Informacje

18.01.2019 08:30 walczą z nielegalnym parkowaniem

Strażnicy i drogowcy połączyli siły. Na początek założyli 70 blokad

SERWISY:


Drogowcy wspólnie ze strażą miejską wspólnie kontrolują zaparkowane samochody. Pierwsze efekty wspólnych działań to kilkadziesiąt założonych blokad.

Akcja trwa od kilku dni. To wystarczyło, żeby namierzyć kilkudziesięciu nielegalnie parkujących kierowców.

Pusty chodnik

"Pierwsze trzy dni współpracy przynoszą już efekty - w sumie założonych zostało ponad 70 blokad" – poinformował na Twitterze Zarząd Dróg Miejskich.

ZDM pokazał również zdjęcie sprzed swojej siedziby przy ulicy Chmielnej, gdzie także zakładano ostatnio blokady. "Już dawno chodnik w tym miejscu nie był taki pusty" – zauważają drogowcy.


To wstępny efekt wspólnych patroli Zarządu Dróg Miejskich i straży miejskiej, które za cel wzięły nieprzepisowo zaparkowane auta. Dlaczego połączono siły?

Po co współpraca?

"Do tej pory patrole złożone z pracowników ZDM nie miały uprawnień do karania kierowców za nieprawidłowe parkowanie. Kontrolerzy sprawdzali, czy kierowcy zapłacili za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, ale nie mogli interweniować, jeżeli kierowca zamiast na płatnym miejscu pozostawił auto na przejściu dla pieszych czy skrzyżowaniu, powodując zagrożenie" - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Współpraca ZDM ze strażą miejską pozwoliła na sformowanie pierwszych patroli mieszanych. Mają ze sobą blokady do założenia na koło, mogą też wystawiać mandaty za wykroczenia. I decydować o usunięciu nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów.

Drogowcy zapewniają, że w ten sposób zwiększają skuteczność, bo nie ma potrzeby wzywania osobnego patrolu straży miejskiej, aby interweniować.

"Mamy nadzieję, że dzięki temu coraz więcej kierowców będzie miało świadomość, że parkowanie w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych jest wykroczeniem i może się przyczynić do tragicznego wypadku" – podkreślają drogowcy.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O E-KONTROLI OPŁAT ZA PARKOWANIE:

ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • elo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2019 10:36 ~elo

  Logika straży miejskiej: tu nie wolno stać, więc unieruchomimy ten pojazd aby stał dłużej.

 • Luvin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2019 11:11 ~Luvin

  Ja rozumiem, że trzeba walczyć z parkowaniem gdzie popadnie. Ale weźcie to na logikę. Samochód z założoną blokadą będzie stał jeszcze dłużej na tym nielegalnym miejscu, niż by stał normalnie. Czy o to chodzi? Bo te blokady to chyba po to, żeby niskim kosztem ukarać kierowcę (czyt. kasa), a nie żeby faktycznie tego auta tam nie było.
  Gdyby chodziło o zabranie stamtąd auta, to byłoby odholowane, jak w każdym normalnym cywilizowanym mieście. A tutaj... blokada. Niech sobie postoi jeszcze dłużej.

 • Taki tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2019 05:02 ~Taki tam


  slawko~slawko

  A co z samochodami służbowymi, dostawcami do sklepów, kurierami? Czy też mają parkować dalej od klienta i nosić paczki, sprzęt po kilkaset metrów ? A może mają jeździć rowerami i komunikacją miejską ? Ja akurat poruszam się samochodem służbowym i wykonuję pracę dla jednego z operatorów telekomunikacyjnych. Często noszę dużo sprzętu, narzędzia i zaparkowanie dalej od klienta jest uciążliwe. Jestem za zwiększeniem ilości miejsc parkingowych, nawet płatnych, aby w ogóle były. Zamiast zakazywać parkowania na szerokim chodniku wystarczy wyznaczyć tam miejsce parkingowe, zostawiając oczywiście przepisowe 1,5m dla pieszych. Jest dużo takich chodników, na których kiedyś można było parkować i były wyznaczone miejsca, a teraz poustawiane są słupki.
  pieszy~pieszy


  Dokładnie, nie wiem co to za moda ale słupkuje się teraz wszystko jak popadnie, nawet tam gdzie w żaden sposób nikomu to nie zagraża  Ciekawe co najbardziej uprzykrza życie dostawcom: piesi, rowerzyści czy parkujący wszędzie gdzie się da osobówkarze?

 • Taki tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2019 04:54 ~Taki tam
  amoże~amoże

  Szanowni kierowcy! Posiadanie samochodu to WASZ wybór. Możecie go zmienić.
  Naprawdę - można mieszkać całe życie w Warszawie i nie posiadać samochodu.Takie zmiany są konieczne. Nie zaśmiecajmy miasta trupami z Niemiec.
  o007~o007


  to, że Ty nie masz auta nie znaczy, że każdy ma nie mieć. DE-MO-KRA-CJA, KON-STY-TU-CJA i wolny wybór.
  Taki tam~Taki tam


  Granicą Twojej wolności jest moja wolność.
  Twój samochód drastycznie ogranicza moją wolność i moje bezpieczeństwo.
  Inie mów, że też mogę sobie kupić samochód. po pierwsze nie chcę być taki jak Ty a po drugie wolność i bezpieczeństwo nie mogą być za pieniądze.
  Bromb~Bromb


  W jaki sposób ogranicza Twoją wolność? Wjechał Ci do salonu? Bezpieczeństwo? A ZTM się nie boisz?  Przejdź się piechotą od Pałacu Kultury do Pl. Zawiszy to zrozumiesz.

 • Taki tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2019 04:50 ~Taki tam


  erw~erw

  Tyle to można na jednej ulicy w ciągu godziny wystawić osobówkarzom. Tak trzeba robić codziennie i w całej Warszawie, inaczej osobówkarze nadal będą mieć przepisy w głębokim poważaniu.
  osobówkarz~osobówkarz


  Skąd i po co ta nienawiść względem "osobówkarzy"? Oblało się po raz dziesiąty egzamin na prawko i tylko rower pozostał?


  Ojojoj ale kolega wszystkich swoją miarą mierzy, że z prawkiem to już nie ma wyboru i autkiem mus bo na dzielni będzie przypał.

 • Taki tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2019 04:46 ~Taki tam  Bob~Bob

  Niestety smutna prawda jest taka iż obywateli z samochodami traktuje się jak gorszych. Zaczynając od Buspasów wydzielonych na drogach za które zapłacili wszyscy w podatku zawartym w cenie paliwa. Na chodnikach wydziela się drogi rowerowe za pieniądze... wszystkich mieszkańców również tych zmotoryzowanych a co z miejscami parkingowymi....a dla nich słupki również za ich pieniądze. Zapominamy że ścieżki rowerowe również zabierają chodniki pieszym a Ci to już chyba najmniej istotni dla miasta. Wszyscy jesteśmy obywatelami tego grodu, Ci co jeżdżą samochodami, rowerami, MZA i motocyklami. Wszystkich powinno się traktować równo i jednakowo dbać. Polecam rozwiązania Berlina, gdzie jest tzw podziemne miasto, czyli sieć podziemnych parkingów ale zaraz zaraz, po co nam parkingi w Warszawie jak są w Berlinie.
  Taki tam~Taki tam


  Żyjesz w jakiejś wyimaginowanej "oblężonej twierdzy".
  nuri~nuri

  A z którym dokładnie punktem się nie zgadzasz? Może finansowanie ścieżek jest nieprawdą? Czy to, że kierowców wyciska się w każdej chwili? Ale ładniej jest po prostu zdyskredytować adwersarza. Taki widać styl masz.


  Nie zgadzam się z punktem, że są wyciskani, To co płacą to jest ułamek kosztów infrastrukturalnych i społecznych które powodują. To reszta społeczeństwa dokłada się do kierowców.
  ps. Adwersarz sam się zdyskredytował.

 • Taki tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2019 04:42 ~Taki tam

  Uzytkownik~Uzytkownik

  Skad takie przekonanie ze w Warszawie sa tak wysokie zarobki ze kierowcy zaplaca kazda cene za parkowanie


  O to właśnie chodzi by ceną i podażą kształtować popyt, który obecnie jest stanowczo za duży.
  miejsce parkingowe to luksusowa usługa a nie prawo człowieka.
  Dlaczego godzimy się na kapitalizm w mieszkaniówce a bronimy rozdawnictwa w parkingówce?

 • lubin1949

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2019 23:57 ~lubin1949

  Andy-Korzystanie z własnego mienia obliguje korzystającego do przestrzegania przepisów o ruchu drogowym w tym zawarte są przepisy o parkowaniu pojazdów.

 • Hubek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2019 22:34 ~Hubek

  Założenie blokady nie spowoduje że pojazdy znikną z chodników. Gdy właściciel zapłaci za wywóz i przechowanie na parkingu podmiejskim kilka tysi będzie lepszą nauczką. Laweciarz z parkingowcem zarobią a i budżet miasta się powiększy.

 • U36279

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2019 22:30 ~U36279

  Nareszcie. Może bedzie normalniej w tym mieście jesli chodzi o zaparkowane wszedzie auta. Oby tak dalej.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »