymy, że na lotnisku wszystko jest w porządku, że mimo zamknięcia lotnisko wciąż generuje zyski, dlatego postanowiliśmy uhonorować wielkiego budowniczego Mazowsza marszałka Struzika - ironizuje Grzegorz Pietruczuk, przewodniczący klubu radnych SLD.

Jak zapewnia polityk, mimo humorystycznego charakteru akcji, wniosek formalny jeszcze dzisiaj trafi do przewodniczącego sejmiku.

Problem z pasem startowym

W poniedziałek do zawieszenia marszałka sejmiku Mazowsza oraz skarbnika województwa w związku z problemami Lotniska Modlin wezwało Warszawskie Forum Lewicy.

Kłopoty podwarszawskiego lotniska zaczęły się w grudniu 2012 roku. Decyzją inspektora nadzoru budowlanego  zamknięte zostały dwa 500-metrowe, betonowe odcinki na początku i końcu pasa startowego. Rejsy zostały przeniesione do innych portów lotniczych, głównie na Lotnisko Chopina.

Według ostatnich wypowiedzi dyrektora Erbudu, czyli firmy, która wykonała pas, otwarcie lotniska może nastąpić dopiero w grudniu 2013 roku.


bf/b/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Janusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2013 14:34 ~Janusz

  a ile dostał orderów za otwarcie /bubla/ lotniska JAŚNIE WIELMOŻNY STRUŚ ??? nie pytam już o zasłużoną NAGRODE PIENIĘŻNĄ ??? ile jeszcze czasu ten człowiek będzie psuł Polske ??????????????????

 • hadwao

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2013 09:23 ~hadwao

  http://demotywatory.pl/4015565/Ja-za-to-nie-odpowiadam-nie-ja-mieszalem-beton

 • pop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2013 08:43 ~pop

  pawcio~pawcio

  A ja bym nadał lotnisku w Modlinie imię Strusia Pędziwiatra i składował tam Dreamlinery. Nazwa uważam jaknajbardziej adekwatna struś - nielot, Modlin - nie może przyjmować samolotów. Dreamlinery?Chyba nie muszę tłumaczyć

  A gdzie to lotnisko? chyba, że chodzi o lotnisko Warszawa/Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Nie ma miejscowości Modlin!!!!!

 • pink

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2013 23:39 ~pink

  zbig~zbig

  Pan Struzik kilka lat temu doprowadził do usunięcia dopiero co powołanego szefa PKP, młodego sprawnego managera, który chciał polikwidować wożące powietrze pociągi, które obsługiwały pojedynczych, jadących do pracy kolejarzy. W to miejsce chciał wprowadzić pociągi kursujące tak, by ułatwić życie zwykłym ludziom. Więcej takich ludzi, jak Struzik, i ten kraj nigdy nie będzie normalny....  Nie chodziło o żadnego szefa PKP.
  Dzwoni, ale nie w tym kościele.

 • skaut

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2013 20:03 ~skaut

  Buauahahaha, rewelacyjny architekt i adekwatny patron! Najlepiej będzie wyglądał w brązie.

 • KAROL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2013 18:20 ~KAROL

  im. Struzika - doskonały pomysł. Wywalczył nie swoje pieniadze dla północnego Mazowsza. Gdyby lotnisko powstało na własciwym komunikacyjnie miejscu czyli gdzieś w okolicach żyrardowa to mogłoby się okazać być, o zgrozo, poza Mazowszem a ponadto konkurowałoby z Łodziuą, Pyrzowicami, Radomiem, nawet Balicami. A tam tez są ambitni samorządowcy dbajacy o elektorat. W Modlinie nikomu nie przeszkadza Lotnisko. Nikomu tez nie jest potrzebne. Trzeba tylko dopłacić Raynairowi aby latał, z czego pokryć koszty budowy kolkei, systemu nawigacyjnego nie mówiąc o odbudowie pasa - to wie tylko Struzik, ale jak zrobić aby mimo tych kostów lotnisko było niskokosztowe - to chyba nawet on nie wie. ALE POLITYCY MYŚLĄ KRÓTKO, ABY DO WYBORÓW

 • biolog

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2013 10:52 ~biolog

  czyli dinozaury jeszcze żyją to żywy dowód

 • zbig

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2013 10:09 ~zbig

  Pan Struzik kilka lat temu doprowadził do usunięcia dopiero co powołanego szefa PKP, młodego sprawnego managera, który chciał polikwidować wożące powietrze pociągi, które obsługiwały pojedynczych, jadących do pracy kolejarzy. W to miejsce chciał wprowadzić pociągi kursujące tak, by ułatwić życie zwykłym ludziom. Więcej takich ludzi, jak Struzik, i ten kraj nigdy nie będzie normalny....

 • bye

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2013 09:40 ~bye

  ferf~ferf

  Władza kłamie i kradnie!!!! mam dość wyjezdzam z tego kraju!!!

  I tak nie wyjedziesz internetowy napinaczu. za słaby jesteś w uszach i potrafisz tylko hasła na forach rzucać.

 • este

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2013 08:05 ~este

  Przed nazwiskiem obowiązkowo: Słońce Nigy Nie chylące się Ku Zachodowi,Niezłomny ,Niestrudzony Rozdzielający Wszelakie Dobra Nieswoje etc........Stróż Stróżów,Betonu i Gliny - A.Struzik.Posąg w skali 1:1 ze spiżu i w tle Jego Wielka rodzina.Amen.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »