Informacje

10.06.2018 15:47 "Polska rodziną silna!"

"Stop gender". Marsz dla Życia
i Rodziny przeszedł przez Warszawę

SERWISY:


Pod hasłem "Polska rodziną silna!" po raz trzynasty przeszedł w niedzielę ulicami Warszawy Marsz dla Życia i Rodziny. Podczas manifestacji postulowano "jak najszybsze uchwalenie prawa chroniącego prawa dzieci nienarodzonych". Podobne marsze odbyły się także w innych miastach Polski.

- Byłoby wspaniale, gdyby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przyjęciem prawa, które będzie chroniło życie najmłodszych Polaków, tych którzy jeszcze się nie urodzili - mówił na rozpoczęcie Marszu prezes Fundacji Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny Paweł Kwaśniak. Fundacja jest ogólnopolskim koordynatorem marszów.

"Nie możemy dopuścić do zrównania związków jednopłciowych z małżeństwem"

- Obecny rok jest rokiem wspaniałych rocznic - obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i czterdziestą rocznicę wyboru świętego Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. Wychodzimy więc na ulice, by podziękować naszym przodkom za przechowanie w rodzinach wiary, przywiązania do życia, poczucia wolności, wzajemnej miłości i odpowiedzialności; za przekazanie wartości, które sto lat temu pozwoliły Polsce na odzyskanie niepodległości - mówił nawiązując do hasła "Polska rodziną silna!".

Kwaśniak podkreślał, że wartości te powinny być fundamentem, na którym Polacy będą budować przyszłość swojej ojczyzny. - Pamiętając o dziedzictwie naszych przodków, idziemy w marszach w całym kraju, aby wyrazić wobec władz publicznych oczekiwania – zaznaczył. Na pierwszym miejscu wymienił wśród nich, "jak najszybsze uchwalenie prawa chroniącego prawa dzieci nienarodzonych". - Złożony w Sejmie projekt obywatelski 'Zatrzymaj aborcję' nie może dłużej czekać – przekonywał. - Nie możemy dopuścić do zrównania związków jednopłciowych z małżeństwem kobiety i mężczyzny – akcentował.

- Doceniamy działania władz na rzecz wzmocnienia ekonomicznego rodzin, jednak upominamy się o ich ochronę przed demoralizacją i deprawacją. Pornografia, podważanie wartości rodziny, jako najlepszego miejsca do wychowywania dzieci, promocja homoseksualizmu i innych niemoralnych zachowań jest zagrożeniem, na które narażona jest przede wszystkim młodzież i dzieci – powiedział Kwaśniak.

Zbiórka dla matek samodzielnie wychowujących dzieci

Marsz wyruszył z pl. Trzech Krzyży. Zakończył się przed kościołem wizytek przy Krakowskim Przedmieściu wspólną modlitwą w intencji ojczyzny, ułożoną przez ks. Piotra Skargę.

Uczestnicy marszu mieli transparenty i plansze wzywające do ochrony życia od chwili poczęcia oraz plakaty akcentujące, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Grupa maszerujących niosła kilkudziesięciometrową biało-czerwoną flagę. Wielu uczestników, szczególnie tych najmłodszych, trzymało kolorowe balony. Organizatorzy, przekazując informacje porządkowe, prosili o nieeksponowanie elementów identyfikujących jakiekolwiek ugrupowania polityczne oraz transparentów zawierających treści obraźliwe.

Uczestnicy warszawskiego marszu wspierali dom samotnej matki w Chyliczkach koło Konstancina. Akcja pod hasłem "Słoiczek dla Chyliczek" była zbiórką funduszy na rzecz tamtejszego Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na wyprawki dla matek samodzielnie wychowujących dzieci poza tym ośrodkiem, jak również na wymianę starych, zniszczonych szaf w pokojach pensjonariuszek domu.

Jak poinformowali organizatorzy, marsz w stolicy jest jednym z kilkudziesięciu takich wydarzeń w różnych punktach Polski. Podobne zaplanowano w niedzielę, oprócz Warszawy, także w ok. 70 miastach m.in. w Bydgoszczy, Ełku, Gdańsku, Giżycku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Siedlcach, Warszawie, Zamościu i Żywcu.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku.

PAP/ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • DlaczegoAborcjaToMorderstwo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2018 13:54 ~DlaczegoAb…

  Aborcja jest morderstwem, bez względu na to, jaki jest nasz światopogląd. Jeśli mamy jakieś wątpliwości to zadajmy sobie najpierw pytanie czym jest morderstwo.
  Morderstwo to umyślne odebranie życia drugiemu człowiekowi. Żeby udowodnić logicznie, że aborcja jest morderstwem to płód musi spełniać 3 kryteria:
  Jest człowiekiem,
  Żyje
  Jest odrębnym organizmem

  Primo, DNA, nie jest małpą, nie jest koniem, jest istotą z gatunku homo sapiens, więc jest to człowiek.
  Secundo, od chwili zapłodnienia komórki jajowej następuje przemiana materii, ta komorka się rozmnaża i jako organizm wielokomórkowy rośnie tak jakieś 20 lat!
  Tertio, płód ma DNA inne niż matka, inne niż ojciec, unikatowe. Jest zupełnie nowym organizmem.

  Podsumowując, jeśli niszczymy twór, który jest żywym człowiekiem, to dopuszczamy się morderstwa.
  Dalej to już kwestia moralności czy warto mordować, czy w jakimś przypadku to słuszne jest. Ale faktów nie zmienimy, aborcja to morderstwo.

 • Mural

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.06.2018 13:53 ~Mural

  Wypowiadał się też jakiś pan, że jest za życiem. Sam jest ojcem 3 dzieci..i 4 wnuków. Jakoś potem żadne media nie pokazały tego, a ja słuchałam live.

 • beta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.06.2018 08:41 ~beta

  ale tłumy ,napewno kilka tysiecy

 • aaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2018 22:35 ~aaaaa

  Ci ze "Stop płci", to oni dzieci nowo-narodzone chcą pozbawiać płci? Czy jak?

 • hmmmmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2018 22:16 ~hmmmmm

  Czy "Stop gender" oznacza, że ten marsz żąda pozbawienia wszystkich płci? To teraz organizuje się marsze, żeby wszystkich pozbawić ich płci? Co oni chcą jeszcze ludziom zrobić? Czuję się bardzo mocno tym zaniepokojony.

 • Zabytek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2018 21:06 ~Zabytek

  Wróżbita Marian~Wróżbita Marian

  Już niedługo skończą się gejparady, feminizm, gender itd. Z homoseksualizmu i skrobanek nowych obywateli nie będzie. Muzułmańskie wielodzietne rodziny, szybko zaczną być większością na tym kontynencie. Bokiem nam wyjdzie ta nasza "nowoczesność" i liberalizm.

  Swoja drogą, niezła cenzura tu panuje, czwarty raz dodaje komentarz.

  Mnie niedawno cenzura wykopała za stwierdzenie, że Pałac Kultury jest zabytkiem. Taki jestem niebezpieczny !

 • Płeć

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2018 21:03 ~Płeć

  Janek~Janek

  Stop płci? Oni nawet nie wiedzą co mówią.

  Naczelnik państwa ( Samozwańczy ) nie zna ani jednego obcego słowa, a proszę, jak wszystkim rządzi. To po co oni się mają zastanawiać, co znaczy słowo " Gender " ?

 • Tak8

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2018 16:36 ~Tak8

  Marsz Życia a nie stop Gender i tyle

 • Wróżbita Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2018 14:32 ~Wróżbita Marian

  Już niedługo skończą się gejparady, feminizm, gender itd. Z homoseksualizmu i skrobanek nowych obywateli nie będzie. Muzułmańskie wielodzietne rodziny, szybko zaczną być większością na tym kontynencie. Bokiem nam wyjdzie ta nasza "nowoczesność" i liberalizm.

  Swoja drogą, niezła cenzura tu panuje, czwarty raz dodaje komentarz.

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2018 14:05 ~abc

  to w tym marszu szli i krzyczeli o małżeństwie żyjący w konkubinatach i na "kocią łapę"? ci którzy co weekend po imprezach zaliczają się albo uprawiają pozamałżeński seks, zakazany przez ich kościół? to parada hipokryzji ot co.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »