Informacje

13.03.2012 21:50 akcja "czystość"

Strażnicy szukają nielegalnych wysypisk

SERWISY:

Straż miejska ruszyła na poszukiwania nielegalnych wysypisk śmieci. - Najczęściej pojawiają się w okolicach bazarów, terenów leśnych i skupów złomu - przyznają strażnicy.

- Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy lokalizować wszystkie zanieczyszczone miejsca na Żoliborzu i Bielanach – zapowiada starszy inspektor Marek Jasman. Jak dodaje, akcja "Czystość" jest organizowana przez strażników każdego roku.

- Śmieci najczęściej porzucane są w okolicy bazarów, terenów leśnych, czy skupów złomu - . Jednym z miejsc, które odwiedziliśmy razem ze strażnikami była ul. Żółwia, gdzie strażnicy odnaleźli porzucone śmieci.

500 zł mandatu za śmieci

- W pobliżu znajduje się skup złomu, więc bardzo często przychodzą tu osoby bezdomne. Rozbierają stare telewizory, a części zanoszą do skupu – mówi inspektor Jadwiga Bogacz. – Wypisujemy wtedy mandaty, albo sprawa kierowana jest do sądu – dodaje.

Mandat do 500 złotych

Czasami w śmieciach strażnicy odnajdują faktury, rachunki lub dokumenty, po których można trafić do osób, które je wyrzucają. Najczęściej jednak strażnicy ustalają właściciela lub użytkownika terenu, który musi się zobowiązać do posprzątania działki. Jeżeli tego nie zrobi grozi mu mandat do 500 zł.

Sąsiedztwo bazarów to miejsce, które najbardziej zagrożone jest dzikimi zwałkami. – Ludzie często robią sobie tam nielegalne wysypisko. Teraz jesteśmy w okolicy Wolumena. Mamy szczególny nadzór nad tym terenem – mówi Jasman.

Czekają na zgłoszenia mieszkańców

- W 2011 roku namierzyliśmy 747 przypadków podrzucenia śmieci oraz nielegalnych wysypisk na terenie całego miasta - informuje Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej. Najwięcej takich przypadków było w Wawrze - 145, w Rembertowie - 68, na Żoliborzu - 35, na Bielanach - 25.

Strażnicy przyznają, że część nielegalnych wysypisk udaje się namierzyć dzięki sygnałom od mieszkańców. - Sprawdzamy każdy sygnał. Wystarczy zadzwonić pod numer 986 - zapewnia Niżniak.

b/as/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • niemiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 15:46 ~niemiec

  bardzo dobrze karać tych co nie potrafią dbać o własność , a takim jest również grunt , chcesz mieć własność to dbaj albo płać !!!

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 11:23 ~xyz

  W każdą niedzielę okolice stadionu Olimpii (bazar na Kole) zamieniają się w dzikie wysypisko i nikt nic z tym nie robi. Handlarze badziewiem rozkładają się na ścieżce rowerowej tak, że nie da się przejechać przez tłum oglądających, a szeroki chodnik tuż obok stoi pusty. Gdy się już zwiną cała okolica pozostaje usiana foliami, papierami, kartonami, resztkami jedzenia i przeróżnymi innymi śmieciami, a torebki foliowe powiewają na krzakach wokół całego ronda roznoszone przez wiatr. Całego tego cyrku pilnują oczywiście chodzący parami między stoiskami panowie policjanci, ale jak widać nie widzą w tym syfie nic niewłaściwego... Bardzo proszę o reakcję ze strony redakcji TVN Warszawa, może w ten sposób uda się to coś ucywilizować i zaprowadzić jakiś porządek.

 • Warśawiaq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 11:06 ~Warśawiaq

  Ah, teraz będa sprzątać słoiki po LLUbelskich specjałach.

 • dozo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 09:45 ~dozo

  bazarek przy wałbrzyskiej/ od ulicy Puławskiej jest pełno śmieci!!!

 • kgk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 08:43 ~kgk

  Zdziwiony ~Zdziwiony

  Granda w biały dzień! Teraz już bezszelnosc SM nie zna granic! Zamiant karać tych, którzy śmiecą, oni chcą karać niewinnych włąścicieli gruntów.


  Ja uwazam, ze nalezy rozszerzyc ich obowiązki i niech zaczna rowniez sprzatac te smieci, to sa ludzie ktorzy bardzo szybko sie ucza wiec na pewno poradza sobie i z tym wyzwaniem!

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 08:19 ~gość

  To ja zapraszam na tereny za pawilonami handlowymi przy Grochowskiej 173/175. Straż miejska jeździ do każdego wezwania? Zabawne... Mąż dziś dzwonił po raz czwarty, zero reakcji. Jeszcze jeden telefon wykonamy, po raz 6 zgłosimy skargę do komendanta na opieszałość jego podwładnych. Prośby w Urzędzie Gminy Praga Południe również nie przynoszą rezultatów... została nam chyba tylko prasa;/

 • Jurek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 08:06 ~Jurek

  To te śmieci tam leżą jeden dzień we wszystkich miejscach ?????

 • mieszkaniec Gocławia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 07:35 ~mieszkanie…

  zapraszam straż miejską na uliczkę Janika/boczna gen.Bora Komorowskiego/.Jakiś baran wczoraj rozsypał w miejscu gdzie stoją samochody niewiarygodną ilość śmieci i butelek.Jest to terem Wojskowqej Agencji Mieszkaniowej.Polecam także uwadze gigantyczne dziury na tej uliczce.

 • mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 06:49 ~mirek

  Właściwi ludzie we właściwych miejscach. Do tego się nadają.

 • Zdziwiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2012 06:42 ~Zdziwiony

  Granda w biały dzień! Teraz już bezszelnosc SM nie zna granic! Zamiant karać tych, którzy śmiecą, oni chcą karać niewinnych włąścicieli gruntów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »