Informacje

16.04.2016 15:15 "Czerwona kartka dla rządu"

"Stop inwigilacji". KOD przed KPRM

SERWISY:

Komitet Obrony Demokracji znów przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Uczestnicy manifestacji protestowali przeciwko noweli ustawy o policji. Ich zgromadzenie zakończyło się około 15.00.

Manifestacja zorganizowana była przez młodych działaczy Komitetu Obrony Demokracji. - Kilkaset osób zgromadziło się w Al. Jerozolimskich - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Protestujący mają ze sobą transparenty, śpiewają - dodał.

- Manifestacja zakończyła się chwilę przed godziną 15.00 - poinformowała Iwona Jurkiewicz ze stołecznej policji.

Czerwona kartka dla premiera

Członkowie KOD przynieśli ze sobą czerwone kartki, które oznaczały sprzeciw wobec działań podejmowanych przez rząd. Pikietujący punktowali nie tylko nowelę ustawy o policji, ale też niewydrukowany do tej pory wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

"Beata, drukuj ten wyrok!" - krzyczeli manifestujący i zapowiedzieli, że będą wracać pod KPRM dopóki rząd nie zmieni swoich praktyk.

"Swoją obecnością pod KPRM chcemy pokazać, że nie zapomnieliśmy o zmianach, jakie wprowadziła nowela ustawy o policji. Chcemy też zwrócić uwagę Polaków na zagrożenia jakie ona za sobą niesie. Dotkną one nas wszystkich" - przekonywali uczestnicy demonstracji.

- Chcemy zaapelować do wszystkich młodych. Włączcie się do nas. Jeśli ty nie interesujesz się polityka. Polityka prędzej czy później zainteresuje się tobą – mówił jeden z działaczy KOD.

 

Podsłuch i podgląd w środkach transportu

Nowela przewiduje, że kontrola operacyjna - po uprzedniej zgodzie sądu - ma polegać m.in. na podsłuchu, podglądzie osób w środkach transportu lub miejscach innych niż publiczne, kontroli korespondencji, w tym elektronicznej. Nowelizację przygotowaną przez posłów PiS Sejm uchwalił 15 stycznia, przy sprzeciwie całej opozycji. Senat przyjął ją bez poprawek 29 stycznia. Prezydent podpisał ją 3 lutego.

Nowela dotyczy kilkunastu ustaw regulujących działania: Policji, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu, a także Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Celnej i kontroli skarbowej.

kz/kw//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zip

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2016 08:54 ~Zip

  Bl0toBl0to

  Całe szczęście, że Unia przygląda się Polsce, w której są jeszcze większe problemy, nawet nie Polsce, ale przygląda się pisowi, który pacha nas w objęcia Putina. Czy oni robią to specjalnie? Czy to pełzająca wojna hybrydowa, a Jarosłaff to agent z ZSRR?

  Te, jenerał, sowiecki order ci się odczepił.

 • wacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2016 11:49 ~wacek

  Czemu milczeliscie jak po podsłuchiwalo dziennikarzy oraz chciało przepchnąć ustawę acta lub policja rozpędziła demonstracje młodych republikanów wtedy gdzie byli obrońcy demokracji czyżby wtedy było wam na rękę gdyż zwalczania waszych przeciwników. Czemu ciągle widać te same geby. A młodzież tak broniaca trybunału niech zobaczy w jakich czasach powstał a jeżeli nie wiedzą to im przypomnę rok 1983 czyli za czasów komuny która tak bardzo przeklinanie może wreszcie się na coś zdecydujecie

 • Kompletna bzdura

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2016 11:27 Kompletna bzdura


  Niewyborca pis~Niewyborca pis

  Smutne te wasze komentarze. Najpierw wybraliście pis żeby zrobił porządek a teraz nie widzicie ze zamiast porządku to oni montują zamki w drzwiach i zamurowują okna. Jak juz nie będziecie mogli wyjść i zacznie wam brakować powietrza to wtedy się może ockniecie tylko co z tego jak juz będzie za późno.i nikt was nie usłyszy, kamień na kamieniu nie zostanie. Rację miał Kurski - ciemny lud wszystko kupi...
  aha~aha


  Kolega to z faktami na bakier. Otóż policja nie kopie nikogo po twarzy podczas demonstracji przeciwników PiS. Przypominam ponadto że tę ustawę wysmazyła partia miłości i wszystkiego najlepszego czyli Platforma Obywatelska. Czemu wtedy nie było protestów resortowej "młodzieży". Gdzie był Rysiek?


  Chętnie poznam nazwisko policjanta który swoim podwładnym wydał rozkaz bici aosób demonstrujących przeciw PO. Zapewniam że długo będziesz szukał i nie znajdziesz.
  Co by o tej ustawie nie mówić, to została ona wyciągnięta ze śmietnika, bo tam ją PO wrzuciło. PiS ją stamtąd wygrzebał, przerobił na swoje potrzeby, kompletnie zignorował wyrok TK z 2014 nakazujący wprowadzenie niezależnej kontroli nad służbami. Tak więc mieszanie w to PO jest bredzeniem sześciolatka taplającego się w piaskownicy.

  A gdzie ty byłeś podczas wojny z ruskimi 1919 – 1921 ? Nadążasz ?

 • alimenciarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2016 08:47 ~alimenciarz

  Przywieź dzieciom chociaż cukierki z USA.

 • Bl0to

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2016 08:34 Bl0to

  Całe szczęście, że Unia przygląda się Polsce, w której są jeszcze większe problemy, nawet nie Polsce, ale przygląda się pisowi, który pacha nas w objęcia Putina. Czy oni robią to specjalnie? Czy to pełzająca wojna hybrydowa, a Jarosłaff to agent z ZSRR?

 • Milion

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2016 07:36 ~Milion


  wkpb~wkpb

  600 000 tys ludzi czy wiecej tym razem
  jar~jar

  a ja słyszałem ze 10IV po pałacem było milion???

  Ha ha ha, przestańcie grać w te " Gry liczbowe ", bo jesteście nudni jak flaki z olejem.

 • Klops

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2016 07:34 ~Klops

  sugar_brain_pitersugar_brain_piter

  Stop inwigilacji bo jeszcze sie okaze ze naprawde finansuje was Soros.

  Albo może się okazać, że sławne Pińcet jest na wyczerpaniu u będzie klops.

 • vtr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2016 00:24 ~vtr

  W KODZIE nie ma nic z autentyczności - tak jak i aktorkach i aktorach popierających KOD. Dla mnie tej firmy zupełnie nie ma.

 • g3n354

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.04.2016 22:49 ~g3n354

  gdzie byli jak tusk podpisywał AKTA?

 • ciekawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.04.2016 22:42 ~ciekawy

  ja tam bym sie wstydził isc z alimenciarzem, czy tam wszyscy to alimenciarze niepłacacy? obywatekle musza płacic na ich dzieciaki zeby oni mogli protestowac? a moze do roboty bycscie sie wzieli? na alimenty popracowali?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »