Informacje

09.09.2012 07:15 "To dzięki naszym częstym wizytom"

Strażnicy wrócili na Powiśle. Zero mandatów

W piątek straż miejska znowu przeprowadziła kontrolę kilku knajp na Powiślu. Efekt? Żadnego wystawionego mandatu. - To dzięki nagłośnieniu sprawy klubokawiarni PKP Powiśle – komentuje Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

Strażnicy pojawili się w sześciu miejscach, ale nie mieli zbyt dużo pracy. - Nie wystawiliśmy żadnego mandatu. Nie było takiej koniczności -z zadowoleniem informuje Niżniak.

Według rzeczniczki straży miejskiej, to efekt nagłośnionej sprawa klubokawiarni PKP Powiśle. – Nasze częste wizyty na Powiślu również przyniosły efekty - podkreśla.

"Akcja Powiśle" po skargach

Strażnicy miejscy zaczęli wzmożone kontrole popularnych miejsc na Powiślu w lipcu. Jak tłumaczyli, akcja była efektem około 200 skarg od mieszkańców na działalność m.in.: PKP Powiśle. Na kontrolach się nie zakończyło. Funkcjonariusze skierowali do urzędu dzielnicy Śródmieście wniosek o cofnięcie klubokawiarni koncesji.

Na konferencji prasowej w piątek burmistrz Śródmieścia, Wojciech Bartelski powiedział, że dzielnica nie cofnie koncesji. Jak dodał - wniosek straży miejskiej w tej sprawie był zupełnie niepotrzebny.

su/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nie lube strazy miejskiej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2012 22:14 ~nie lube…

  Ciekawe kto wiedział i przekazał wiadomość o planowanej akcji. Z programu tv wynikało że straż miejska miała 20 zgłoszeń a nie 200. i do tego uważa że nic tam złego się tam nie dzieje- to były słowa pani rzecznika ze straży miejskiej.

 • gibasek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2012 15:49 ~gibasek

  Wychodząc na przeciw akcji prowadzonych przez Straż Miejską, złożyliśmy petycje w tej sprawie!
  Piwko w Plenerze to nie przestępstwo!

  Popierajcie!
  http://www.epetycje.pl/petycja/15/Umo%C5%BCliwienie_spo%C5%BCywania_alkoholu_w_wybranych_miejscach_publicznych

 • andrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2012 17:02 ~andrzej

  Niech oni lepiej zrobią konferencję , jak wyplenić trzodę w narodzie . Poruszając się komunikacją miejską codziennie (z przesiadkami) nie było dnia tego lata żebym nie spotkał się z buractwem . Albo pijany z piwem w ręku wsiada do autobusu ,albo z papierosem , albo półmózg nogi na siedzenie kładzie . Grupki gówniarstwa bez żadnego zażenowania klną bo inaczej rozmawiać ze sobą nie potrafią . Czasem widziałem jak zaczepiają innych pasażerów , szukając zaczepki . Już nie wspomnę o tych co zapoceni i brudni bez koszulki podróżowali . Prawie w każdym przypadku zwrócenie uwagi (jeśli się zdarzyło) spotykało się ze sprzeciwem lub chamskimi reakcjami . Tak to chyba jeszcze nigdy nie było .

 • Warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2012 13:28 ~Warszawianka

  A gdzie zginął mój opis dotyczący sytuacji na ulicy CHŁODNEJ ??

 • Warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2012 12:27 ~Warszawianka

  Co tam Powiśle i jego knajpy, zapraszam do wypoczęcia, zwłaszcza w weekend w mieszkaniu na ul. Chłodnej przy Waliców !! Tu jest dopiero horror !! Na ulicy Chłodnej Urząd Gminy szykanuje wręcz mieszkańców hałasem na wszelkie możliwe sposoby, wyrzucając przy tym ciężkie pieniądze na cotygodniowe budowy estrad z nagłośnieniem na urządzane POD OKNAMI DOMÓW co tydzień koncerty, zachęcając dwa kościoły (Katolicki i Baptystów) do wystawiania na zewnątrz nagłośnienia odbywających się w tych kościołach mszy i innych imprez. Niezależnie od działających wokół knajp i klubów w budynku mieszk. jest sklep FRESH z koncesją na alkohol do godz. 23, pomimo jednogłośnego sprzeciwu mieszkańców tego budynku. Mieszkańcy Chłodnej w większości uciekają na weekendy ze swoich mieszkań, żeby nie zwariować od hałasu... Czemu to służy i kto to finansuje ? Przy tak totalnym marnotrawstwie pieniędzy, odbierającym mieszkańcom najbliższych bloków prawo do normalnego wypoczynku we własnym domu są oni dodatkowo obciążani próbami podnoszenia podatku za wieczyste użytkowanie o blisko 800% !! Takie jest oblicze tradycji i "kultury" na Chłodnej oraz troski urzędników Gminy (utrzymywanych przez tych mieszkańców) o godne i dobre warunki życia tych mieszkańców.Smutne !!

 • lol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2012 11:39 ~lol

  skarab~skarab

  Najbardziej zastanawiające są takie sytuacje gdzie grupka ludzi (gdziekolwiek by to nie było ) siada na murku pije piwo , wydziera się , klnie , śmieci gdzie popadnie ....i jak przyjedzie straż miejska są zdziwieni i oburzeni ,jak to ....... Ale gdyby usiedli jak ludzie ,normalnie bez pajacowania ,bez kozakowania ,napili się jak ludzie a nie jak szympansy to nikt by tej straży nie wzywał . Ale to jak widać jest za trudne do pojecia przez niektórych .  skończyły się wakacje i gimbusy wróciły do szkoły..
  ciekawe komu ta straż miała wystawiać mandaty jak teraz to miejsce stoi prawie puste w tygodniu..

 • skarab

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2012 10:37 ~skarab

  Najbardziej zastanawiające są takie sytuacje gdzie grupka ludzi (gdziekolwiek by to nie było ) siada na murku pije piwo , wydziera się , klnie , śmieci gdzie popadnie ....i jak przyjedzie straż miejska są zdziwieni i oburzeni ,jak to ....... Ale gdyby usiedli jak ludzie ,normalnie bez pajacowania ,bez kozakowania ,napili się jak ludzie a nie jak szympansy to nikt by tej straży nie wzywał . Ale to jak widać jest za trudne do pojecia przez niektórych .

 • antyzdenko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2012 09:58 ~antyzdenko

  zdenko~zdenko

  Skoro knajpa zostaje to może by tak straszników na ulicę wysłać zamiast stać jak cioły i się grupować w jednym miejscu.Ale co się dziwić jak to banda pasożytów zakompleksionych bo się do policji nie dostali.A żeby pracować w policji to trzeba mieć dużo większy poziom inteligencji niż posiada strasznik wiejski bo założę się że nawet testy mają o zaniżonym poziomie żeby zatrudnić więcej ciołków do zarabiania kasy a skoro głupie to pójdzie i przyniesie bo tak każą.

  TE ZDENKO fanie Policji.Ale zes sie bajek naczytal i widze,ze dalej je rozpowszechcniasz.Rece opadaja jak sie czyta wypociny takich fachowcow jak ty.Szkoda,ze Ty sie nie dostales do Strazy:)Nawet przy jak to piszesz,zanizonych testach,pewnie bys nie dal rady!Wracaj chlopie na ziemie

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2012 23:27 ~waw

  niech 'straż wiejska' weźmie się za poważną pracę, a nie za zakłócanie porządku w klubokawiarniach!

 • Nowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2012 23:11 ~Nowy

  Bardzo rzadko jest tam SM!!! Sama się boi.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »