Informacje

02.07.2018 20:28 prace mają ruszyć w tym miesiącu

Strefa relaksu, terapie, gry.
Stworzą dom dla Powstańców

SERWISY:

Konsultacje z lekarzami, spotkania międzypokoleniowe, warsztaty integracyjne i inne aktywności dostępne będą w domu dziennego wsparcia dla Powstańców Warszawskich - zapewnia urząd miasta. Placówka ma rozpocząć działalność 2 października.

Dom dziennego wsparcia, który oddany do użytku ma zostać w 74. rocznicę kapitulacji Powstania Warszawskiego, zostanie stworzony w miejskim lokalu przy ulicy Nowolipie 22. Umowę na zagospodarowanie budynku ratusz podpisał ze stowarzyszeniem Monopol Warszawski.

Strefa relaksu

Placówka otwarta będzie przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 10 - 18. Dostępne w niej usługi i świadczenie będą wykonywane bezpłatnie. Będzie tam można spędzić czas, uczestniczyć w zajęciach i warsztatach integracyjnych, grać i korzystać z zajęć z fizjoterapeutą i innych terapii ruchowych.

Dom dziennego pobytu będzie również szansą na odpoczynek w strefie relaksu oraz w pomieszczeniach, gdzie skorzystać będzie można z masażu czy drobnych usług pielęgnacyjnych, a także poczytać książki czy prasę. Dla osób niedowidzących lub słabowidzących zaplanowano zakup kilku zestawów do odtwarzania audiobooków.

Wyżywienie zostanie zapewnione zgodnie z indywidualnymi zaleceniami dietetyków. Powstańcy skorzystają z indywidualnych terapii i sesji z psychologiem. Dostępni dla nich będą również lekarze innych specjalizacji.

Dowóz do i z ośrodka będzie darmowy.

Prace w lipcu

- Na potrzeby tego ośródka oddajemy miejski lokal i finansujemy jego działalności. Dzięki temu szybko uruchomimy dom dzienny dla Powstańców, którzy - mam nadzieję - będą zadowoleni z tej formy wsparcia - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Z kolei Janusz Owsiany ze Stowarzyszenia Monopol Warszawski - z którym miasto podpisało umowę - zaplanowało kompleksowy program zagospodarowania tego miejsca. Zapowiedział, że "prace remontowe powinny ruszyć w tym miesiącu". Podkreślił również, że zostaną podzielone między miasto oraz stowarzyszenie, które "zaplanowało kompleksowy program zagospodarowania tego miejsca". Z kolei miasto zajmie się przystosowaniem budynku do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

Stowarzyszenie Monopol Warszawski i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy zapowiedziały także organizację wydarzeń kulturalnych i artystycznych, a także wspólne obchodzenie świąt i rocznic.

Koszty dwuletniej (2018-2019) działalności placówki zostaną pokryte z budżetu miasta i wyniosą 1,637 miliona złotych.

TAK WYGLĄDAŁY UBIEGŁOROCZNE OBCHODY ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO:

PAP/ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2018 09:47 ~Piotr

  Dobry pomysł ale spóźniony o jakieś dwadzieścia kilka lat. Najmłodsi żyjący dziś Powstańcy mają ok. 90 lat i mają duże problemy ze zwykłym wyjściem z domu. Jeśli ktoś skorzysta z domu wsparcia to będzie to garstka osób. Dlaczego tak późno???

 • pytanie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2018 09:36 ~pytanie

  A ze zbowid też ?

 • ktos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2018 08:31 ~ktos

  Brawo, taki dom dla Powstańców powinien powstać już dawno.

 • Rześki staruszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2018 23:02 ~Rześki staruszek

  Raz zamiast gadać, wzięli się do roboty i może coś pozytywnego z tego wyjdzie.

 • hggh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2018 22:43 ~hggh

  A co zeszłoroczny planem ulokowania domu wsparcia na Hrubieszowskiej 9 (w d. fabryce Kubiaka)? Dzielnica wycofała się z tego pomysłu, czy mają być dwa takie domy? Bo chyba urzędnicy nie zamierzają zburzyć budynku przy Hrubieszowskiej, prawda?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »