Informacje

27.12.2010 21:35 Prezydent Warszawy o cięciach w budżecie

Stołeczne drogi? "Pierwotny plan był mało realny"

SERWISY:

- Drogi są oczywiście bardzo ważne, ale od początku było wiadomo, że ten plan pierwotny, który zakładał budowę za kwotę w wysokości około 160 mld i który rząd odziedziczył po poprzednim, był mało realny - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 prezydent Warszawy.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wyraziła nadzieję, że główne drogi jednak powstaną, ale dla Warszawy najistotniejsza była decyzja w kwestii budowy odcinka Salomea - Wolica, czyli fragmentu trasy wylotowej z Warszawy w kierunku zachodnim. Droga ma odciążyć zakorkowane Raszyn i Janki.

- Dziś mam dobrą wiadomość, że minister infrastruktury podpisze nam budowę tej części autostrady, która ma wylot na Janki. Tam przetarg był już zrobiony jesienią i wykonawca czeka.

- Dla nas to jest bardzo ważne, bo od kilku lat budujemy węzeł Łopuszańska i podpisaliśmy umowę z dużym dofinansowaniem z Unii Europejskiej na Nowolazurową - argumentuje prezydent Warszawy dodając, że gdyby rząd nie podjął decyzji o budowie warszawskiego odcinka Salomea - Wolica to powzięte inwestycje byłyby przedwczesne.

Na wschodzie bez zmian

- Jeśli otrzymamy pieniądze na budowę tras na południe i na zachód do węzła Konotopa i na kawałek obwodnicy południowej, to nie można powiedzieć, żeby Warszawa była pomijana - powiedziała prezydent stolicy. - Trzeba budować tam, gdzie to jest ważne z punktu widzenia metropolitarnego - podsumowała Gronkiewicz-Waltz.

Czytaj więcej na tvn24.pl

tvn24.pl//roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zażenowany warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2011 12:52 ~zażenowan…

  Do wyborców PO
  Radze wam żebyście się mocno puknęli w główkę bo chyba z wami coś nie tak.

 • JacekWawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2011 12:31 ~JacekWawa

  Nie bez powodu hasłem wyborczym Komorowskiego było: "zgoda buduje" - liczą na innych bo ten rząd nie potrafi nic porządnie wybudować. Przez całą kadencję HGW nie powstał nawet jeden most... żadna obwodnica... i teraz ona mówi, że plany poprzedników był nierealne??? a jej obietnice były realne, czy bajki wstawiała, żeby dorwać się do koryta? To poprzednicy zaczęli przynajmniej most Północny, którego ona nie potrafi dokończyć. Jestem pewien, że każdy oprócz PO, czy to PiS, czy SLD potrafiłby zrobić więcej dla Warszawy.

 • Lucky

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.12.2010 13:14 ~Lucky

  To niech Pani Pani HGW pojedzie do Austrii, Francji, Hiszpanii nie wspominając o Holandii, tam też plany są nierealne. Dlaczego urzędnik nie potrafi zrozumieć, że droga szybkiego ruchu wokół miasta to rozwój a nie zastuj? I to takiego kalibru urzędnik jak HGW. Booooo nie jest rozliczana za rozwój, nie jest gospodarzem, managerem jest ADMINISTRATOREM. Jedyne co musi zrobić to wydać NIE SWOJE PIENIĄDZE tak by szum społeczny był jak najmniejszy.

  Czy byłbyś wstanie dopłacić do KM z biletu 230 zł za kwartał 300 zł? Tylko po to by odciążyć budżet miasta na inwestycje pro komunikacyjne w kwocie 400-500 mln zł + likwidacja ulg dla rodzin pracowników KM, urzędników korzystających z KM. Dlaczego moja rodzina nie ma ulgi, jazda za free, a kierowca w KM dla całej rodziny ma ulgę? i to kilkatysięcy osób raz 3-4 osoby w gospodarstwie domowy daje kwotę 1000 rocznie * 3 osoby w gospodarstwie 3000 na rodzinę * 5000 osób zatrudnionych w ZTM, Tramwaje warszawskie = 15.000.000 co można kupić za 15 mln zł????? nowy tramwaj?
  TO BUDŻET NA LATA 2005-2010 (5!!!!!!!!!!!!! lat ) na budowę ścieżek rowerowych. I TAKICH GRATISÓW MIASTO PEWNIE MA W PORTFELU BEZ LIKU

 • Lolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.12.2010 13:08 ~Lolo

  Bzdury Pani HGW opowiada.
  1. Nie ma pieniędzy? Bo trzeba komuś zabarać? Oj to od razu zabrać, radnym ( po co nam ich tyle), radom dzielnic (po chol..e tylu radnych dzielnic), a tak wogóle po co dzielnice!
  2. Proszę zlikwidowac gospodarastwa finansowane przy udziale urzędu miasta.
  3. Zintegrować wydziały, poco kilkanaście wydziałów (dyrektorzy,kierownicy, pracownicy) w dzielnicach, um itd..
  4. połączyć ! ZTM, KM, TM, przecież to wszystko KOMUNIKACJA MIEJSKA i podmiejska.
  5. Brakuje kasy opodatkować aglomarację Vat 25%, mld same się znajdą.

 • poll

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 19:52 ~poll

  Gdyby nie PRL to na swoje Al. Jerozolimskie dojechałbyś najwyżej czołgiem, bo przez gruzy nie dałoby się przejechać nawet rowerem. Więc nie bredź.

 • Mścisław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 19:34 ~Mścisław

  JZB ,p.k dokładnie- urzędnicy niszczą Warszawę- chcą się tu tylko dorobić i przejść na "zasłużoną" wysoką emeryturę ustawiając przy okazji znajomych i rodzinę. Jest mnóstwo stanowisk" od czapy", ludzi nieodpowiedzialnych jak Trepka, czy Gawor- na dodatek kompletnie nie lubiących i nie znających tego miasta. Czekających prawdopodobnie tylko na nagrody i zaszczyty- które, można być pewnym, HGW przyzna. No tak nie powinno być. W tej chwili jedyne na czego można być pewnym i czego CDN to podwyżki wszystkich opłat i ogromne premie i nagrody dla znajomych urzędników.

 • JZB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 19:08 ~JZB

  Do vpw
  "Metro dojechało"... Ukończyć inwestycję, która była już na ukończeniu potrafi każdy, nawet Kaczyński dałby radę. Przez 4 lata zaczęto budowę mostu i wyremontowano parę ulic. To są "osiągnięcia" HGW. Minęły 4 lata a ona ciągle zwala odpowiedzialność za swoje porażki na poprzednią ekipę. W tym czasie wzrosły podatki (od nieruchomości, użytkowanie wieczyste), opłaty za wodę i śmieci (korzystają spółki miejskie, stąd tak wysokie premie dla prezesów),cena biletów ZTM i inne. Gdzie te pieniądze? Jakie duże inwestycje rozpoczęto, jakie są realnie w planie? Warszawa ma ok 2 mln mieszkańców, ogromną rzeszę urzędników, którzy nic nie robią tylko przejadają dochody miasta. I nierealne obietnice HGW i Tuska("dość polityki, budujmy mosty"). Czy CDN który obiecała HGW to ciąg dalszy marazmu i wysokich kosztów mieszkania tutaj?

 • Wyborcy PO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 18:36 ~Wyborcy PO

  My wyborcy PO możemy płacić za beznynę i po 10 zł. za litr, a podatki po 50%, aby tylko nie dopuścić PiSuaru do władzy !!!!!!!!!!!!!!!

 • p.k.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 17:52 ~p.k.

  A ja powiem tak.W naszym Państwie rządzą ludzie całkowicie niezwiazani z naszym miastem . W związku z tym mimo że mają wpływ na to co się u nas dzieje myślą o tym żeby budować nie tu a w swoich grajdołach. Jak spojrzycie ile dróg wybudowano w całym kraju i to w miejscach niekoniecznie tak potrzebujących jak obwodnice wawy to szybko dojdziecie do wniosku że Warszawa jako miasto nie ma reprezentacji w rządzeniu krajem.Dlatego budują obwodnice małych miast a z wawie nie ma żadnej,i wybudują jeszcze wiele pomniejszych dróg a my będziemy gnić w coraz większych korkach i nikogo to nie obchodzi.

 • Danonek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 17:29 ~Danonek

  moje komentarza nie wstawili.
  chyba był za ostry ....

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »